Windows'u HDD'ye taşımak

tek258

Decapat
Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 10'u SSD'den HDD'ye taşımak istiyorum. Sebebi ise kullandığım SSD'yi garantiye gönderecek olmam. Hiçbir veri kaybı olmadan Windows'u nasıl SSD'den HDD'ye taşırım? @BilgisayarKurdu yardımcı olabilir misiniz?
Sistem: Adata SU630 480GB SSD.
Seagate 1TB HDD.
R5 2600.
RX 570.
16 GB RAM.

Acronis'in bootable versiyonunu ISO olarak internetten indirip USB'nize yazacak ve klonlama yapacaksınız. En doğru yöntem budur. Bunun yanında Norton Ghost programını da önerebilirim. O da aynı şekilde çalışmakta.

Minitool Partition Wizard programı da başka bir seçenek olarak kullanılabilir. SSD'ye geçtiğimde buradaki konuda yardım istemiştim, formatsız şekilde veri kaybı olmadan geçiş yaptım. HDD'ye geçiş de benzerdir diye düşünüyorum. O konunun başında Samsung Magician'ı sormuştum ama sonraki mesajlarda bahsettiğim programı da görebilirsiniz. Bir bakın isterseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı