Windows'un bıraktığı depolama kullanılabilir mi?

Bingoo

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Az önce bilgisayarı temizlerken şöyle bir şeye denk geldim.

1669330585581.png

Anladığım kadarıyla Windows kendi işletim sisteminin kapladığı alanın dışında farklı şeyler içinde biraz alan almış. Soruma gelecek olursak Windows'un bana bıraktığı bütün alanı kullanmam bir sıkıntı oluşturur mu?
SanDisk 120GB SSD.

Eki Görüntüle 1583500
Disk cleanup aracını açın ve gösterdiğim yere tıklayıp bütün tikleri işaretleyip ok butonuna basın.

Hocam sorduğum soruyla cevabınızın arasında bir bağlantı kuramadım isterseniz tekrar daha detaylı sorayım. Normalde SSD'nin düzgün çalışması için %10'unun boş olması lazım sorum şu Windows'un bu ayırdığının haricinde bana kalan bütün alanı kullanmam bir sıkıntı oluşturur mu?

Hocam sorduğum soruyla cevabınızın arasında bir bağlantı kuramadım isterseniz tekrar daha detaylı sorayım. Normalde SSD'nin düzgün çalışması için %10'unun boş olması lazım sorum şu Windows'un bu ayırdığının haricinde bana kalan bütün alanı kullanmam bir sıkıntı oluşturur mu?
Diskin yavaşladığını duymuştum ama doğruluğu hakkında net bir şey söylemem. Bu dediğimin haricinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü benim diskimde de az bir yer var. 1tb m2 ssd'nin C:'de 42, D:'de 8gb'ı kalmış. bunu % olarak düşünürsek %5 bir alan kalmış sadece.

Yarı halk efsanesi yarı tecrübe bir bilgidir o %10 olayı. Özellikle hddlerde daha çok hissediliyor. Mide gibi düşünün işte tıka basa doldurursan sıkıntı yaşıyorsun azıcık boşluk istiyor 😃

Yarı halk efsanesi yarı tecrübe bir bilgidir o %10 olayı. Özellikle HDD'lerde daha çok hissediliyor. Mide gibi düşünün işte tıka basa doldurursan sıkıntı yaşıyorsun azıcık boşluk istiyor 😃

Hocam işte soruda orada Windows bu boşluğu kendisi ayırmış yani bana kalan bütün gbları kaşıkla dibini sıyırsam bir sorun olur mu?

Hocam işte soruda orada Windows bu boşluğu kendisi ayırmış yani bana kalan bütün gbları kaşıkla dibini sıyırsam bir sorun olur mu?
Olur dedim. ssd de 30gb boşluk olması gerekir verim alman için. ayrıca bilgisayar o boşluğu zamanı gelince geçici Ram olarak da kullanır. indirimde bi disk daha al bugun kaçırmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı