WinXP Maxthon 5 " HSTS kullanıldığı için şu anda ziyaret edemezsiniz" hatası

nocseiz

Hectopat
S: Windows XP'de hala güncellemeleri devam eden nadir internet gezginlerinden olan Maxthon 5'de aşağıda ekran görüntülerini paylaştığım sorunları yaşıyorum. Çözümü nedir, mümkün olan en kısa zamanda yanıtlanabilirse çok müteşekkir olurum. Gelecek tüm cevaplara şimdiden teşekkürler.

3. resimde görüleceği üzere ilk 2 siteden farklı bir durum olduğu için "Yine de ilerle (güvenli değil)" seçeneğini sunuyor. Fakat ilk 2 sitede görülen ".. HSTS kullanıldığı için ... şu anda ziyaret edemezsiniz" hatasını çözemedim gitti.

Chromecast'e göre çok daha yavaş bir tarayıcı fakat o artık hiç işlemiyor, hiçbir sayfa açılmıyor, ekteki hataya benzer şekilde bir hatadan diye tahmin ediyorum.

C: [Yardımlarınızı bekliyorum; yanıt netleşince burası güncellenecektir.]

Dosya Ekleri

• MX ERROR.JPG
    MX ERROR.JPG
    111,8 KB · Görüntüleme: 43
  • MX ERROR2.JPG
    MX ERROR2.JPG
    113,5 KB · Görüntüleme: 44
  • mxerrror3.JPG
    mxerrror3.JPG
    87,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
S: Windows XP'de güncellemeleri durmasına rağmen hala çalışan ve en hızlı nadir internet gezginlerinden olan Google Chrome'da aşağıda ekran görüntülerini paylaştığım sorunları yaşıyorum. Çözümü nedir, mümkün olan en kısa zamanda yanıtlanabilirse çok müteşekkir olurum. Gelecek tüm cevaplara şimdiden teşekkürler.

İlk denediğim yandex.com sitesi farklı bir durum olduğu için "Yine de ilerle (güvenli değil)" seçeneğini sunuyor. Fakat ekteki sitelerde görülen ".. HSTS kullanıldığı için ... şu anda ziyaret edemezsiniz" hatasını ve aynı hatanın SSL RC4 versiyonunu çözemedim gitti.

C: [Yardımlarınızı bekliyorum; yanıt netleşince burası güncellenecektir.]
Modemi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Saatiniz doğru mu? Herhangi bir sertifika yüklediniz mi?
Modem denendi; orada sorun yok.
Sistem saati ve tarihinde de hiç sorun yok.
Herhangi bir sertifika yüklemedim. Nasıl yükleneceği konusunda da hiç fikrim yok. Nette bununla ilgili bir şey okudum araştırırken fakat nasıl yapılacağını çözemedim o kaynakta.

Dosya Ekleri

• gcerror1.JPG
    gcerror1.JPG
    115,6 KB · Görüntüleme: 29
  • gcerror2.JPG
    gcerror2.JPG
    82,1 KB · Görüntüleme: 34
S: İnternet tarayıcısını açmaya çalıştığımda "sistem saatini güncelleyin" yazan bir hata mesajı ile karşılaşıyorum. Sistem ayarlarında saati güncellemek istediğimde de, zaman sunucusu (time server) ile bağlantı kurulamadığı için güncelleme başarısız oluyor. Ne yapmalıyım?

Y: Şu URL'yi* kullanıp "Uygula" düğmesine bastığınızda, sistem sunucu ile bağlantı kurarak saat ve tarihi güncelleyecektir. Daha sonra tekrar aynı hatayı veren siteye girmek istediğinizde rahatça girebildiğinizi göreceksiniz.
* europe.pool.ntp.org
Bu zaman sunucusu başarısız olursa aşağıdaki kaynaktan diğerlerini de deneyin.

K: Windows XP: Adjust Internet Time Synchronization - HelpWithWindows.com

Yeni konular

Geri
Yukarı