Windowsu Linux'a çevirebilir miyim ?

Birkaç ekran görüntüsü sunayım.
Bu bir oyun.

bmwkp.png

Bu masaüstü görüntüsü

ekrangrnts1s.png

Bu da ekran kartı bilgileri tanımları.

ekrangrntsku.png

- - - Güncellendi - - -

Diğerlerinden pek farkı yok gibi görünse de GNU tabanlı olup, yükleme esnasında multimedia ağırlıklı yüklenilmektedir. Ayrıca kurulum esnasında 3. parti yazılımları da (MP3 kodek, AVI kodek veya playerler gibi) işaretleyerek yapılandırma zahmetine girmeden haledebiliyorsun.

Yalnız bana verdiğin linktekini kurdum böyle değildi ama zaten donma filan oldu sanırsam bilgisayarım kaldırmıyor.

Haklısın Recep abi ama Linux'ta biraz donmalar yaşanıyor. Bir de iki işletim sistemi kurulu şu anda ondan da olabilir.

Pardus İndir | Pardus Gelin isterseniz Türkiye ye özel bir linux kullanalım:) . Kararlı çalışır sorunsuzdur. Antivirüs ihtiyacını ortadan kaldırır. Office uygulamaları ücretsizdir. Çok güzel internete girer. Virüslü flashları çok kolay temizler:) ( Bellekteki virüsleri elinle silersin temiz olur mis gibi :) ) . Windows ile bilikte kullanabilirsin sıkıntı yapmaz. Görüntü kalitesi güzeldir. Meraklı isen açık kaynak kodlu (İstediğin yerini değiştir baştan yaz.) yazılıma sahiptir. Çökme konusunda windows'a göre daha sağlamdır (Nedenlerinden biri kurulumdan önce kurulum dosyalarını kontrol eder, eksiğini varsa bulur ve söyler.) . Türk Silahlı Kuvvetleri ve bazı devlet kurumları kullanıyor. Tübitak desteği ile oluşturulmuştur. Program kütüphanesi vardır ve oradan ihtiyaca göre program kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı