Rehber Windows'ta çok düşük gecikme

İnatlaşmıyorum? +50FPS kadar almışlığım oldu çok güzel sistemlerde. Kendi sistemimde de gayet fark sağladı bana. Tek fark Java değil siz inatlaşmayın.

+50 FPS Minecraft oynarken mi? Dengeliye ve yüksek performans modları arasında bile o kadar FPS farkı yok. Sallama istersen. Java kısmını siz yazdınız zaten :D bende tek farkın o olduğunu yazdım.

+50 FPS Minecraft oynarken mi? Dengeliye ve yüksek performans modları arasında bile o kadar FPS farkı yok. Sallama istersen. Java kısmını siz yazdınız zaten :D bende tek farkın o olduğunu yazdım.

Bende diyorum ki sadece Java'da değil. CS:GO'da 600 minimum FPS'li çalışan bir makine geldi elime nihai modu ile 650 yaptım minimumu. Yüksekten nihaiye çektim bu arada yanlış anlaşılmasın. :D

Bende diyorum ki sadece Java'da değil. CS:GO'da 600 minimum FPS'li çalışan bir makine geldi elime nihai modu ile 650 yaptım minimumu. Yüksekten nihaiye çektim bu arada yanlış anlaşılmasın. :D

O işlem asla 50 FPS fark ettirmez, videolu bir şekilde gösterirsen dediklerine inanırım fakat hiç gerçekçi gelmiyor.

O işlem asla 50 FPS fark ettirmez, videolu bir şekilde gösterirsen dediklerine inanırım fakat hiç gerçekçi gelmiyor.

Hocam bu testi yaptığım sistem ne yazık ki elimde değil. İster inanın ister inanmayın bu size kalıyor :D

Şu an kullandığınız sistemde de yapabilirsiniz, ne olacak ki?

Hocam her işlem sistemden sisteme değişiyor. Mahalle bilgisayarcısı gibi bir yerde çalıştım uzun bir süre oradaki deneyimlerime göre söylüyorum. İki arkadaş aynı sistemle geldi ikisinin FPS değerleri farklıydı. Şu an kullandığım sistem stabil durumda değil şu an. Zaten sistemi bir sıfırlayıp FPS arttırma rehberi hazırlamayı düşünüyorum oraya sizi de etiketlerim :D

Hocam bu testi yaptığım sistem ne yazık ki elimde değil. İster inanın ister inanmayın bu size kalıyor :D

Şimdi mantıkken bakarsak yüksek performans modunda işlemci zaten kapasitesinin tamamını kullanıyor, nihai mod ne yapıyor OC falan mı yapıyor? Mantıkken zaten doğru değil, ha dersenki arka plan programları kapatıyor belki inandırıcı olur ama yine o kadar fark ettirmiyor.

Şimdi mantıkken bakarsak yüksek performans modunda işlemci zaten kapasitesinin tamamını kullanıyor, nihai mod ne yapıyor OC falan mı yapıyor? Mantıkken zaten doğru değil, ha dersenki arka plan programları kapatıyor belki inandırıcı olur ama yine o kadar fark ettirmiyor.

Vallahi bilmiyorum hocam ben kendi deneyimlerim karşılaştıklarıma göre söylüyorum bunu.

PC'yi düzgün kullanan biriyseniz sorun olmaz, 2 3 yıldır her bilgisayarımda kapalı kullanıyorum 1 defa bile malware yemedim. +100 200 MB RAM, düşük disk ve CPU kullanımı da bir artı.
Bunun tartismasi zamaninda cokca yapildi, ozet olarak gercekten kotu bir sisteminiz yoksa kapatmayin. Mumkunse Kaspersky veya ESET kullanin bunlari alacak paraniz yoksa acik kalmali Defender. Tabii siz istege bagli olarak kapatabilirsiniz fakat 200 MB RAM icin ben olsam kapatmazdim. Dikkatli olmakta fayda var. Mesela artik guvenilir platformlar haric hicbir yerden dizi film veya anime dahi izlemiyorum. Ben cok kafaya taktigimdan dolayi tabii ki kapatmayin diyorum ayrica sizin de iyiliginizi dusunuyorum bence kapatmayin ya da Kaspersky kullanmaya calisin hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı