Witcher 2. Sezondan Kareler

Bütün konuyu aktarıp, düzgün anlatabilmeleri için sezon bölümlerini daha fazla koymaları gerekiyor. 8 bölüm çok az. Bu şekilde yıllar boyu sürer. Veya oldu bittiye getirirler. Oradan, buradan ilerliyor. Fakat çok kaliteli dizi. Akıp gidiyor. Ben de Witcher evrenini çok sevdiğim için soluksuz izledim.

Yalnız dediğim gibi konu anlatımı kopuk ilerliyor. Birçok şey anlatmak isterken, uygulamada sıkıntı çekiyorlar. Bunu anlayabiliyorum. Daha derli toplu olması gerekir. İkinci sezon, birinci sezona göre daha tutarlı ilerliyor diyebilirim en azından. Witcher evrenini bilmeyenler, bunlar ne anlatıyor kardeşim? diyebilir :) Gerçekten evrene hakim olmayanlar için anlaması güç bir dizi.

Bir de yabancı dizilerin sezon anlayışlarına sinir olmamak elde değil. Anlam veremiyorum. Bazen Türk dizileri gibi 2 saat süren bölümler olsun istiyorum. 8 bölüm izliyoruz, öteki sezon kaç yıla gelir diye düşünüyoruz. Sonra da diziyi unutuyoruz. Yani işin 💩 unu çıkarıyorlar. Kaliteli olması için çekimler uzun sürebilir ama ona göre insanlara doyurucu sezon sunmaları gerekir. Stranger Things dizisini kim hatırlıyor mesela? Son sezonun üstünden 4 yıl geçti. Hala gelecek. Millet öldü kardeşim diziyi beklerken :D Onun gibi birçok dizi var.

Yazım biraz uzun oldu fakat sitem etmek istedim. İdare ediverin :)
Ben diziden memnunum diyebilirim genel anlamda. Şöyle ki kitabın ve oyunun çok dışına çıkmışlar evet ama kitapta da oyunda da insanlara daha fazla şey sunabilirler. Dizi de evreni yeni tanıyanlara da hitap etmeye çalışmışlar biraz. Tabii evreni yeni tanıyanların yine de çok zorlandıklarını gördüm. Düşünsene yakınlarıma tavsiye edeceğim edemiyorum, anlayamayacalar diye. 😄

Bu arada dizide benim de sevmediğim tek bölüm 7. Bölüm oldu.
Yennefer kadar Ciri 'ye annelik yapan ve destekleyen biri daha yok. Orada onu öyle tanıtmaları beni üzdü açıkçası. Daha yumuşak geçilebilirdi o kısım. Vesemir' in Ciri'ye yaptığı daha kötüydü sonuçta
Tabii 8. Bölümde düzeltildi ama yine de çok memnun olmadım.

Dizi hakkında konuşacak şey çok ama genel olarak bence emek verilmiş güzel bir iş olmuş. Yeni sezonu beklemek istemiyorum bir an önce gelsin istiyorum.

Bu arada Triss'i tanıtış şekillerini de sevdim. Ohh dedim.

Öncelikle bence Yennefer güzel değil çok itici bir tipi var :D. Ayrıca Witcher'ın oyunlarını severim oyundan geldim kitaplarını falan okumadım. Birinci sezon eyvallah güzel ama ikinci sezon bana bayağı bir işkence gibi geldi 3. bölümde diziyi bıraktım zaten. Geralt tam bir avareye dönmüş illada Yennefer diye.
Bu adamın oyunda duyguları bu kadar ön planda değil onu keselim bunu keselim ekmeğimize bakalım derdinde olan biri bunu seviyorum, abimiz dizide aşk adamı: S

Öncelikle bence Yennefer güzel değil çok itici bir tipi var :D. Ayrıca Witcher'ın oyunlarını severim oyundan geldim kitaplarını falan okumadım. Birinci sezon eyvallah güzel ama ikinci sezon bana bayağı bir işkence gibi geldi 3. bölümde diziyi bıraktım zaten. Geralt tam bir avareye dönmüş illada Yennefer diye.
Bu adamın oyunda duyguları bu kadar ön planda değil onu keselim bunu keselim ekmeğimize bakalım derdinde olan biri bunu seviyorum, abimiz dizide aşk adamı: S
Yennefer seçimi konusunda ilk olarak ben de şaşırmıştım daha güzel biri tercih edilebilirdi diye ama zamanla alıştım Anya Chalotra'yı anlamladırdım artık zihnimde. Bu arada Geralt oyunda da kitapta da illa da Yennefer diyor zaten ki 3. Oyun Yennefer üzerine başlıyor. Yani normal bir durum. Bunun dışında can sıkıcı olan çok şey var Vesemir gibi, Yennefer'a 7. Bölümde yaptıkları gereksiz sahne gibi. Triss'in Ciri'ye yaptıkları felan. Ayrıca ilk bölümlerde Yennefer'ın verdiği mücadele de çok iyiydi.

Yennefer seçimi konusunda ilk olarak ben de şaşırmıştım daha güzel biri tercih edilebilirdi diye ama zamanla alıştım Anya Chalotra'yı anlamladırdım artık zihnimde. Bu arada Geralt oyunda da kitapta da illa da Yennefer diyor zaten ki 3. Oyun Yennefer üzerine başlıyor. Yani normal bir durum. Bunun dışında can sıkıcı olan çok şey var Vesemir gibi, Yennefer'a 7. Bölümde yaptıkları gereksiz sahne gibi. Triss'in Ciri'ye yaptıkları falan. Ayrıca ilk bölümlerde Yennefer'ın verdiği mücadele de çok iyiydi.

Triss seçimi dururken Yennefer seçimini konuşmanız hata :(.

Triss seçimi dururken Yennefer seçimini konuşmanız hata :(.
Ben Triss'in ne kadar itici, sinsi ve içtenpazarlıklı biri olduğunu anlatamadım bir türlü. 2. Sezon biraz anlatmış gerçi oyun da anlatıyor da anlayana.
Yennefer, fedakar bir karakter (çok fazla yerde görüyoruz). Gücünün de farkında olması onu daha da yüceltiyor. Ayrıca geçmişi olan ne aşamalardan geçtiğini bildiğimiz birisi.
Triss?

Ben Triss'in ne kadar itici, sinsi ve içtenpazarlıklı biri olduğunu anlatamadım bir türlü. 2. sezon biraz anlatmış gerçi oyun da anlatıyor da anlayana.
Yennefer, fedakar bir karakter (çok fazla yerde görüyoruz). Gücünün de farkında olması onu daha da yüceltiyor. Ayrıca geçmişi olan ne aşamalardan geçtiğini bildiğimiz birisi.
Triss?

Ya ben karakterini, kişiliğini geçtim normalde kızıl bir afet olması beklenirken gidip "35 yaşına gelmiş, genç kızların dertlerini dinleyip çözüm üreten mahalle ablası*" tipinde birini bulmuşlar.

*:Tabii bu karakter dert dinleyip çözmek yerine derdi iyice büyütüyor.

Ya ben karakterini, kişiliğini geçtim normalde kızıl bir afet olması beklenirken gidip "35 yaşına gelmiş, genç kızların dertlerini dinleyip çözüm üreten mahalle ablası*" tipinde birini bulmuşlar.

*:Tabii bu karakter dert dinleyip çözmek yerine derdi iyice büyütüyor.
Güzel benzetme. 😄 Olsun iyi olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı