"Windows'un görünümünü en iyi performans olarak ayarla" seçeneği FPS artırır mı?

Windows görsel ve animasyonlarının kalitesini düşüreyim de oyun oynarken performansın artsın. (!) Şaka bir yana bu ayar bizim bilmediğimiz gizli bir OC ya da donanım üzerinde yükseltmeler falan mı yapıyor anlamadım aydınlatın.
Windows'u hafifletiyor. Hafifleyince ram kullanımı azalıyor. Ram kullanımı azalınca fps artıyor.

Windows'u hafifletiyor. Hafifleyince ram kullanımı azalıyor. Ram kullanımı azalınca FPS artıyor.

Hocam kusura bakmayın ama gerçekten artık çok saçma bir boyuta geldi konu. Sizin dediğiniz bilgisayarlar zaten taş devrinden kalma. Oyun ile işi olmayan bilgisayarları biraz daha rahatlatmak için yapılan bir işlem bu. Oyun oynayabilen biraz daha gelişmiş yapıda olan sistemleri kesinlikle etkilemez.

Hocam kusura bakmayın ama gerçekten artık çok saçma bir boyuta geldi konu. Sizin dediğiniz bilgisayarlar zaten taş devrinden kalma. Oyun ile işi olmayan bilgisayarları biraz daha rahatlatmak için yapılan bir işlem bu. Oyun oynayabilen biraz daha gelişmiş yapıda olan sistemleri kesinlikle etkilemez.
Bunu kapatan kişinin zaten maks 4 GB rami vardır. Benim eski bilgisayarımda gözle görülür bir fps artışı oluyordu.

Bunu kapatan kişinin zaten maksimum 4 GB RAM 'i vardır. Benim eski bilgisayarımda gözle görülür bir FPS artışı oluyordu.

Olmuyordu hocam sadece şu anda kendinizi haklı çıkarmak için söylüyorsunuz. Bende kullandım eski bilgisayar ki hala elimin altında var 1 FPS bile etki etmez oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı