Wise Care 365 Google şifrelerimi siliyor

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Wise Care 365 kullanıyorum. Program güzel temizlik yapıyor ama Google'da kayıtlı olan şifreleri de siliyor tekrar girmek zorunda kalıyorum. Yok mudur bunu engellemenin yolu?

1596791713403.png

Ayarı buradan yapılmakta. Ben tarayıcıların hiçbirinde bu verilerin silinmesini istemediğimden direkt tiksiz durumda.

Buradan ayarladığınız taktirde PC Checkup bölümünden yapılan temizlikle de dosyalarınızı silmeyecektir.

Temizleme ayarları veya seçeneklerinde "Kayıtlı Form Bilgilerini Temizle." gibi seçenek varsa kaldırın.
Eki Görüntüle 633122
Ayarı buradan yapılmakta. Ben tarayıcıların hiçbirinde bu verilerin silinmesini istemediğimden direkt tiksiz durumda.

Buradan ayarladığınız taktirde PC Checkup bölümünden yapılan temizlikle de dosyalarınızı silmeyecektir.
Arkadaşlar söylediklerinizi yaptım ama gene de siliyor. Normalde CCleaner kullanırdım ama son çıkan haberler yüzünden kullanmama kararı aldım. Wise Disk Cleaner nasıldır peki?
Belki de atladığım bir adım vardır ama sanmıyorum. Gene de siliyor.

Hâlâ nasıl siliyor anlamadım ? Sondaki resmi uyguladın değil mi?
Onu denemedim ama gerek kalmadı çünkü sanırsam artık bu programları kullanmayacağım. Şimdi diyebilirsin o zaman neden konu açtın diye, ben bu tarz programlarda da daha önce sorun yaşamıştım ve bu bardağı taşıran son damla oldu o yüzden sanırım daha kullanmayacağım. Disk temizleme kullanacağım temp ve %temp% dosyalarını silerim.

Programı sildin mi? Ne sorunu yaşadın ki? Wise Care dışında ne kullandın?
CCleaner kullanıyordum ve yanlış hatırlamıyorsam sistemde bir sorun oluşturmuştu hata vermişti ama sonradan geçmişti. Küçük hatalar olabilir ama gene de işimi riske atmak istemem, Windows'da önermiyor bu tarz programları kayıt defterine müdahale ettiği için. Geçenlerde Ali Güngör Windows Defender'in CCleaner'i virüs olarak algıladığı bir makale yazmıştı. Ondan sonra da güvenim kırıldı. Disk temizleme yaptım 400MB dosya çıkarttı ardından temp %temp% ve prefetch dosyalarını sildim sistem hızlandı şuan.

Geri
Yukarı