Windows'a alternatif hangi Linux dağıtımı var?

Ben işte o kadar kesin konuşamıyorum maalesef. Benim amacım uğraşmadan ilerlemek. Ki Ubuntu Mint denedim sırf bu terminal üzerinden uğraştım Zoom yüklemeye (canlı ders zamanları) bayağı uğraştırdı yüklemesi ayrı sertti Ubuntu'yu. Ama Mint bir tık daha memnundum. Ama Wi-Fi sürücü sorunu yaşadığından indirme hızım çok düşüktü. Şu an bilmiyorum başka cihaza geçtiğimden denemedim ama korkmuyorum değil.
Linux kesinlikle sabirsiz veya usengec insanlar icin degildir. Ucretsiz oldugu icin Windows kadar destek alamazsin ve yaptigin islerin %90 inda bir destek elemani ile degil kendinle basbasasindir.

Eki Görüntüle 1271966

Böyle bir ayarlar uygulaması mevcut, ne gibi bir ayara ihtiyacınız var? Windows gibi değerlendirmeyin lütfen. Eğer uygulama indirmek-kaldırmaksa niyetiniz uygulama mağazasından bunu yapacaksınız.

Şu an hangi ayarları hatırlamıyorum açıkçası kaç ay geçti üstünden Linux'u kullanalı. Ama en çok hatırladığım ayarlardan biraz çektiğimi hatırlıyorum. Ama çoğunlukla terminal diyebilirim.

Linux kesinlikle sabirsiz veya usengec insanlar icin degildir. Ücretsiz oldugu icin Windows kadar destek alamazsin ve yaptigin islerin %90 inda bir destek elemani ile degil kendinle basbasasindir.

İşte bu yüzden çekşncelerim var. Ayarlar menüsünü detaylı olmasını istiyorum ki terminale ihtiyaç duymadan ayarları çekebileyim istiyorum.

Şu an hangi ayarları hatırlamıyorum açıkçası kaç ay geçti üstünden Linux'u kullanalı. Ama en çok hatırladığım ayarlardan biraz çektiğimi hatırlıyorum. Ama çoğunlukla terminal diyebilirim.

İşte bu yüzden çekşncelerim var. Ayarlar menüsünü detaylı olmasını istiyorum ki terminale ihtiyaç duymadan ayarları çekebileyim istiyorum.

Terminalden korkuyorsun, 3. defa söylüyorum terminalden korkma, o senin düşmanın değil, sana yardım etmeye çalışıyor. böyle uzaktan çok korkunç, zorlu gibi gözüküyor olabilir ancak kavradığın zaman grafik arayüzünden daha pratik olduğunu anlıyorsun. KDE'nin ayarlar uygulamasının ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum.

Teşekkür ederim sizlere. O zaman Fedora KDE sonrasında Arch deneyeceğim. Muhtemelen bir Mint'i kurarım belki değişen şeyleri vardır. Ama aklımda bir Debian var. Merak ettim biraz onu. Kararlı olduğundan daha çok merak ettim açıkçası.

Kuracaklarım Fedora KDE, Arch, Mint ve Debian. Hepsini deneyeceğim 1 aylık tatilde. Bakalım duruma göre belki Linux üzerinde kalmaya devam ederim. Ama Windows kesinlikle kalacak onu her ihtimale karşılık tutacağım.
Debian KDE var mı acaba? Bu KDE ayarları ihtiyacımı karşılayacağını söylemiştin. O yüzden sordum.

Teşekkür ederim sizlere. O zaman Fedora KDE sonrasında Arch deneyeceğim. Muhtemelen bir Mint'i kurarım belki değişen şeyleri vardır. Ama aklımda bir Debian var. Merak ettim biraz onu. Kararlı olduğundan daha çok merak ettim açıkçası.

Kuracaklarım Fedora KDE, Arch, Mint ve Debian. Hepsini deneyeceğim 1 aylık tatilde. Bakalım duruma göre belki Linux üzerinde kalmaya devam ederim. Ama Windows kesinlikle kalacak onu her ihtimale karşılık tutacağım.
Debian KDE var mı acaba? Bu KDE ayarları ihtiyacımı karşılayacağını söylemiştin. O yüzden sordum.
ZorinOS demiştim de unuttun herhalde. Son kullanıcı için en iyi dağıtımdır benim gözümde şu an. Bir dene. Ben kullandığım zaman hiç komut satırını açmamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı