Wish'ten Alışveriş

Boromir

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar, Wish'ten gözüme kestirdiğim birkaç eşyayı satın almak istiyorum. Satın almak istediğim ürünler 4-50TL arasında değişiyor. Aklıma takılan soruları sormak istedim:
  1. Siparişim evime mi gelecek?
  2. Kargo ücreti ödeyecek miyim?
  3. Gümrük vergisi vb. şeyler ödeyecek miyim?
İyi forumlar tekrardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir ara o siteden baya alışveriş yapmıştım. Aliexpress gibi denilebilir. Kargo bedava diyorsa kargo ödemezsin bedava değilse de sepeti onaylarken parasını keser zaten. Kargon eğer evindeysen kapına gelir. İstisnai PTT durumlarını dahil etmiyorum Birinin bahçesine atmışlar kargoyu duyduğum kadarıyla :D
Ama PTT ile gelirse (genelde öyle olur) genelde eline ulaşır. Eğer evinde değilsen muhtarlığa yada oradaki PTT dağıtım şubesine bırakırlar. (normal şube değil dağıtım yerine bunu unutma). Yanılmıyorsam 30 dolar üzerinde vergi almıyorlar. Ben Aliexpress üzerinden platinyum seviye olacak kadar ürün aldım. Hiçbirinde vergi gelmedi. Hatta bıçak bile aldım sorun olmadı. Adamlar pahalı olsa bile üzerine fiyatı az yazıyorlar zaten. Büyük bir şey almadıkça kontrol edilmediğinden sorun çıkmıyor. (Genel olarak diyorum sorumluluk almam sorun çıkarsa). Umarım sorularını cevaplamıştır.

Ben tüm yurtdışı alışverişlerimi oradan yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Kargom kapıma geldi. Kargo ücretini zaten satın alma esnasında sizden alıyorlar. Gümrük ile ilgili bir bilgim yok. Sanırım belli bir ücret üstündeki ürünler ve ya boyut, ağırlık vb. kriterlerdeki şeyler gümrüğe takılıyor.

Son düzenleme:
merhaba.bende wish ten ürün aldm ürün türkiyeye geleli 2 hafta oldu post office de diyo.devamını nasıl takip edicez gelcek diye evden çıkamaz oldm:sıkıldım: ptt ile mi geliyo nasıl takip edebilirim devamını bilen varsa cevaplarsa sevinirim :sansür::rolleyes::rolleyes:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı