Witcher 3 nasıldır?

Hiç Witcher oyunu oynamadım, Witcher 3 Steam kütüphanemde bulunuyor. Oynamaya onunla başlasam hikaye akışı açısından bir sıkıntı olur mu?
Tabii ki hikaye açısından sorun olur, tüm seri birbiriyle bağlantılı. İlk iki oyunu oynamasan da hikayesini bilmen gerek.
Oyunun DLC'leri nasıl? Kesin al dediğiniz bir DLC var mı?
İki tane büyük DLC var, Hearts of Stone ve Blood and Wine. İkisi de aşırı kapsamlı DLC'ler, onun dışında ücretsiz ve güzel bir sürü DLC var. Ben sana oyunun GOTY versiyonunu almanı öneririm, bahsettiğim 2 büyük DLC içerisinde çok daha ucuza geliyor.
Oyun ne kadar sürede %100 bitiyor?
Ben ana görevler ve yan görevler dahil oyunu 130 saatte bitirmiştim, ki %100 denemez tam olarak.

İyidir, güzeldir, söylenebilecek olumlu ne varsa söylenebilir.
DLC'ler ile birlikte senin oynamana bağlı olarak 150-200 saat, hatta daha fazla sürebilir. Zaten birçok yerde seçim var. Hepsini görmek istiyorum diyorsan sürekli kayıt alıp geri dönmeler falan yapman lazım. Kaldı ki bazı seçimlerin etkileri çok uzun süre sonra ortaya çıkıyor. Onlarda tekrar oynaman veya başkasının oynadığını alman gerekir.

Kitapları bilmeden ve önceki oyunları oynamadan başlamak kafanızda küçük karışıklıklara yol açabilir hocam, ama çok büyük sorunlar değil bunlar. Özetlerle ve küçük araştırmalarla anlayabileceğiniz şeyler.

DLC'ler ana oyundan daha kaliteli. Boss savaşları, hikayenin gidişatı vesaire. Ek paketlerin hepsini almanızı öneririm, gerçekten aşırı iyiler.

Yan görevler ve kontratları yaparak ilerlerseniz rahatça 100-150 saat sürecektir. %100 bitirmek biraz sıkıntı, sadece Skellige adalarında olan soru işaretleri ile 100 saat geçirebilirsiniz. Oynayış tarzınıza bağlı oyunun ne kadar süreceği.

Hiç Witcher oyunu oynamadım, Witcher 3 Steam kütüphanemde bulunuyor. Oynamaya onunla başlasam hikaye akışı açısından bir sıkıntı olur mu?
Sorularım bu kadar. Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Oyun güzel ama fazla abartılıyor daha az beklenti ile girersen mutlu ayrılırsın.

Sorularım bu kadar. Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ben o tarz oyunları sevmem ama çok güzel duruyor, geçen yıl çıkan AC Walhalla'dan bile daha güzel yıllar geçmesine rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı