Witcher 3 hakkında sorularım

SafakGuler

Kilopat
Daha fazla  
Witcher 3'e yeni başladım fakat oyunu tam oynayamıyorum anlayamadım fazla. O kadar fazla oynayan olmasına rağmen internette ve YouTube'da araştırdım, yeni başlayanlara hiç yol göstermıyorlar veyahutta ben anlamadım.
İlk sorum: önce ana hikayeyi bitirip, daha sonramı yan görevler ve kontratları yapmalıyız, yoksa önce yan görevler ve kontratları mı yapmalıyız?
İkinci sorum: Yolda gezerken, canavarlar çıkıyor değişik değişik bunları kesiyorum, canavar gözü, beyni, dişi gibi itemler geliyor. Otları topluyorum, envanter doluyor Full, fakat üretim kısmına geldiğim zaman her üründe neredeyse 1 tane eksik kalmış üretemiyorum, çanta Full olmasına rağmen bir tanesi bile fullenmemiş yani bu şans mıdır nedir anlamadım, bunları satmak için mi koymuş oyun?
Üçüncü sorum: Diyelimki bir kılıç var, ismi "a" kılıç hasarı 200, bir de "b" kılıcı var hasarı 150 fakat bu kılıçta 3 tane rün koyma yeri var, böyle olduğu zaman hangi kılıcı kullanmalıyım?
Dördüncü sorum: normal dağda gezerken suya düştüm yanlışlıkla, haritada mağara belirdi hemen suyun dibine girip mağaradan içeri girdim ve içerde çok güzel şeyler buldum çok hoşuma gidiyor böyle gizli yerler, bu yerler şans eserimi ortaya çıkıyor, bunların yerini belli eden herhangi bir eşya var mı?
Beşinci sorum: şu an 13 seviyeyim, zırhların seviyesi oluyor ve o seviyeye gelmeden o zırhı giyemiyoruz, her seviye atladığımda gidip yeni zırh satın alıyorum seviyeme göre, bir zırh yok mudur onu geliştirebileceğim durmadan yeni zırh almak yerine? Veya en iyi zırhı, en iyi kılıcı nerede bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben oyunu 4 kere bitirdim. Mesela 4 tane yan görev yap level atla sonra gidip ana görevleri yap. Çünkü 20 seviyeye geldikten sonra yan görevlerden veya kontratlardan 25 xp gibi sayılar alıyorsun. Ama o görevi 10 levelken yaparsan 200 xp bile alabiliyorsun. İkinci soruna gelirsek o eşyalar satmak için değil onları genel olarak simyada kullanıyorsun. Eğer simya da yada zırh üretirken o eşya sende yoksa simya için olan malzemeleri otacıdan zırh için olan malzemeleri demirciden alabilirsin. Ama o malzeme demircide de yoksa herhangi bir demirciye gidip sök kısmından eşyalarını sökerek ihtiyacın olan eşyayı elde edebilirsin. Üçüncü sorunun cevabı basit. Hasarı yüksek olanı kullanmak daha mantıklı tabi o elindeki eşya bir efsunger kılıcı değilse çünkü bir efsunger okulunun full zırh ve kılıç setini yaparsan sana özel bonuslar veriyor. Dördüncü soruna gelirsek o mağaralar şansa çıkmıyor onlar hep orada mapi keşfederek bulabilirsin yada Google'dan bakabilirsin. Beşinci sorunu cevaplıyorum oyundaki en iyi zırhlar efsunger okulunun zırhları ve kılıçları ama bunları bulmak kolay değil. Oyundaki demirciden para verip bu zırhları şemalarının nerede bulunduğunu öğrenebilirsiniz yada benim gibi Google'dan bakarsın. Mesela YouTube'a witcher 3 ursine school gear gibi şeyler yazabilirsin. Oyunda 4 okul var wolf, Griffin, bear, cat bunların bu okulun zırhları ve kılıçları oyundaki en iyi kılıçlar ve zırhlar.

Önce ana hikayeyi bitirip, daha sonramı yan görevler ve kontratları yapmalıyız, yoksa önce yan görevler ve kontratları mı yapmalıyız?
Önce yan görev yapmanı öneririm, böylelikle iyi zırh, kılıç, loot ve seviye kasarsın.
Yolda gezerken, canavarlar çıkıyor değişik değişik bunları kesiyorum, canavar gözü, beyni, dişi gibi itemler geliyor. Otları topluyorum, envanter doluyor Full, fakat üretim kısmına geldiğim zaman her üründe neredeyse 1 tane eksik kalmış üretemiyorum, çanta Full olmasına rağmen bir tanesi bile fullenmemiş yani bu şans mıdır nedir anlamadım, bunları satmak için mi koymuş oyun?
Her item yolda çıkmıyor, mesela otacılar falan var. Onlardan alman gerek eksik itemleri.
Diyelim ki bir kılıç var, ismi "a" kılıç hasarı 200, bir de "b" kılıcı var hasarı 150 fakat bu kılıçta 3 tane rün koyma yeri var, böyle olduğu zaman hangi kılıcı kullanmalıyım?
150 vuran kılıç daha iyi olur, ayriyeten sadece hasara bakma. Yüzdeler de önemli, mesela X kılıcın %5 bonus tecrübesi var gibi.
Normal dağda gezerken suya düştüm yanlışlıkla, haritada mağara belirdi hemen suyun dibine girip mağaradan içeri girdim ve içerde çok güzel şeyler buldum çok hoşuma gidiyor böyle gizli yerler, bu yerler şans eserimi ortaya çıkıyor, bunların yerini belli eden herhangi bir eşya var mı?
Oyunda belirli yerlerde mağaralar var sadece, bunları gösteren eşya yok maalesef. Kendin keşfetmelisin.
Şu an 13 seviyeyim, zırhların seviyesi oluyor ve o seviyeye gelmeden o zırhı giyemiyoruz, her seviye atladığımda gidip yeni zırh satın alıyorum seviyeme göre, bir zırh yok mudur onu geliştirebileceğim durmadan yeni zırh almak yerine? Veya en iyi zırhı, en iyi kılıcı nerede bulabilirim?
Efsunger zırhları öneririm, zırh satın almak çok saçma iş. Kazık atıyorlar sana, efsunger teçhizatı almak için şunu yapmalısın. Bazı satıcılarda harita var ve sol üstünde sarı bir şekilde ünlem işareti var, onları alıp okuduğun zaman sana efsunger teçhizatlarının yerini gösterecek.

Edit: Konuya biraz geç cevap vermişim, şimdi farkettim :D

Önce yan görev yapmanı öneririm, böylelikle iyi zırh, kılıç, loot ve seviye kasarsın.

Her item yolda çıkmıyor, mesela otacılar falan var. Onlardan alman gerek eksik itemleri.

150 vuran kılıç daha iyi olur, ayriyeten sadece hasara bakma. Yüzdeler de önemli, mesela X kılıcın %5 bonus tecrübesi var gibi.

Oyunda belirli yerlerde mağaralar var sadece, bunları gösteren eşya yok maalesef. Kendin keşfetmelisin.

Efsunger zırhları öneririm, zırh satın almak çok saçma iş. Kazık atıyorlar sana, efsunger teçhizatı almak için şunu yapmalısın. Bazı satıcılarda harita var ve sol üstünde sarı bir şekilde ünlem işareti var, onları alıp okuduğun zaman sana efsunger teçhizatlarının yerini gösterecek.

Edit: Konuya biraz geç cevap vermişim, şimdi farkettim :D
Oyunu yaklaşık 150 saat oynayıp bitirdim , cevaplarınızı okudum hepsini yaşadım oyunda başkaları için yaralı oldu bu konu :)

150 saat mi :D ben de 130 saatte bitirdiğim zaman fazla oynadığımı düşünürdüm, DLC dahil miydi? Ben daha DLC'leri oynamadım bile.
Evet DLC'ler dahil Ramazana denk gelmişti 15-20 saat aralıksız oynuyordum, oyunun müzikleri görselleri o kadar hoş gelmiştiki bütün canavar kontratlarını köyleri gezip o küçük haydutların sakladığı hazineleri yani mapte ne gördüysek hepsine gidip bitirdim :D DLC'lerde ayrı güzel.Tabi oyun yemeğe gittiğimde filan arka planda açık kaldığıda oldu en son oyun bittiğinde 149 saat'di dedim 1 saat daha takiliyim geziyim şuralarda Roach ile öyle 150 saat yapıp çıktım.

Bu arada, oynamadıysan Witcher 2 öneririm. Eski bir oyun olsa da bence Witcher 3'ten daha iyi, özellikle o boss savaşları şahaneydi. Şu an 3. Kez tekrar oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı