Windowss 10 %100 disk kullanımı

_Black_ Eagle_

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık bilgisayarımda 1 haftadır bu problem var. Açılınca disk %100 kullanılıyor ve sonra düşüyor. Daha sonra tekrar artıyor ve gene düşüyor. Bu böyle döngü gibi oluyor. Cidden çok rahatsız edici bir durum yardım edecek var mı?

HD Tune 5.75 ile Health sekmesinin fotoğrafını paylaşınız. HDD kullanıyorsanız normal. Windows 10 HDD'de olunca %100'e çıkma olayı olabiliyor.

Hard disk kullanıyorsunuz sanırsam. HD Tune ile bad sector taraması yapın. Diskiniz ölmüş olabilir.
Windows 10 kullanıyorsanız bir de hızlı getirme özelliğini kapatıp deneyin. İnternet üzerinde nasıl yapıldığı yazıyor.

Aynı sorun bende de vardı.Windows 10 Pro kullanıyordum %100 disk kullanımı yaşıyordum daha sonra Windows'un LTSB adlı sürümünü indirdim, %10'dan yukarısını görmüyorum. 😉

Windows 10 SSD için uygun. Lakin HDD için de belli başlı yöntemler var böyle sorunları engellemek için.

Hizmetleri açıp bu hizmetleri durdurup devre dışı bırakın.

SysMain.
Superfetch.
Hızlı getirme

Ayrıca Windows Defender hizmeti de sistemi zorluyor olabilir. Bu rehberde ki gibi yapıp devre dışı bırakıp onun yerine Kaspersky Cloud Free kullanmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı