Witcher 1 İncelemesi

Ben de oynamaya başlamıştım hatta bitirebilseydim direkt 2 ve 3'ü de alacaktım. Ama bitiremedim. Hikaye sarmadı, dövüş sıkıcıydı ve görevler de getir-götür işleriydi. Canavar avcısına çiçek toplattırıyorlardı. İnternetten hikayesini okudum ve daha heyecanlıydı. Yine de 2007'yi düşünürsek fena değil.

TPS de var oyunda bu arada.
Hocam oyunu o izometrik kamerada oynamak imkansız gibi bir şey zaten :) Ama prototipinin o şekilde olduğu çok belli oluyor oynanış ve combat sisteminden. Onun haricinde işte sizinki tam bir fikir, hikaye sizi sarmamış, zevk alamamışsınız. Buna herhangi bir şey diyemeyiz ki, benim lafım oyunda yarım saat geçirmeyip "Abi hikayesini oku geç ya" diyenlere. Yoksa cidden bu oyununun herkesi kendine hayran ettirecek yapısı yok zaten.
İlk oynadığım'da hele hikaye kısmına bayılmıştım. Sistemim yetmediği halde en düşük ayarlarda oynamıştım, oyunun sonuna doğru, simyalar çok işe yarıyor. Hatta dayanamayıp, para hilesi yapmıştım. Şimdi ise şükür, yeni sistem var, yarın serinin son oyunu'nu Witcher 3'i indirip oynayacağım İnşAllah, umarım uzun soluklu olur.
Hocam ikiyi atlamayın bence, ben de 1-3 var indirimde 2 yi alıp başlayacağım.

Hocam oyunu o izometrik kamerada oynamak imkansız gibi bir şey zaten :) Ama prototipinin o şekilde olduğu çok belli oluyor oynanış ve combat sisteminden. Onun haricinde işte sizinki tam bir fikir, hikaye sizi sarmamış, zevk alamamışsınız. Buna herhangi bir şey diyemeyiz ki, benim lafım oyunda yarım saat geçirmeyip "Abi hikayesini oku geç ya" diyenlere. Yoksa cidden bu oyununun herkesi kendine hayran ettirecek yapısı yok zaten.

Benim bitirememem biraz da sistemden. Düşük ayarlar ve çözünürlükte oynuyordum. Sonra yeni bir ekran kartı aldım ve iyi grafikli bir oyun gördüm. Devam edesim gelmedi. Normalde bir oyunu bitirmeden bırakmam ama sarmayınca da olmuyor.

İkinci oyunu'da bitirdim hocam :) eksik yazmışım benim hatam : 2.oyunda çok optimizasyon sorunu vardı. İnşAllah 3.oyunda yoktur bu kadar.

2007 yılında çıkmış, üstelik bir de izometrik kameralı bir oynanış olarak düşünülen oyundan God of War combatı bekliyorlar. Bu yeni nesil oyuncular biraz rahata ve hazıra fazla alışmış gibi :D

Aynen öyle. Zaten yüksek bir beklentin olmaması gerekiyor. Bazıları da 3. oyunu oynamış sonra da ilk oyunu oynuyor ama diğer oyun gibi yüksek beklenti beklediği için beğenmiyor. 2007 yılında çıkıp şu an indirim olduğu zaman 2 liralara düşen bir oyun ve oynadığım her dakikadan da mutluyum. Herkese de öneririm.

Güzel inceleme olmuş. 3. oyunu bitirmiştim bunu da oynayasım geldi. Forumda başka bir incelemede mod kurduklarından bahsetmişler. Siz kurdunuz mu herhangi bir mod?

Güzel inceleme olmuş. 3. oyunu bitirmiştim bunu da oynayasım geldi. Forumda başka bir incelemede mod kurduklarından bahsetmişler. Siz kurdunuz mu herhangi bir mod?
Hocam gördüğüm bir adet mod var onda da arayüz biraz daha güzelleşmiş o kadar. Önemli bir mesele değil Türkçe yamayı atsanız yeterli olacaktır eğer isterseniz.

Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. En kısa süre içerisinde Witcher 1'e başlamayı düşünüyorum.
Yerinde olsam iki kere düşünürdüm. Mekaniksel olarak oldukça kötü (çıktığı yıl için bile öyle) ve oldukça tekdüze bir oyun. Bana kalırsa bu oyunu oynamak zaman kaybından başka bir şey değil.

Yerinde olsam iki kere düşünürdüm. Mekaniksel olarak oldukça kötü (çıktığı yıl için bile öyle) ve oldukça tekdüze bir oyun. Bana kalırsa bu oyunu oynamak zaman kaybından başka bir şey değil.
Tekdüze olan kısmı anlamadım, her chapter farklı bir mekan, farklı kişiler, farklı olaylar var. Silah ve Zırh konusunda haklısınız, başladığım zırhla oyun sonuna geldim neredeyse ama oyunun tekdüze olduğu fikrine katılmıyorum.

Tekdüze olan kısmı anlamadım, her chapter farklı bir mekan, farklı kişiler, farklı olaylar var. Silah ve Zırh konusunda haklısınız, başladığım zırhla oyun sonuna geldim neredeyse ama oyunun tekdüze olduğu fikrine katılmıyorum.
Tekdüze derken mekanlardan, kişilerden veya olaylardan bahsetmiyordum. Tüm oyun boyunca aynı şeyler yapılıyor neredeyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı