Windows'da kullanılan fotoğraf dolu HDD macOS Monterey'de direkt kullanılabilir mi?

Hilmi Çoban

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
RAM
8 GB ddr4
SSD veya HDD modeli
WD SN730 M2 NVME SSD
Ekran kartı
intel dahili grafik
İşlemci
intel i5-10210U
Windows 10 kullanırken 1TB taşınabilir hard diskim var. İçinde 1TB boyutunda fotoğraflarım var. Fotoğrafçılık yapıyorum. Bu hard diskimi direkt takıp macOS Monterey'de kullanabilir miyim? Bir şey olur diye korkudan şimdiye kadar takmadım Hackintosh sisteme. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler.

Okuma yapabilirsin de yazma yapamazsın. Yani ben Dual boot kullanırken öyleydi. Taşınabilir hard diskte de öyle olacağını düşünüyorum.

Dosya sistemine göre farklılık gösteriyor.

@Hilmi Çoban hocam bunu dosya silinmeden kurmak mümkün.
Diskin içini " Windows 10 > ara > sabit disk bölümleri oluştur... " kısmından diski bölüp (min 40GB ), kurulum işleminde böldüğünüz temiz kısmı seçerseniz, içerisindeki dosyalarla birlikte kurulum gerçekleştirisiniz.
İşinize yararsa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :)
( Bilmediğim bazı kısımlar olabilir, yine de araştırmanızı tavsiye ederim )

Arkadaşlar harici taşınabilir hard disk bu arada. Dediklerinizi deneyeceğim.

@Hilmi Çoban hocam bunu dosya silinmeden kurmak mümkün.
Diskin içini " Windows 10 > ara > sabit disk bölümleri oluştur... " kısmından diski bölüp (min 40GB ), kurulum işleminde böldüğünüz temiz kısmı seçerseniz, içerisindeki dosyalarla birlikte kurulum gerçekleştirisiniz.
İşinize yararsa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :)
( Bilmediğim bazı kısımlar olabilir, yine de araştırmanızı tavsiye ederim )
Bu dediğinizi Windows üzerinden mi yapacağım yoksa MacOS dan mı ?

Arkadaşlar bu arada denedim. Tüm fotoğrafları sorunsuz şekilde macOS içine kopyalayıp üzerinde işlem yapabiliyorum, Photoshop'ta fotoğrafları düzenleyip sorunsuz şekilde bilgisayara export alabiliyorum. Teşekkürler :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı