"Windows'un görünümünü en iyi performans olarak ayarla" seçeneği FPS artırır mı?

Selamlar.
Lenovo Ideapad S145-15IWL laptopum var.
Gayet mutluyum bilgisayardan.
Ama bu Windows görünümünü en iyi performans olarak ayarla.
Menüsünün buldum.
Buradan 'en iyi performans için Ayarla'yı seçtim.
Oyunlarda FPS farkı olur mu?
Teşekkürler.
Masaüstü hızı artar.. Uzun zamandır bu ayarı kullanıyordum, gözüm de alışmış. Yakın zamanda format atıp normalini görünce bir acayip oldu.

Selamlar.
Lenovo Ideapad S145-15IWL laptopum var.
Gayet mutluyum bilgisayardan.
Ama bu Windows görünümünü en iyi performans olarak ayarla.
Menüsünün buldum.
Buradan 'en iyi performans için Ayarla'yı seçtim.
Oyunlarda FPS farkı olur mu?
Teşekkürler.
Hayır, etki etsede çok az eder bu da düşük seviye bir bilgisayarda geçerli, bu ayar Windows'u fazla olmasada ucundan ucundan biraz hafifletir, eğer gerçekten Windows'u hafifletmek istiyorsan konuma bir göz atmanı tavsiye ederim;

Anlamadım. FPS'in ne anlama geldiğini biliyor musun? 😂 Masaüstü hızı artıyorsa FPS de artıyordur. Ne zannediyorsun FPS denen şey oyunda sağ üstte yazan sayaç falan mı?
Evet, biliyorum. Ekranda saniyede kaç kare çizileceğini FPS belirliyor, peki sen o ayarın masaüstünü hızlandırmak için konulduğunu bilmiyor muydun?

Anlamadım. FPS'in ne anlama geldiğini biliyor musun? 😂 Masaüstü hızı artıyorsa FPS de artıyordur. Ne zannediyorsun FPS denen şey oyunda sağ üstte yazan sayaç falan mı?

Valla arkadaş biliyor ama siz bilmiyorsunuz sanırım. O kadar desteksiz atmışsınız ki ne yazsam bilemedim. O tiklerin hepsi Windows üzerinde bulunan görsellerle ilgili. Pencerenin sürüklerken içeriğinin gözüküp gözükmemesi oyunlarda FPS 'ye nasıl etki edecek çok merak ediyorum. Biraz anlatır mısınız?

Evet, biliyorum. Ekranda saniyede kaç kare çizileceğini FPS belirliyor, peki sen o ayarın masaüstünü hızlandırmak için konulduğunu bilmiyor muydun?

Çok sevdiğim bir deyim var ama şimdi burada yazılmaz. Küstürmek ile ilgili olanı.🙂 O yüzden hocam çok yormayın kendinizi.
Windows'un arka planda çalıştırdığı hizmetleri kapatıyor bazıları, işlemci ve ram yükünde azalma meydana gelecektir.

O seçeneklerin hiçbirisi Windows'un arka planda çalıştırdığı programları kapatmıyor hocam. Sizin dediğiniz "hizmetler" bölümünün içine giriyor. O bölümden kapatırsanız ufak tefek farklılıklar görürsünüz ancak.

Windows görsel ve animasyonlarının kalitesini düşüreyim de oyun oynarken performansın artsın. (!) Şaka bir yana bu ayar bizim bilmediğimiz gizli bir OC ya da donanım üzerinde yükseltmeler falan mı yapıyor anlamadım aydınlatın.

Windows görsel ve animasyonlarının kalitesini düşüreyim de oyun oynarken performansın artsın. (!) Şaka bir yana bu ayar bizim bilmediğimiz gizli bir OC ya da donanım üzerinde yükseltmeler falan mı yapıyor anlamadım aydınlatın.

Sanırım yapıyor hocam. Bizde 3-5 FPS fazla almak için takla atıyormuşuz ne kadar zamandır. Halbuki kaldır tiki mis gibi oyna oyun. 😂

Geri
Yukarı