Wipaste C2 Termal macun nasıldır?

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,
İlk önce bu konu bir "Geleneksel MX-4 Önerme" konusu değildir.
Sadece merak ettiğim ve bu termal macun firmasını ilk defa duyduğum için açtığım bir konudur.
Acaba daha önce bu termal macun firmasını gören, duyan veya kullanan birisi var mı?
Eğer kullandıysa nasıl bir performans sergilediğini söyleyebilir mi?

Mükemel bir macun.Kesinlikle tavsiye ederim.Benim bunu coolermaster nano maker ile kıyaslama şansım oldu.Prime 95 testinde nano 63 derece verirken wipaste 65 derece verdi.Gta5 de ise nano maker 55 derece wipaste 56 derece.Boşta ise nano maker 30 derece wipaste 31 derece.Yani 40 tl lik bir macun sadece bir derece fark atıyorsa mükemel.Şunuda unutmayalım fiyat bazında bakarsan çok başarılı.
Bu arada ben macunu n11 den aldım.Burdan da yorumlara bakabilirsin.https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/wipaste-c2-4gr-6-wm-k-yuksek-performansli-termal-macun-P420262594

Son düzenleme:
Ben Laptopuma uyguladım gözle görülür ısı farkı oluşturdu. Uzun süredir değiştirmediğim kurumuş macunun yerine uygulayınca ne fan sesi kaldı ne ısınma. 20 derece civarı ısı düşüşü oldu. Tabi bunun benim eski macunun özelliğini kaybetmesinin ve iyi bir fan temizliğinin de etkisi vardır. Amazon.com.tr’den aldım. Tavsiye ederim. F/p ürünü ayrıca baya içinde mevcut. Bir kaç PC’ye daha kullanabilicem gibi gözüküyor. Wipaste C2 Termal Macun Sitesinde de detaylı özelliklerinden bahsetmişler. Tabi Thermal Grizzly gibi pahalı macunlar daha iyidir ama o macunların da fiyatları nerdeyse işlemci fiyatında. 😁

Son düzenleme:
Arkadaşlar başka deneyen var mıdır wipaste macunu?
Alışveriş sitelerindeki yorumlar PR gibi geldi bana. Kullanıp memnun kalan ya da kalmayan varsa görüşlerini bekliyorum

Açıkcası ben memnun kaldım. Diğer siteleri bilemiyorum ama Amazonun.com.tr ürünü prime olarak listeliyor ve kendisi satıyor. Kötü bir ürün olsa satacaklarını sanmıyorum. Bende Amazon’a güvenip aldım. Kıvamı ve ısı değerleri tatmin edici. Tabi overclock uygulamalarında başarılı olur mu bilmiyorum denemek lazım. F/p ürünü olduğunu düşünüyorum.

Açıkcası ben memnun kaldım. Diğer siteleri bilemiyorum ama Amazonun.com.tr ürünü prime olarak listeliyor ve kendisi satıyor. Kötü bir ürün olsa satacaklarını sanmıyorum. Bende Amazon’a güvenip aldım. Kıvamı ve ısı değerleri tatmin edici. Tabi overclock uygulamalarında başarılı olur mu bilmiyorum denemek lazım. F/p ürünü olduğunu düşünüyorum.

Alıp deneyeceğim bakalım şimdilik 1,8 W/mK olduğunu iddia eden no name bir macun sürdüm. eski Eski macunla boşta 38 derece olan işlemci 40 dereceye çıktı 😁

Xigmatek soğutucunun içinden çıkan stok macun bile daha iyiymiş yani.

Wipaste yi sipariş edip deneyeceğim. Sonuçları paylaşırım. Belki de güzel birşey keşfetmiş oluruz.

Denemekte fayda var. Ama eski macunu çok iyi temizlemek gerek. Çünkü gözle temiz gözükse de temiz olmayabiliyor. Sonuçta macunun en küçük boşluğa girmesi önemli. Ama tabi 38 - 40 arası ısı değerlerin de güzel. Fanının performansını beğendim. 😎 Yükte ne kadar ısı değerlerine çıkıyor pc ona bakmak lazım. Kalitesiz macunlar ısındıkça formunu kaybediyor. Sonuçta sürdüğümüz şey sıvımsı bir madde. Isınınca buharlaşmaması gerek. Xigmatek stok macunun kötü koyacağını sanmıyorum. Sonuçta az bişey veriyor. Gerçi haklısın bu gözler 90 lira civarında satılan Corsair Tm30’un 3.8 W/mK olduğunu gördü.😂 Marka büyüdükçe heralde kaliteyi düşürüyorlar çaktırmadan.

Bir tanıdık hemen kapanıyor diye dizüstü bilgisayarını gönderdi. İçerisindeki fanı kırılmış. Ben de fan ile birlikte Amazon'dan bu macunu söyledim.

Macun bir gün olmadan geldi. Ben de fan gelince sadece onu değiştiririm, macununu süreyim dedim. Macunu sürünce bilgisayar kapanmaz oldu. Fan hala gelmedi, ancak bilgisayar fansız 80°C - 90°C CPU sıcaklığı ile kapanmadan çalışıyor. Normalde 3-5 dk içerisinde kapanıyordu.

Kullanan var mı önerir misiniz?
Bir tanıdık hemen kapanıyor diye dizüstü bilgisayarını gönderdi. İçerisindeki fanı kırılmış. Ben de fan ile birlikte Amazon'dan bu macunu söyledim.

Macun bir gün olmadan geldi. Ben de fan gelince sadece onu değiştiririm, macununu süreyim dedim. Macunu sürünce bilgisayar kapanmaz oldu. Fan hala gelmedi, ancak bilgisayar fansız 80°c - 90°c CPU sıcaklığı ile kapanmadan çalışıyor. Normalde 3-5 dk içerisinde kapanıyordu.

Halen kullanıyor musun?

Macun bir gün olmadan geldi. Ben de fan gelince sadece onu değiştiririm, macununu süreyim dedim. Macunu sürünce bilgisayar kapanmaz oldu. Fan hala gelmedi, ancak bilgisayar fansız 80°C - 90°C CPU sıcaklığı ile kapanmadan çalışıyor. Normalde 3-5 dk içerisinde kapanıyordu.

Aktif olarak kullanıyor musun?

Son düzenleme:
Halen kullanıyor musun?
Bildiğim kadarıyla hala bilgisayarı kullanıyorlar. Kapanma probleminden yeniden bahsetmediler.
Aktif olarak kullanıyor musun?
Benim başka bir macun ihtiyacım olmadı. Evde boş boş duruyor. Herhalde "Başka bilgisayarlara kullanıyor musunuz?" anlamına geliyor bu "aktif". Evde başka ısınma yapan bilgisayar yok, kullanmadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı