Wine-stable mi yoksa wine-staging mi kullanmalıyım?

Üst tarafa "Application Menu Bar" koyarsanız daha güzel durur bence. "File", "Edit", "View" gibi zımbırtıları üst tarafa taşıdığı için terminalin ve diğer uygulamaların üstteki kenarlığı daha ince oluyor.
O widget deprecated sanırım, artık KDE pencere ayarlarından ayarlanabiliyor o eklentiye gerek duymadan.

Hocam ben bu şekli Kubuntu'da yapmak istiyorum. Kullandığınız Widget'ların adını yazar mısınız ?
Eğer yazarsanız hocam, paneli yazmanıza gerek yok, Latte Dock tarzı bir şey kullanacağım.
Hocam Masaüstünde sağ tık yaptıktan sonra widget ekle diyorsunuz ardından hard disk kullanım oranı, hard disk veri akış ve ağ göstergesi ile analog saati sağ tarafa; sol tarafa ise yine aşağıdan yukarı; ram kullanım göstergesi, toplam işlemci kullanım göstergesi ve tek çekirdek kullanım göstergesini ekliyorsunuz. En üst ortaya ise sistem toplam yük göstergesini ekliyorsunuz. Ayrıca bu widgetleri arkadaşın da dediği gibi boyullandırmanız ve uzerine sağ tıklayıp yapılandırmanız gerekiyor.

Hocam Masaüstünde sağ tık yaptıktan sonra widget ekle diyorsunuz ardından hard disk kullanım oranı, hard disk veri akış ve ağ göstergesi ile analog saati sağ tarafa; sol tarafa ise yine aşağıdan yukarı; RAM kullanım göstergesi, toplam işlemci kullanım göstergesi ve tek çekirdek kullanım göstergesini ekliyorsunuz. En üst ortaya ise sistem toplam yük göstergesini ekliyorsunuz. Ayrıca bu widgetleri arkadaşın da dediği gibi boyullandırmanız ve uzerine sağ tıklayıp yapılandırmanız gerekiyor.

Yani bu Widget'lar Arch'ta hazır var yani onu mu demek istiyorsunuz.

Yani bu Widget'lar Arch'ta hazır var yani onu mu demek istiyorsunuz.
Arch'ta hazır yok tam tersi hepsini manuel kuruyorsunuz. Fakat KDE tabanlı bir masa üstü ortamı kuruyorsanız işte o zaman KDE bunları size hazır bir şekilde getiriyor. Sonrası sadece yapılandırma. Bu arada Arch ve Gentoo gibi sistemlerin kurulumu diğerlerine göre zor olup biraz bilgi ve tecrübe isteyen ama biliyorsanız da gerçekten büyük kolaylık ve zevk veren işletim sistemleridir.
@350070 Tüm KDE'lerde yok mu?
Ben tümünde geldiğini düşünüyorum hatta şuan 5.19 sürümünü kullanıyorum.

Arch'ta hazır yok tam tersi hepsini manuel kuruyorsunuz. Fakat KDE tabanlı bir masa üstü ortamı kuruyorsanız işte o zaman KDE bunları size hazır bir şekilde getiriyor. Sonrası sadece yapılandırma. Bu arada Arch ve Gentoo gibi sistemlerin kurulumu diğerlerine göre zor olup biraz bilgi ve tecrübe isteyen ama biliyorsanız da gerçekten büyük kolaylık ve zevk veren işletim sistemleridir.

Ben tümünde geldiğini düşünüyorum hatta şuan 5.19 sürümünü kullanıyorum.
Bende sizden Widget'ların isimlerini istedim ya o yüzden dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı