Windows'un BIOS guncellemesini nasıl engelleyebilirim?

MehmetD_29

Femtopat
Daha fazla  
Haftalar once bilgisayarin biousnu guncellemistim, sorunsuz bir sekilde calisiyordu, birkaç hafta sonra Windows'a guncelleme geldi, guncelledim ve BIOS kendi kendine guncellenmeye basladi, sanirim Windows BIOS'u guncelledi. Bu guncellemeden sonra bilgisayari bir daha acamadim, BIOS'ta sorunlar cikti ve bilgisayar kapandi ve birdada acilmadi. Bugün bilgisayari tamirden aldim, garantiden geçmis. Windows'un BIOS'u guncellemesini nasıl durdurabilirim? Tekrar ayni sorunun olmasindan korkuyorum.

Windows Update ekranındaki isteğe bağlı güncelleştirmeleri görüntüle seçeneğine tıkla, orada BİOS güncellemeleri gelince iptal edilebiliyordur belki, geldiği zaman tiki kaldırırsan iptal edilebilir.

Maalesef bulamadim.
Şimdi olmaz. Windows Update günlük güncelleştirme taraması yapar, her gün kontrol et isteğe bağlı güncelleştirmeler kısmını, bir gün içinde BIOS'lu bişey görürsen onun tikini kaldır. Onun dışında istersen görev yöneticisini açıp hizmetler sekmesinden Windows Update'yi devre dışı bırakırsan hiçbir güncelleme yüklenmeyecektir.
Haftalar önce BIOS'u güncellerken ne şekilde güncelledin, anakartının sitesinden BIOS dosyası indirerek mi, yoksa çeşitli programlarla veya Windows Update ile mi? Ve sen bunu yapmadan önce bilgisayarın çalışıyor muydu?

Geri
Yukarı