Windows'a qBittorent nasıl yüklenir?

Öncellikle ilk soru neden qBittorent?​

qBittorent ücretsiz ve açık kaynaklı P2P (Peer to Peer )bir torrent istemcisidir ve UTorrent ve Bittorent'e göre daha güvenlidir içinde reklam veya zararlı yazılım içermez size sorun yaratmaz ne de indirirken size ekstra bir yazılım yükler ve sadece kendini yükler. Ayrıca POİP olarak algılanmaz kendisinin içinde de alteratiflerinde ki gibi reklam bulunmaz.

Nereden indirebilirim?​

qBittorrent Official Website
bu sitenin anasayfasıdır buradan yeni güncellemelerini takip edebilirsiniz.
buradan da qBittorent'i Windows , Mac OS ve Linux dağıtımları için indirebilirsiniz.

qBittorent veya Torrent kullanmak yasal mı?​

qBittorent veya Torrent kullanmak evet yasaldır , sadece yüklediğiniz veya indirdiğiniz yazılım korsan yazılım olmaması gerekli yasal olarak paylaşmına izin verilmiş 4 K videoları veya Müzikleri filmleri elbette indirebilirsiniz tabii ki bu filmler ücretsiz olmalı ve İnternette paylaşımına izin verilmiş olmalı. özellikle 4 ve 8 k ücretsiz filmlerin boyutu GB'ları ulaşabiliyor bu tür içerikler için harika bir yer. Zaten torrent ağını günümüzde P2P (Peer to Peer.) olması sebebiyle artık oyun ve oyun şirketleri , uygulama ve program yapımcıları bile yazılımlarının yüksek boyutlu olması nedeniyle Torrent ağını kullanıyor.

Nasıl İndirebilirim?​

Şimdi size Windows için qBittorenti indirmeyi göstereceğim Mac OS ve Linux için gösteremiyorum çünkü elimde hali hazırda kurulu bir linux veya Mac OS yok. Zaten halihazırda Windows Dünyada En çok kullanılan OS.
1.png

Öncellikle Eğer internette qbittorent veya qBittorrent Official Website bu linke giderseniz internet sitesinin ana sayfası sizi karşılar.
2.png

Eğer üst kısımdaki navigation bar'daki download kısmına tıklarsanız bu sayfaya gelirsiniz yada qBittorrent Official Website linkine giderek bu sayfaya gelebilirsiniz.
3.png

Eğer Widows için Download derseniz sizi böyle bir web sayfası karşılar siz buradan qBittorent Windows x64'e tıklarsanız 64 bit Windows 7,8,8.1,10 ve 11 için qbittorent'i indirebilirsiniz.
4.png

Oradaki indirme bağlantısını indirince böyle bir qBittorent yükleme yardımcısı gelecek. (Uzun zamandır Nullsoft istemcisini görmememiştim.)
yükledikten sonra Dosyayı yönetici olarak çalıştırın.
5.png

Dilimizi seçelim.
6.png

İleri seçeneğini seçelim.
7.png

Sözleşmeyi kabul edelim.
8.png

Yıldıza benzer işaret koyduklarım (yıldız yapmaya çalıştım.) isteğe bağlı yükleme maddeleri.
9.png

Yükleme konumunu seçelim , sizin ayrıca bir HDD veya SSD'niz varsa oraya da yükleyebilirsiniz veya Ayrı bir Disk bölümünüz varsa.
kur dedikten sonra 10-15 saniye bekleyebilirsiniz zaten küçük bir dosya.
10.png

Şimdi başlatacaksanız qBittorent'i başlat diyerek eğer başlatmayacaksanız bitir diyerek kurulum istemcisini kapatabilirsiniz.
11.png

Eğer qBittorent'i başlat diyerek istemciyi bitir derseniz veya sonra qBittorent'i açarsanız sizi böyle bir yasal uyarı karşılayacaktır
kabul ediyorum diyerek kapatın.
12.png

ve karşınızda qBittorent!

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim hepinize iyi sosyaller diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
qBittorrent'i gerçekten çok seviyorum. Windows 11 altında bunu yapabildiğiniz başka bir Torrent istemcisi var mı bakalım?
qbittorrent fluent görünüş.png

Tamamen şeffaf ve Fluent arayüz kullanan bir qBittorrent yapmak oldukça kolay. qBittorrent için Fluent Dark temayı indirip qBittorrent'te seçiyorsunuz. Sonra ise Mica For Everyone yazılımını indirip çalıştırıyorsunuz ve qBittorrent'in EXE dosyasını ekleyip EXE seçeneklerinden "Extend Frame Into Client Area" ve "Blur Behind" seçeneğini açıyorsunuz ve karşınıza bu şekilde bir arayüz çıkıyor.

Bakın bakalım, bunu çöp uTorrent ile yapabiliyor musunuz? :)

qBittorrent'i gerçekten çok seviyorum. Windows 11 altında bunu yapabildiğiniz başka bir Torrent istemcisi var mı bakalım?
Eki Görüntüle 1657147
Tamamen şeffaf ve Fluent arayüz kullanan bir qBittorrent yapmak oldukça kolay. qBittorrent için Fluent Dark temayı indirip qBittorrent'te seçiyorsunuz. Sonra ise Mica For Everyone yazılımını indirip çalıştırıyorsunuz ve qBittorrent'in EXE dosyasını ekleyip EXE seçeneklerinden "Extend Frame Into Client Area" ve "Blur Behind" seçeneğini açıyorsunuz ve karşınıza bu şekilde bir arayüz çıkıyor.

Bakın bakalım, bunu çöp uTorrent ile yapabiliyor musunuz? :)
uTorrent'e karşı bu nefret nedir anlayamadım?
Eski sürümlerinin bazılarında adware olduğu doğrudur ama kurulumu biraz dikkatli yaparsanız mis gibi yükleyip kullanırsınız.

Torrent programlarını oturup seyredeni çok görmedim. Tema gereksiz.

uTorrent'e karşı bu nefret nedir anlayamadım?
Eski sürümlerinin bazılarında adware olduğu doğrudur ama kurulumu biraz dikkatli yaparsanız mis gibi yükleyip kullanırsınız.

Torrent programlarını oturup seyredeni çok görmedim. Tema gereksiz.
Web helper diye bir şey bilgisayarına kesinlikle yüklenmiyor , reklam yok , POİP olarak algılanmıyor , reklam yazılımı ve zararlı yazılım indirip senin bilgisayarını enfekte etmiyor , güvenli ve güvenlik açıklarından uzak harika bir istemci demek isterdim ama öyle değil en basitinden arkadaşın dediği basit bir tema bile yükleyemiyorsunuz işlevsellikten çok uzak ayrıca kapalı kaynaklı bir uygulama , hangi uygulamanın açık ara farkla önde olduğu belli. Sadece iş setup'ta basit isteğe "bağlı teklifler" vermesi değil. Pro paketinde "Kötü amaçlı zararlı yazılımları engeller" ve "Premium destek" diye bir madde de yok tabii ki değil mi? Destğin premium'u mu olur? Birde Pro + VPN diye kendileri ile anlaşmalı bilinmeyen bir VPN ile gizlilik verdiklerini iddia ediyorlar ama ben en çok kötü amaçlı yazılımları engeller kısmı ile Premium destek beni güldürdü yani Para vermeyen Torrenti zararlı yazılımlar ile kullanacak ve destek alamayacak.
Burada mesela qBittorent meselesi değil önemli olan kullanıcının memnuniyeti ve güvenliği eğer iyi olsaydı bittorent'in kurulumunu gösterirdim ama oda utorrent'in kopyası...

Web helper diye bir şey bilgisayarına kesinlikle yüklenmiyor , reklam yok , POİP olarak algılanmıyor , reklam yazılımı ve zararlı yazılım indirip senin bilgisayarını enfekte etmiyor , güvenli ve güvenlik açıklarından uzak harika bir istemci demek isterdim ama öyle değil en basitinden arkadaşın dediği basit bir tema bile yükleyemiyorsunuz işlevsellikten çok uzak ayrıca kapalı kaynaklı bir uygulama , hangi uygulamanın açık ara farkla önde olduğu belli. Sadece iş setup'ta basit isteğe "bağlı teklifler" vermesi değil. Pro paketinde "Kötü amaçlı zararlı yazılımları engeller" ve "Premium destek" diye bir madde de yok tabii ki değil mi? Destğin premium'u mu olur? Birde Pro + VPN diye kendileri ile anlaşmalı bilinmeyen bir VPN ile gizlilik verdiklerini iddia ediyorlar ama ben en çok kötü amaçlı yazılımları engeller kısmı ile Premium destek beni güldürdü yani Para vermeyen Torrenti zararlı yazılımlar ile kullanacak ve destek alamayacak.
Burada mesela qBittorent meselesi değil önemli olan kullanıcının memnuniyeti ve güvenliği eğer iyi olsaydı bittorent'in kurulumunu gösterirdim ama oda utorrent'in kopyası...
Webhelper.exe yeni sürümünde yok.
Kurulumunu dikkatli yaparsanız PUP yok.
Reklam konusunda bir şey diyemem.
Paragöz olmaları konusunda da bir şey diyemem.

uTorrent'i ben de o kadar sevmiyorum ama kullanılabilecek bir program.

Yeni konular

Geri
Yukarı