Rehber Windows'ta çok düşük gecikme

Eğer İngilizceniz yetiyorsa PowerSettingsExplorer adlı programı indirip güç ayarlarını deneme-yanılma yoluyla değiştirebilirsiniz.

Rehberde belirtilmemiş bir şey daha yazayım; önce regedit'e girin, sonra da şu yolu takip edin: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\PrioritySeparation. Burada Win32PrioritySeparation adında bir DWORD değeri var (yoksa kendiniz oluşturun). Değeri default olarak 2'dir. Siz bu değeri 16, 26 ya da 28 (tercihinize bağlı) olarak değiştireceksiniz. Değiştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek yok, değişiklik PC'ye gerçek zamanlı olarak uygulanıyor, yani farkı hemen hissedeceksiniz.

Hayır değil, performans düşürdüğü bile oluyor. O değerler her zaman tam sonuç vermez, boş güç planı.
Hocam sisteminizi kontrol edin o zaman. Ben nihai modu ile normalde de gayet performans artışı alıyorum.

3 farklı sistem denedim, hiçbir artış yok çünkü neredeyse aynısı. Java'daki ms farkı tek fark olabilir inatlaşmayın.

İnatlaşmıyorum? +50FPS kadar almışlığım oldu çok güzel sistemlerde. Kendi sistemimde de gayet fark sağladı bana. Tek fark Java değil siz inatlaşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı