Windows'u Çift Bilgisayarda Kullanmak

Idealist1337

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Geçtiğimiz günlerde yeni bir sistem topladım. İçerisine Windows 10 kurdum fakat işlemci arızası yüzünden tekrar gönderdim. Bu Windows 10'da kullandığım lisans kodu eski bilgisayarımınkine aitti. Yeni sistemi gönderdiğim için SSD'mi tekrar formatlayıp eski bilgisayarıma taktım. Fakat bu sefer lisans kodu sormadan direk etkinleşti. Tamire gönderdiğim sistemin içerisine Windows 10 atıp tekrar göndereceklerdi bana ve lisans kodumu da yazdım etkinleştirin diye. Şimdi ben bu sisteme tekrar yüklediğim için ve kendisi otomatikman orijinal olduğu için diğer sistem kopya bir sürüme düşmüş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamadım olayı ama anakarta gömülüyor diye biliyorum format atsanda otomatik görüp devam ediyor yoluna. Anakartı değiştirirsen yeni kod girmek zorunda kalabilirsin.

pc geldiği zaman kodu girersen eski pc lisansız olacak ya da kod zaten kulllanıldı ,kod geçersiz başka kod girin hatası vs verecek kurulum sırasında kodu kabul eder ama etkinleştirmeye gelince ya hata vericek yada eski pcyi lisansız yapacak

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı