Witcher 3 oynarken aşırı ısınma sorunu

Bloody Hell

Hectopat
Yer
Olimpos
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac RTX 2060 OC Gaming OC Edition- Ryzen 5 2600 4.1 GHz- Gigabyte B450M S2H-Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000 mhz cl 15- Kingston HyperX Fury 3D 480 GB-Samsung HD252HJ- Xigmatek Beast- X-Power 650W 80+ Gold
My Equipments
LG 24MK400H-B- SteelSeries Rival 3- Razer BlackWidow Elite- Cooler Master CH321- SteelSeries Qck Edge Medium- Dualshock 3- Hadron HD552
Merhaba, dostlar. Bugün sizlere yaşadığım bir sorun için öneri istemek için bu konuyu açtım. Geçtiğimiz günlerde Witcher'in diğer serilerini bitirdiğimden dolayı 3. oyununu aldım. Fakat oyuna girdim ve yaklaşık 4 saat oynadım. Kasanın üstündeki havalandırmaya elimi yerleştirdiğimde biraz sıcak fark ettim ardından MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde oyunu açtığım an sıcaklık yavaşçana yükseliyor. 81 derecede duruyor MSI Afterburner'da 83 dereceye kadar limit var. Fan hızı da artıyor sıcaklık arttığı için acaba oyunu Ultra'da oynadığım için midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İmzanızda yazan ekran kartını baz alarak yazacak olursak, zotac kartlar biraz fazla ısınan kartlar zaten. E üstüne bir de Witcher 3 gibi ekran kartına abanan bir oyun olunca 80 dereceye ulaşabilir. Değerler normalin biraz üzerinde fakat sorun olmayacaktır.

Sistemin nedir ?
İmzamda yer alıyor.
Merhaba. İmzanızda yazan ekran kartını baz alarak yazacak olursak, zotac kartlar biraz fazla ısınan kartlar zaten. E üstüne bir de Witcher 3 gibi ekran kartına abanan bir oyun olunca 80 dereceye ulaşabilir. Değerler normalin biraz üzerinde fakat sorun olmayacaktır.
Merhaba teşekkürler mesajınız için oyun içinde zaten yüksek fps alıyorum sadece ısındığı için teknik olarak bir sorun olur mu diye sordum sizde cevaplamışsınız.Teşekkürler

Kasanın hava akışı kötü olduğundan olabilir. Fanlar kaç RPM'de dönüyor ? Eğer 1000-1500 arası çalışıyorsa, msi afterburner üzerinden 1700-1800'e artırın. Witcher 3'te max 70 derece gördüm ben.

Bende zamandına ZOTAC GEFORCE 9500GT vardı.Süpürge borusundan küçük bir fanı var.PES 2013 oynarken 102 dereceye çıkıyordu.Sistem mavi ekran yiyordu aon zamanlarda.Ve bum sistem çöktü.O sistemim
Intel Core 2 Duo E7500 2.94GHz
ZOTAC 9500GT 1GB GDDR2
2GB DDR3 RAM
500GB TOSHIBA SSD
ASUS P5G41T- M LX

Zotac ekran kartı alınmaz kısacası.

Bende zamandına ZOTAC GEFORCE 9500GT vardı.Süpürge borusundan küçük bir fanı var.PES 2013 oynarken 102 dereceye çıkıyordu.Sistem mavi ekran yiyordu aon zamanlarda.Ve bum sistem çöktü.O sistemim
Intel Core 2 Duo E7500 2.94GHz
ZOTAC 9500GT 1GB GDDR2
2GB DDR3 RAM
500GB TOSHIBA SSD
ASUS P5G41T- M LX

Zotac ekran kartı alınmaz kısacası.
Aslında kullanılan çipset aynı pek sorun da olmuyor Benchmark testlerinde.
Kasanın hava akışı kötü olduğundan olabilir. Fanlar kaç RPM'de dönüyor ? Eğer 1000-1500 arası çalışıyorsa, msi afterburner üzerinden 1700-1800'e artırın. Witcher 3'te max 70 derece gördüm ben.
Kaç rpm'de döndüğünü nasıl anlıyoruz?80 dereceye geldiğinde ekran kartının fanları %75 dönüyor MSİ Afterburner'da öyle gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı