Çözüldü Wise care 365 kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheHypesTR

Hectopat
Selamlar, bugün sistem temizliği yapmak istiyorum. Sebebi ise eskiden Google Chrome kullanıyordum silmeme rağmen hala hizmetleri çalışıyor olması. Ve önceden birçok program kaldırıp silmiştim onların da artıklarını temizlemesi için. Acaba bu program nasıl kullanılıyor. Kayıt defteri ayarları vs. nasıl yapmalıyım? Hangi temizlik seçeneklerini seçmeli veya seçmemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kalıntıları temizlemek istiyorsanız Win+R yaptıktan sonra 'temp' yazıp içindekileri silin sonra yeniden Win+R yapın ve '%temp%' yazın ve o klasörün içindekileri silin. 2-3 haftada bir yapmanızı öneririm.
Program silmek için Revo Unistaller tarzı programlara bakmanı tavsiye ederim. Wise Care 365'te genel temizlik yapmak ve ilk sayfadaki sistem kontrolünü yapman yeterli olacaktır. Artıdan disk birleştirme yapabilirsin. Onun dışında kayıt defteri ile ilgili ayarlara girmeni önermem.

Program silmek için Revo Unistaller tarzı programlara bakmanı tavsiye ederim. Wise Care 365'te genel temizlik yapmak ve ilk sayfadaki sistem kontrolünü yapman yeterli olacaktır. Artıdan disk birleştirme yapabilirsin. Onun dışında kayıt defteri ile ilgili ayarlara girmeni önermem.
Programları kaldırmak için değil de kalıntılarını temizlemek için kullanmak istiyorum bu programı. Ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim. Dikkate alacağım.

Kalıntıları temizlemek istiyorsanız Win+R yaptıktan sonra 'temp' yazıp içindekileri silin sonra yeniden Win+R yapın ve '%temp%' yazın ve o klasörün içindekileri silin. 2-3 haftada bir yapmanızı öneririm.

Çözüm
Wise Care 365 ilk sayfada (PC Kontrolü)
-Gereksiz Dosyalar 4.75 GB
-Geçersiz Kayıt Defteri Girdileri 1114
-Bilgisayar İzleri ve Tarama Geçmişi 521 girdi buldu. Bunları temizlesem yeter mi?

Eğer epeydir böyle bir tarama yapmadıysanız temizleyebilirsin boyut biraz fazla geldi. Ardından 2.sayfada genel temizliği de yaparsanız yeterli olur.
Bu programı daha önce hiç kullanmamıştım. Belki ondandır. Deneyeceğim. :)
Sistemde hafifleme oldu ama şu hizmetler kısmındaki "gupdate" ve "gupdatem" hizmetleri bilgisayarımdaki Google Chrome'yi silmeme rağmen duruyor. Onu kapattım ama silme yolu yok mu onu?
Edit: Yardımınız için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Bunları temizlesem yeter mi?
Bunları yapsan yeterli. Google dediğin servislerin kalması normal farklı bir google ürünü kullanıyorsan veya Chrome altyapısı kullanan bir ürün kalabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı