Witcher 2 kayıt dosyası 3. oyunu fazla etkiler mi?

Cihan2435

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendesi
Merhaba arkadaşlar Witcher 3'ü en az 3 kere bitirmişimdir. Şimdi 1 ve 2. oyunu oynayıp 3'e tekrar başlamayı düşünüyorum. 2. oyunun dosyasını 3. oyuna aktarma olayı var bunun çok farkı olur mu? Normalinden farklı olarak göremeyeceğim veya ekstra görebileceğim karakterler olur mu?

The Witcher 3'te Letho'yu görebilmen için The Witcher 2 kayıt dosyasının simüle edilmesi lazım. Onun haricinde oyunda sadece The Witcher 2 kayıt dosyasını simüle edenlerin görebileceği detaylar var ama sırf bu değişiklikler için The Witcher 2 oynamak değmez. Onun haricinde The Witcher 2, 3 kadar kaliteli olmasa da yine de güzel oyundur.

Witcher 2 kayıt dosyasını aktarmaya çalışmayın. Olmuyor çünkü. Bizzat denedim ve olmadı. Sebebi ise Witcher 2'deki son kaydın Letho ile karşılaşma kaydı olması. Yani öldürüp öldürmedikten sonraki kayıt dosyası yok. O yüzden kayıt dosyası aktarma yapmanıza gerek yok çünkü çalışmayacak. Onun yerine oyuna başlarken Witcher 2 kayıtları açık seçeneğini seçin. Emreis'in huzurunda Witcher 2'de yaptığınız seçimler sorulacak ve siz yanıt vereceksiniz.

Sorduğunuz soruya gelirsek evet, etkiler. En etkili karakterlerden ve ileride bize yardımı dokunacak karakter Letho. Onun dışında Sile gibi Witcher 2 oyununda olan karakterlerden birkaçı da gelecek. Ve bazı karakterlerle ek diyaloglar eklenecek.

Witcher 2 kayıt dosyasını aktarmaya çalışmayın. Olmuyor çünkü. Bizzat denedim ve olmadı. Sebebi ise Witcher 2'deki son kaydın letho ile karşılaşma kaydı olması. Yani öldürüp öldürmedikten sonraki kayıt dosyası yok. O yüzden kayıt dosyası aktarma yapmanıza gerek yok çünkü çalışmayacak. Onun yerine oyuna başlarken Witcher 2 kayıtları açık seçeneğini seçin. Emreis'in huzurunda Witcher 2'de yaptığınız seçimler sorulacak ve siz yanıt vereceksiniz.

Sorduğunuz soruya gelirsek evet, etkiler. En etkili karakterlerden ve ileride bize yardımı dokunacak karakter letho. Onun dışında sile gibi Witcher 2 oyununda olan karakterlerden birkaçı da gelecek. Ve bazı karakterlerle ek diyaloglar eklenecek.

Teşekkürler aradığım cevap buydu. Witcher 1 ve 2'yi bitireceğim sonra kayıtlar açık diyeceğim olduğunca eski oyunlarda yaptıklarımı söyleyeceğim, memnun olmadığım kararlar varsada en azından değiştirme şansım olur.

Witcher 2 kayıt dosyasını aktarmaya çalışmayın. Olmuyor çünkü. Bizzat denedim ve olmadı. Sebebi ise Witcher 2'deki son kaydın Letho ile karşılaşma kaydı olması. Yani öldürüp öldürmedikten sonraki kayıt dosyası yok. O yüzden kayıt dosyası aktarma yapmanıza gerek yok çünkü çalışmayacak. Onun yerine oyuna başlarken Witcher 2 kayıtları açık seçeneğini seçin. Emreis'in huzurunda Witcher 2'de yaptığınız seçimler sorulacak ve siz yanıt vereceksiniz.

Sorduğunuz soruya gelirsek evet, etkiler. En etkili karakterlerden ve ileride bize yardımı dokunacak karakter Letho. Onun dışında Sile gibi Witcher 2 oyununda olan karakterlerden birkaçı da gelecek. Ve bazı karakterlerle ek diyaloglar eklenecek.
Witcher 3'e başlıcam ama Lethoyu öldürmüştüm ben biraz daha düşündüm Lethoyu öldürmekten pişman oldum gibi :D witcher 2'yide sildim son kayıt lethoyu öldürdüğüm kayıt . Bu kararımı witcher 3'te değiştirebilir miyim değiştirebiliyorsam nasıl yapıcam ?

Witcher 3'e başlıcam ama Lethoyu öldürmüştüm ben biraz daha düşündüm Lethoyu öldürmekten pişman oldum gibi :D witcher 2'yide sildim son kayıt lethoyu öldürdüğüm kayıt . Bu kararımı witcher 3'te değiştirebilir miyim değiştirebiliyorsam nasıl yapıcam ?
Değiştirebilirsin tabii. Witcher 3'e başlarken, Witcher 2 Kayıtları AÇIK seçeneğini seçeceksin. Oyunun başlarında Nilfgaard İmparatoru Emhyr'in yanına gideceksin ve orada sen traş olurken sana birkaç soru sorulacak. Bu sorular Witcher 2'deki seçimlerin ile alakalı olacak. Letho'nun da kaderini burada belirleyebilirsin. Öldürmedim seçeneğini seçtiğin zaman oyunun bir yan görevinde Letho ile karşılaşabilirsin.

Letho'yu herkes yanlış tanıyor. Onun da hikayesini kısaca özetlemek isterim.

Kendisi Engerek Okulu'ndan mezundur. Mezun demeyeyim de orada okudu diyeyim. Çünkü sonrasında kaçtı. Letho ve Geralt, birbirlerini çok öncelerden beridir tanırlar. 1270'de Angren Ormanları'nda bir Slyzard Letho'yu yakalamıştı ve Letho ölmek üzereydi. O sırada Geralt, Letho'ya yardım etmişti. Ardından 2 kardeş Engerek Okulu Witcher'ı da. Bu olay, eskilerden beridir Letho ve Geralt'ın arkadaş olduğunu gösteriyor. Sonrasında 1270 kış gündönümünde, Asılmış Adam Ağacı'nda Wild Hunt, Yennefer'ı alıp götürmek üzereydi. O sırada Letho, 2 kardeş Witcher ve Geralt'ta oradaydı. Ben Letho ve arkadaşlarının orada olmasının bir sebebini de şuna bağlıyorum. Engerek Okulu Witcher'ları, Wild Hunt hakkında çok fazla bilgi öğrenmişlerdir. Okulda Wild Hunt üzerine birsürü kitap okumuşlar, çalışmalar yapmışlardır. Engerek Okulu'nu da diğer okullardan ayıran en önemli özelliklerinden birisi de işte budur. Neyse. Geralt bilindiği üzere Wild Hunt'a Yen'i bırakıp kendisini almasını söylemişti ve Wild Hunt kralı da bunu kabul etmişti. Sonrasında Yennefer'ı da yanlarına alan Letho ve Witcher arkadaşları, Yennefer'ın kayıp hafızasını düzeltmeye, hastalıklarını gidermeye çalışmışlar. Fakat nasıl olduysa Yennefer tuhaflaşmaya başlamış ve Letho'nun arkadaşları ile arasını bozmaya çalışmış. Ona rağmen Yennefer'ı bir kenara atmayıp sahip çıkmışlardır. Letho, Yennefer'a hiç yan gözle bakmamış, aksine onu daima korumuştur. Geralt için. Aradan belli bir süre geçince Letho, Yennefer ve 2 kardeş Witcher Nilfgaard askerleri tarafından yakalanmış ve Nilfgaard İmparatoru Emhyr'e getirilmiş. Onlara gayet güzelce bakmışlar. Çünkü Nilfgaard'ın niyeti farklı. Emhyr, Yennefer'ı huzuruna çağırdığında ondan Sahire Locası'nı öğrenmeye çalışmıştır. Niyeti ise Kuzey Krallıkları'na işgali sırasında sahireleri kendi tarafına almaktır. Yennefer'ın sorgusu bittikten sonra bir yere gitmiş sanırım. Çünkü Letho onu bir daha görmemiş. Sonrasında Letho ve diğer Witcher arkadaşları da Emhyr'in huzuruna çağırdıklarında Emhyr onlara Kuzey'deki ülkelerin krallarını öldürmeyi, eğer kabul ederlerse Engerek Okulu'nu tekrardan kuracağına dair bir söz vermiştir. Kabul etmezlerse de zaten idam edilecekler. Letho ve arkadaşları, bu görevi kabul edip, Engerek Okulu'nu yeniden kurma ümidiyle kralları öldürmeye başlamışlardır. Demavend ve Foltest'i öldürmüşlerdir. Fakat Emhyr, verdiği sözü elbette tutmamıştır ve Engerek Okulu'nu yapmamıştır. Hatta Letho ve arkadaşlarının peşine haydutlar takmıştır ve onları öldürmeye çalışıyordur. 3. oyunda eğer Letho'nun görevini yaparsanız Letho'ya işte bu şekilde yardım edeceksiniz. Haydutları peşinden atarak. Sonrasındaki hikayeyi biliyorsunuz zaten. Geralt kral katili olmakla suçlanıyor vs.

Kısacası, Letho hiçbir zaman Geralt'ı bir düşmanı olarak görmüyor. Geralt'da Letho'yu düşman olarak görmüyor. Zaten birbirlerini düşmanları olarak görselerdi ne Geralt 1270'de Letho'yu kurtarırdı, ne de Letho videodaki gibi Geralt'ı öldürmezdi. Hikayesi bu şekilde. Daha anlatmadığım birkaç kısım var fakat onları da belki bir Witcher oyununu veya karakterlerini inceleme yaptığım zaman detaylıca anlatırım :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değiştirebilirsin tabii. Witcher 3'e başlarken, Witcher 2 kayıtları açık seçeneğini seçeceksin. Oyunun başlarında nilfgaard imparatoru Emhyr'in yanına gideceksin ve orada sen tıraş olurken sana birkaç soru sorulacak. Bu sorular Witcher 2'deki seçimlerin ile alakalı olacak. Letho'nun da kaderini burada belirleyebilirsin. Öldürmedim seçeneğini seçtiğin zaman oyunun bir yan görevinde letho ile karşılaşabilirsin.

Letho'yu herkes yanlış tanıyor. Onun da hikayesini kısaca özetlemek isterim.

kendisi engerek okulu'ndan mezundur. Mezun demeyeyim de orada okudu diyeyim. Çünkü sonrasında kaçtı. Letho ve geralt, birbirlerini çok öncelerden beridir tanırlar. 1270'de angren ormanları'nda bir slyzard Letho'yu yakalamıştı ve letho ölmek üzereydi. O sırada geralt, Letho'ya yardım etmişti. Ardından 2 kardeş engerek okulu Witcher'ı da. Bu olay, eskilerden beridir letho ve Geralt'ın arkadaş olduğunu gösteriyor. Sonrasında 1270 kış gündönümünde, asılmış adam ağacı'nda wild hunt, Yennefer'ı alıp götürmek üzereydi. O sırada letho, 2 kardeş Witcher ve Geralt'ta oradaydı. Ben letho ve arkadaşlarının orada olmasının bir sebebini de şuna bağlıyorum. Engerek okulu Witcher'ları, wild hunt hakkında çok fazla bilgi öğrenmişlerdir. Okulda wild hunt üzerine bir sürü kitap okumuşlar, çalışmalar yapmışlardır. Engerek Okulu'nu da diğer okullardan ayıran en önemli özelliklerinden birisi de işte budur. Neyse. Geralt bilindiği üzere wild Hunt'a Yen'i bırakıp kendisini almasını söylemişti ve wild hunt kralı da bunu kabul etmişti. Sonrasında Yennefer'ı da yanlarına alan letho ve Witcher arkadaşları, Yennefer'ın kayıp hafızasını düzeltmeye, hastalıklarını gidermeye çalışmışlar. Fakat nasıl olduysa Yennefer tuhaflaşmaya başlamış ve Letho'nun arkadaşları ile arasını bozmaya çalışmış. Ona rağmen Yennefer'ı bir kenara atmayıp sahip çıkmışlardır. Letho, Yennefer'a hiç yan gözle bakmamış, aksine onu daima korumuştur. Geralt için. Aradan belli bir süre geçince letho, Yennefer ve 2 kardeş Witcher nilfgaard askerleri tarafından yakalanmış ve nilfgaard imparatoru Emhyr'e getirilmiş. Onlara gayet güzelce bakmışlar. Çünkü Nilfgaard'ın niyeti farklı. Emhyr, Yennefer'ı huzuruna çağırdığında ondan sahire locası'nı öğrenmeye çalışmıştır. Niyeti ise kuzey krallıkları'na işgali sırasında sahireleri kendi tarafına almaktır. Yennefer'ın sorgusu bittikten sonra bir yere gitmiş sanırım. Çünkü letho onu bir daha görmemiş. Sonrasında letho ve diğer Witcher arkadaşları da Emhyr'in huzuruna çağırdıklarında emhyr onlara Kuzey'deki ülkelerin krallarını öldürmeyi, eğer kabul ederlerse engerek Okulu'nu tekrardan kuracağına dair bir söz vermiştir. Kabul etmezlerse de zaten idam edilecekler. Letho ve arkadaşları, bu görevi kabul edip, engerek Okulu'nu yeniden kurma ümidiyle kralları öldürmeye başlamışlardır. Demavend ve Foltest'i öldürmüşlerdir. Fakat emhyr, verdiği sözü elbette tutmamıştır ve engerek Okulu'nu yapmamıştır. Hatta letho ve arkadaşlarının peşine haydutlar takmıştır ve onları öldürmeye çalışıyordur. 3. oyunda eğer Letho'nun görevini yaparsanız Letho'ya işte bu şekilde yardım edeceksiniz. Haydutları peşinden atarak. Sonrasındaki hikayeyi biliyorsunuz zaten. Geralt kral katili olmakla suçlanıyor vs.

Kısacası, letho hiçbir zaman Geralt'ı bir düşmanı olarak görmüyor. Geralt'da Letho'yu düşman olarak görmüyor. Zaten birbirlerini düşmanları olarak görselerdi ne geralt 1270'de Letho'yu kurtarırdı, ne de letho videodaki gibi Geralt'ı öldürmezdi. Hikayesi bu şekilde. Daha anlatmadığım birkaç kısım var fakat onları da belki bir Witcher oyununu veya karakterlerini inceleme yaptığım zaman detaylıca anlatırım :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim iznin olursa bu yazıyı kullanmak isterim.

The Witcher 3'te Letho'yu görebilmen için The Witcher 2 kayıt dosyasının simüle edilmesi lazım. Onun haricinde oyunda sadece The Witcher 2 kayıt dosyasını simüle edenlerin görebileceği detaylar var ama sırf bu değişiklikler için The Witcher 2 oynamak değmez. Onun haricinde The Witcher 2, 3 kadar kaliteli olmasa da yine de güzel oyundur.
The Witcher 2'yi hiç oynamadım ama The Witcher 3'de Letho ile birlikte görev yaptım.

Geri
Yukarı