Çözüldü Windows'u SSD'den kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkanevn

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aga ben SSD'den Windows'u kaldırmak istiyorum yeni SSD aldım ona Windows kuracağım nasıl kaldırırım Windows'u kaldırırken dosyaları koruyabilir miyiz? Koruyamam pek önemli değil yardımcı olun yeter anlayacağım tarza konuşun cahilim ve bir türlü anlamadım bu konu canımı sıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni SSD'nizi düzgünce yerleştirin. Ardından internetten Windows 10 ISO'yu (orijinal link) ISO file şeklinde edinmelisiniz, yani buluttan indirmeyeceksiniz. Bunu ayrıca internetten herhangi bir kaynaktan edineceğiniz "Rufus" adlı yazılım ile USB'nize yazdırmanız gerekecektir (normal şartlarda yazılımın mevcut ayarlarıyla oynamanıza gerek yoktur, direkt olarak USB'yi ve ISO'yu seçerek tamamlayabilirsiniz). Bunları tamamladıktan sonra, sisteminizi bios üzerinden ayarlayarak, ya da sistem açılırken F12 tuşuna basılı tutarak karşılaşacağınız panel üzerinden USB'nizi seçerek başlatmanız gerekmektedir. Sonrasında herhangi bir Windows kurulum rehberini takip ederek sisteminizi yeni SSD'nize istediğiniz kadar partition yaratarak kurabilir, kurduktan sonra diğer slottaki SSD'nizden verilerinizi aktarabilir veya kullanabilirsiniz.
Ek olarak, verilerinizi aldıktan sonra dilerseniz aynı kurulum panelinden eski SSD'nizi sıfırlayabilirsiniz.
Aga ben SSD'den Windows'u kaldırmak istiyorum yeni SSD aldım ona Windows kuracağım nasıl kaldırırım Windows'u kaldırırken dosyaları koruyabilir miyiz? Koruyamam pek önemli değil yardımcı olun yeter anlayacağım tarza konuşun cahilim ve bir türlü anlamadım bu konu canımı sıktı.

Disk ayrımı olunca zaten sistemi otomatik silebiliyorsunuz. Ancak disk ayrımı yapılmadıysa önceden orası biraz sıkıntılı. Oyun falan olmasa flash bellek vs olabilir.

Gerekli dosyalarınızı farklı bir diske, Usb olabilir, Google drive tarzı olabilir yedekleyin. Format etranında eski harddiski biçimlendirip silip yeniden oluşturun. Windows kurulumunu ise yeni ssd hard diskinize yapın.

1. Yeni SSD'nin sisteminizin anakartına bağlı olduğundan emin olun.
  2. Yeni SSD'yi bilgisayarınıza takın ve Windows kurulumunu başlatın.
  3. Yeni SSD'ye Windows kurduktan sonra, eski SSD'yi bilgisayarınızdan çıkarın ve yeni SSD'yi önyükleme aygıtı olarak seçin.
  4. Eski SSD'yi bir harici sabit diske veya USB sürücüsüne yedekleyerek dosyalarınızı koruyabilirsiniz.

1. Yeni SSD'nin sisteminizin anakartına bağlı olduğundan emin olun.
  2. Yeni SSD'yi bilgisayarınıza takın ve Windows kurulumunu başlatın.
  3. Yeni SSD'ye Windows kurduktan sonra, eski SSD'yi bilgisayarınızdan çıkarın ve yeni SSD'yi önyükleme aygıtı olarak seçin.
  4. Eski SSD'yi bir harici sabit diske veya USB sürücüsüne yedekleyerek dosyalarınızı koruyabilirsiniz.
Eskisini yenisini taktıktan sonra çıkartayım öyle Windows u kurayım dimi

Yeni disk bölümü oluşturun yedeğinizi alın sonra da format atarsınız yeni SSD'ye kurarsınız Windows.
Şimdi seni anlamadım pek anladıklarımı söyleyeyim siz ona göre yanlışlarımı belirtirsiniz
1.Yeni disk bölümü derken d diski fln oluşturmayı dediniz galiba
2.format atarken bulut indirmeyi seçicem dimi seçtikten sonra diyelim format attım nasıl bir ekranla karşılaşıcam
3.Windows kurulumunu nasıl yapıcam kendisi direk kurucak mı yoksa ben USB yoluyla mı kurayım

Son düzenleme:
Yeni SSD'nizi düzgünce yerleştirin. Ardından internetten Windows 10 ISO'yu (orijinal link) ISO file şeklinde edinmelisiniz, yani buluttan indirmeyeceksiniz. Bunu ayrıca internetten herhangi bir kaynaktan edineceğiniz "Rufus" adlı yazılım ile USB'nize yazdırmanız gerekecektir (normal şartlarda yazılımın mevcut ayarlarıyla oynamanıza gerek yoktur, direkt olarak USB'yi ve ISO'yu seçerek tamamlayabilirsiniz). Bunları tamamladıktan sonra, sisteminizi bios üzerinden ayarlayarak, ya da sistem açılırken F12 tuşuna basılı tutarak karşılaşacağınız panel üzerinden USB'nizi seçerek başlatmanız gerekmektedir. Sonrasında herhangi bir Windows kurulum rehberini takip ederek sisteminizi yeni SSD'nize istediğiniz kadar partition yaratarak kurabilir, kurduktan sonra diğer slottaki SSD'nizden verilerinizi aktarabilir veya kullanabilirsiniz.
Ek olarak, verilerinizi aldıktan sonra dilerseniz aynı kurulum panelinden eski SSD'nizi sıfırlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Herşeyi anladım teşekkürler tek eklemek istediğim aynı kurulum paneli derken windows u kurduğum yeri mi diyorsunuz

Herşeyi anladım teşekkürler tek eklemek istediğim aynı kurulum paneli derken windows u kurduğum yeri mi diyorsunuz
Evet tam olarak orayı kastediyorum. O kısımda iken windows'un kurulu olduğu disk bölmesini, yani C:\ veya D:\'yi dilediğiniz gibi silip sıfırlayabilir veya birleştirebilirsiniz.

Evet tam olarak orayı kastediyorum. O kısımda iken windows'un kurulu olduğu disk bölmesini, yani C:\ veya D:\'yi dilediğiniz gibi silip sıfırlayabilir veya birleştirebilirsiniz.
çok teşekkürler dediğiniz gibi yapıcam

bıraktığım resimdeki yerden eski ssd mi seçip sileyim mi
not: resim örnek resimdir benim bizzat çektiğim resim değildir

Dosya Ekleri

• Windows 7-8-10-11 Bilgisayardaki İşletim Sistemini Silerek Freedos yapma _ hdd-ssd _ 3 Yönteml...png
    Windows 7-8-10-11 Bilgisayardaki İşletim Sistemini Silerek Freedos yapma _ hdd-ssd _ 3 Yönteml...png
    204,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı