Witcher 3 hangi okul tercih edilmeli?

Ciri Riannon

Decapat
Merhabalar, oyunda özel Witcher teçhizatları yani, Kedi,Ayı,Kurt ve Griffin zırh ve kılıçları var biliyorsunuz. Genelde işaretleri aktif kullanırım, fakat kılıçla oynamayada yatkınım. Quen basıp kılıçla girişmek, arada'da Aard ile sersemletip, atağa destek vermek sevdiğim bir saldırı tekniği. Saldırı hızı ve gücü açısından Kedi okulu en iyi sanırım. İşaret olarakta, Griffin iyiymiş, sizce bu ikisinden hangisini tercih etmeliyim, yoksa ikisinide seçmeyip başka bir okula mı yönelmeliyim?

Bu arada bir sorum daha var, konu dışı olduğu için süprizbozan ile atıyorum.
Oyunda Blood And Wine DLCsine kadar oyun içi ekonomi fazla iyi değil biliyorsunuz. Bu zırhları fullemekte epey para istiyor. Witcher 3'de, kolay ve hızlı para kazanma yolları var mı?

Ben tam tersi blood and wine'a kadar tüm zırhları fulleyerek gittim.Son seviyeye taşımak çok maliyetli sadece.Çok takmayın hepsini son seviye olmasada yükseltirsiniz.
Ayrıca oyunu kaç saattir oynuyorsunuz? Oyunun ilk 5 saatinde bende internetten kolay para kasma yöntemlerine bakıyordum,pekte bir yöntem bulamamıştım.Oyun para anlamında baya cömert aslında ilerleyince farkettim.

Ben tam tersi blood and wine'a kadar tüm zırhları fulleyerek gittim.Son seviyeye taşımak çok maliyetli sadece.Çok takmayın hepsini son seviye olmasada yükseltirsiniz.
Şu an Hearts Of Stone DLCsini oynuyorum hocam, ve witcher teçhizatlarına geçme kararı aldım. Hangi okulu tercih etmeliyim diye tavsiye almak istedim.
Ayrıca oyunu kaç saattir oynuyorsunuz? Oyunun ilk 5 saatinde bende internetten kolay para kasma yöntemlerine bakıyordum,pekte bir yöntem bulamamıştım.Oyun para anlamında baya cömert aslında ilerleyince farkettim.
3-4k param var şuan, zırh yükselttikçe tükenme sınırına düşecek, onu nasıl tekrar yükseltirim anlamında sormuştum. :)

Şu an Hearts Of Stone DLCsini oynuyorum hocam, ve witcher teçhizatlarına geçme kararı aldım. Hangi okulu tercih etmeliyim diye tavsiye almak istedim.

3-4k param var şuan, zırh yükselttikçe tükenme sınırına düşecek, onu nasıl tekrar yükseltirim anlamında sormuştum. :)
Daha önce zırhçılardan mı alıyordunuz kılıç,zırh gibi şeyleri?

Kapüşonlu, havalı görünüşünden ve hafif zırh olduğundan atiklik sağlıyor oluşundan dolayı kedi okulu zırh setini tercih etmiştim ben. Bu arada sadece "büyük usta" seviyesi kedi okulu zırhında kapüşon seçeneği var.

Kapüşonlu, havalı görünüşünden ve hafif zırh olduğundan atiklik sağlıyor oluşundan dolayı kedi okulu zırh setini tercih etmiştim ben. Bu arada sadece "büyük usta" seviyesi kedi okulu zırhında kapüşon seçeneği var.
Blood And Wine'a geçmeden, istesemde 5. seviyeye yükseltemiyorum zaten hocam. Yükseltirken'de çok maliyet istiyor, paramı baya yükseltmem gerek. Önceden bitirmiştim DLC'ler ile beraber fakat tam ne kadar denk geliyordu hatırlamıyorum, 10k falan vardı sanırım. Ya kedi, ya da griffin yapacağım. Diğerleri gözüma hoş gözükmediler, hem tasarım hem özellik açısından. İşaretleri aktif kullandığım için griffin ile kedi arasında kaldım fakat sanırım kedi yapacağım.
Daha önce zırhçılardan mı alıyordunuz kılıç,zırh gibi şeyleri?
Evet zırhçılardan, şemaları kullanarak alıyordum.
Birde, Kedi setini, Grandmaster yapınca kapüşon'u açıp kapatabiliyor muyduk, yoksa kapalı mı kalıyordu sürekli?

Şahsen Queen, Yrden ve İgni ile oyunu bitirdim sorun yaşamadan. Bence esas önemli olan belli seviye sonrası karakter kısmındaki mutasyonlar ve teçhizat gücü gerisi çok zorlamıyor. (Bir simya bölümündeydi galiba hatırlamıyorum giyilen zırhı ağır, orta olunca hafif yapan bir özellik vardı o işe yarıyor onun dışında çatışma ile atak şeklinizi belirleyip genel kısmında da ona göre okulu seçebilirsiniz) Para işi için de domuz, dana gibi hayvanları İgni ile yakıp postlarını, sütünü vs. satabilirsiniz (onun için bir bahçe vardı Velen'de orayı kullanabilirsin meditasyon yapıp ama uğraşamam dersen kod açıp para "hilesi" de kullanabilirsin.)

Blood And Wine'a geçmeden, istesemde 5. seviyeye yükseltemiyorum zaten hocam. Yükseltirken'de çok maliyet istiyor, paramı baya yükseltmem gerek. Önceden bitirmiştim DLC'ler ile beraber fakat tam ne kadar denk geliyordu hatırlamıyorum, 10k falan vardı sanırım. Ya kedi, ya da griffin yapacağım. Diğerleri gözüma hoş gözükmediler, hem tasarım hem özellik açısından. İşaretleri aktif kullandığım için griffin ile kedi arasında kaldım fakat sanırım kedi yapacağım.

Evet zırhçılardan, şemaları kullanarak alıyordum.

Birde, Kedi setini, Grandmaster yapınca kapüşon'u açıp kapatabiliyor muyduk, yoksa kapalı mı kalıyordu sürekli?
Zırhçılardan neden bir şey aldınız ki? Gereksiz pahalılar ve geri satış olayı da fiyat anlamında çok düşük.Keşke öyle yapmasaydınız,oyun zaten kendisi de güçlü zırh ve kılıçlar veriyordu.Kolay para kazanmak için haydut kamplarına saldırıp lootları satabilirsiniz.Baya para veriyor onlar.

Birde bi konuda daha tavsiye isteyecektim. Şimdi herhangi bir okulun zırhını Blood And Wine'a geçmeden 5. Seviye yapamıyoruz ya, sizce daha Hearts Of Stone bitmeden BAW'a geçip zırh'ı 5 seviye yaptıktan sonra HOF'un hikayesini oynamaya devam mı edeyim, yoksa BOW'u hiç karıştırmadan 4. seviyeye kadar getirip, HOF bitince BOW'a başlayınca mı 5 seviye yapayım?
@The Butcher of Blaviken @Leowhans

Mod kurmazsan sürekli kapalı oluyor kapüşon. Tavsiyem Kurt teçhizatı, Hearts of Stone'da Engerek teçhizatı ve Blood and Wine'a geçince de kesinlikle Mantikor teçhizatı. Görünüş olarak çok iyiler ve Mantikor ilginç bir oyun tarzını teşvik ediyor. Kalanları da Grifin > Kedi > Ayı olarak sıralayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı