Witcher 3 oynarken aşırı ısınma sorunu

Bloody Hell

Hectopat
Yer
Olimpos
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac RTX 2060 OC Gaming OC Edition- Ryzen 5 2600 4.1 GHz- Gigabyte B450M S2H-Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000 mhz cl 15- Kingston HyperX Fury 3D 480 GB-Samsung HD252HJ- Xigmatek Beast- X-Power 650W 80+ Gold
My Equipments
LG 24MK400H-B- SteelSeries Rival 3- Razer BlackWidow Elite- Cooler Master CH321- SteelSeries Qck Edge Medium- Dualshock 3- Hadron HD552
Merhaba, dostlar. Bugün sizlere yaşadığım bir sorun için öneri istemek için bu konuyu açtım. Geçtiğimiz günlerde Witcher'in diğer serilerini bitirdiğimden dolayı 3. oyununu aldım. Fakat oyuna girdim ve yaklaşık 4 saat oynadım. Kasanın üstündeki havalandırmaya elimi yerleştirdiğimde biraz sıcak fark ettim ardından MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde oyunu açtığım an sıcaklık yavaşçana yükseliyor. 81 derecede duruyor MSI Afterburner'da 83 dereceye kadar limit var. Fan hızı da artıyor sıcaklık arttığı için acaba oyunu Ultra'da oynadığım için midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de oluyor monster abra a7 v11.1 modelini test ettim the witcher 3'te görülen fps ve performans değerleri şunlar bakabilirsin :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de oluyor monster abra a7 v11.1 modelini test ettim the witcher 3'te görülen fps ve performans değerleri şunlar bakabilirsin :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5 derecelik bir fark var sıkıntı olmaz sanırım.
O halde ekran kartı fanı yetersiz kalıyor.
Ekran kartı fanının yetersiz kaldığı durumlarda ne yapılması gerekiyor?

Size üç farklı çözüm önereyim. İlki, oyun sırasında kasanın yan kapağını açıp oynamanız grafik kartının ısı değerleri belli oranda düşecektir. Fakat kasa içinin daha hızlı tozlanması ve kasadan daha fazla gürültü çıkmasına sebep olur.

İkinci önerim ise MSİ Afterburner programında kullanıcı tanımlı fan ayarı yaparak ısı değerlerini düşürebilirsiniz. Bunun sonucunda daha fazla fan sesi ortaya çıkar.

Son önerim ise oyundaki grafik ayarlarınızı bir miktar düşürmeniz. Eğer monitörünüz 60Hz ise ve oyunda 60 FPS üstü değer alıyor iseniz 60 FPS sabitlemenizi öneririm.

Size üç farklı çözüm önereyim. İlki, oyun sırasında kasanın yan kapağını açıp oynamanız grafik kartının ısı değerleri belli oranda düşecektir. Fakat kasa içinin daha hızlı tozlanması ve kasadan daha fazla gürültü çıkmasına sebep olur.

İkinci önerim ise MSİ Afterburner programında kullanıcı tanımlı fan ayarı yaparak ısı değerlerini düşürebilirsiniz. Bunun sonucunda daha fazla fan sesi ortaya çıkar.

Son önerim ise oyundaki grafik ayarlarınızı bir miktar düşürmeniz. Eğer monitörünüz 60Hz ise ve oyunda 60 FPS üstü değer alıyor iseniz 60 FPS sabitlemenizi öneririm.
İlk dediğiniz çözüm önerisini sevmiyorum.Fakat 2.ye depek yakın yaklaşmıyorum.Son öneriniz ise mantıklı geldi bende neden ultrada oynadığımı düşündüm normal ayarlara aldım ve artık 60 derece teşekkürler konuyu Çözüldü olarak işaretliyorum.Herkese teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı