Çözüldü Witcher 3: Wild Hunt friendly HUD Mod'u yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

One Way Trigger

Hectopat
Daha fazla  
Oyuna mod yüklemek istedim fakat bu güzel ve kullanışlı modu nasıl kurabileceğim hakkında yeni bir video göremedim. Kolay bir yolu var mı? Daha önce kuran arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Kendi sayfasında anlatıyor ama tam olarak emin olamıyorum ne yapacağım hakkında. Witcher 3 Friendly HUD @AKBLT_25 belki yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunun ana dosyalarının bulunduğu yere mods klasörü oluşturun evet yeni klasör oluştup ismini mods olarak değiştirin ardından içine modFriendlyHUD dosyasını atın. The Witcher 3 Wild Hunt GOTY\bin\config\r4game\user_config_matrix\pc sonrasında bu dosya dizinine gelin ve modFHUDConfig.xml dosyasını atın (modun içindeki bin dosyasını bulun onun içinde mevcut) son adımlarda ise Notepad++ yüklemenizi tavsiye ederim normal Notepad'in daha gelişmiş versiyonu bu Notepad++ dediğim not defteri ile ardından modFHUDConfig.xml dosyasının yanında input.xml olacak onu direkt kopyalayabilirsiniz modFHUDConfig.xml'nin olduğu yere ama benim tavsiyem o klasöründe içini açıp oyunun dizinindeki input.xml ile aynı şekilde olana kadar değişikleri yapmanız (ki zaten <!-- modFriendlyHUD begin --> diye bir satır ile <!-- modFriendlyHUD end --> diye bir satır olmak üzere toplam iki kere yapacaksınız bu dediğim işlemi) en son ki adıma geldik ama burası Belgelerim'in içine kısayol tuşları ve hazır ayar ekleme ile ilgili isteğe bağlı bir eklenti isterseniz yapmayabilirsiniz size kalmış ben yine de anlatayım yapmak isteyenler için bu işlemi input.settings dosyasını ve user.settings dosyasının içindekileri direkt Belgelerim'in içinde yine aynı adla bulunan dosyaları Notepad++ ile açıp yine belgelerimdeki o iki dosyanın en baş kısmına kopyala-yapıştır yapın. Hepsi bu kadar :)

@One Way Trigger
Oyunun ana dosyalarının bulunduğu yere mods klasörü oluşturun evet yeni klasör oluştup ismini mods olarak değiştirin ardından içine modFriendlyHUD dosyasını atın. The Witcher 3 Wild Hunt GOTY\bin\config\r4game\user_config_matrix\pc sonrasında bu dosya dizinine gelin ve modFHUDConfig.xml dosyasını atın (modun içindeki bin dosyasını bulun onun içinde mevcut) son adımlarda ise Notepad++ yüklemenizi tavsiye ederim normal Notepad'in daha gelişmiş versiyonu bu Notepad++ dediğim not defteri ile ardından modFHUDConfig.xml dosyasının yanında input.xml olacak onu direkt kopyalayabilirsiniz modFHUDConfig.xml'nin olduğu yere ama benim tavsiyem o klasöründe içini açıp oyunun dizinindeki input.xml ile aynı şekilde olana kadar değişikleri yapmanız (ki zaten <!-- modFriendlyHUD begin --> diye bir satır ile <!-- modFriendlyHUD end --> diye bir satır olmak üzere toplam iki kere yapacaksınız bu dediğim işlemi) en son ki adıma geldik ama burası Belgelerim'in içine kısayol tuşları ve hazır ayar ekleme ile ilgili isteğe bağlı bir eklenti isterseniz yapmayabilirsiniz size kalmış ben yine de anlatayım yapmak isteyenler için bu işlemi input.settings dosyasını ve user.settings dosyasının içindekileri direkt Belgelerim'in içinde yine aynı adla bulunan dosyaları Notepad++ ile açıp yine belgelerimdeki o iki dosyanın en baş kısmına kopyala-yapıştır yapın. Hepsi bu kadar :)

@One Way Trigger

Çözüm
Çok çok çok teşekkür ederim. Daha uygulamadım ama çok güzel anlatmışsınız. Başkaları için de rehber olmuş olur.
Vortex ile kurulum şansı var mı ? (Vortex ile indirme bağlantısı var. İndirmeye çalıştığımda Community Patch kurulmalı diyor.) Diğer yamalar için Vortex kullanacağım. Sizin önerdiğiniz yöntemle kurmam yeterli olur mu ? Diğer yamaları da Vortex ile indirip aktifleştiririm.

Additional files required​

This mod requires one or more additional files in order to work properly.

Please ensure you have these files installed properly before attempting to use this file.

Bir de manuel kurulumda tek takıldığım yer input kodlarını nasıl kopyalayacağım. Hepsini kopyalayıp en altına direkt yapıştırayım mı ?
Tamam şimdi çözdüm. <!-- modFriendlyHUD begin --> diye bir satır ile <!-- modFriendlyHUD end --> Yazan kısımın arasında kalan 2 kısım var sadece o iki kısmı orijinal belgenin içine atacağız. Bir sürü bölüm var nereye atacağız derseniz ilki <UserConfig> kısmına hemen en başın altına kopyalayın. İkinci kısmı da belgede görüldüğü üzere

Group builder="Input" id="PCInput" displayName="controls_pc" tags="keybinds">
<VisibleVars>
diye başlayan ve <Var builder="Input" id="Dismount" displayName="dismount" displayType="INPUTPC" actions="BoatDismount;HorseDismount"/> --> diye biten kodun hemen devamına ekliyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı