Witcher 3’de ilerleyiş analizi

Kötü sonla Witcher'ı bitirdiğimde tüm aileye anlatıyordum oyun oynamadım bir süre. Bir de oyundan hiçbir şey beklemiyordum oyun ilk çıktığı zamanlar oynamıştım, çerezlik oyun diye girmiştim manyak bir deneyim yaşamıştım. Etkisi sürdü biraz. RPG oyunu demek yanlış olur Witcher'a bu arada. Çünkü bir RPG oyunu değil. Rol yapma ögeleri barındıran bir Aksiyon/RPG oyunu. Sonuçta kendin bir karakterin tüm kişilik özelliklerine ve her bir şeyine karar vermiyor, "Geralt"ın hikayesini oynuyorsun ve yön veriyorsun.
Ben de oyunu kötü son ile bitirdim. Etkilendim açıkçası. Dakikalarca siyah ekrana baktığımı bilirim. :D

Kötü sonla Witcher'ı bitirdiğimde tüm aileye anlatıyordum oyun oynamadım bir süre. Bir de oyundan hiçbir şey beklemiyordum oyun ilk çıktığı zamanlar oynamıştım, çerezlik oyun diye girmiştim manyak bir deneyim yaşamıştım. Etkisi sürdü biraz. RPG oyunu demek yanlış olur Witcher'a bu arada. Çünkü bir RPG oyunu değil. Rol yapma ögeleri barındıran bir Aksiyon/RPG oyunu. Sonuçta kendin bir karakterin tüm kişilik özelliklerine ve her bir şeyine karar vermiyor, "Geralt"ın hikayesini oynuyorsun ve yön veriyorsun.
İsterse kendi karakterini Geralt'a yansıtıp oynaya bilirsin ya da hayır, ben bir Witcher'ım. Witcher'lar para için her şeyi yapar ve duygu yoksunlarıdır deyip oynayabilirsin.
O zaman ben bir Witcher’ım diyip sağı solu keseyim. Kendi karakterimi yansıtırsam kesin kötü sonla biter zaten. 😁 Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Witcher'lar sağı solu kesmez. Sanılanın aksine de duygusuz değillerdir, biraz duyguları kalmıştır içlerinde.

Evet, istediğini doğrayabilirsin. İstediğinin de canını bağışlayabilirsin, senin kararın. Ancak RPG oyunlarını şu şekilde oynamanı tavsiye ederim. Ben bu adamı öldüreceğim veya bağışlayacağım ama, ileride bana bunun etkisi nasıl olur? Yani vereceğin kararın sonucunu düşünerek oynamalısın. Akıllı seçimler yaparak mutlu sona ulaşabilirsin.

Witcher'lar sağı solu kesmez. Sanılanın aksine de duygusuz değillerdir, biraz duyguları kalmıştır içlerinde.

Evet, istediğini doğrayabilirsin. İstediğinin de canını bağışlayabilirsin, senin kararın. Ancak RPG oyunlarını şu şekilde oynamanı tavsiye ederim. Ben bu adamı öldüreceğim veya bağışlayacağım ama, ileride bana bunun etkisi nasıl olur? Yani vereceğin kararın sonucunu düşünerek oynamalısın. Akıllı seçimler yaparak mutlu sona ulaşabilirsin.
O zaman dengeli gideyim. Yeri geldiğinde vicdanlı, yeri geldiğinde cani olayım. 🙃

Tabii ki öyle. Gerçek hayatta zaten yaptığın eylemin sonuçlarını düşünüyorsun. Burada da düşüneceksin elbet. Canın nasıl oynamak istiyorsa öyle oyna derken zaten çatır çutur CoD gibi oyna dememiştik. Kendi karakterini yansıtmasını da söylememiştik aslında. Sadece oradaki Witcher karakteri ile hangi seçimi yapmak istiyorsa kendi vicdanı ve oyunu götürmek istediği tarafa yönelik seçimler yapıp gerisini oyuna bırakmasını (tıpkı gerçek hayatta bir seçim yapmak gibi.) önermiştik.

@strigoi, @aademirciogluu, @121228 hocalarım birde Skellige’ye gitmek için 1000 kron istiyorlardı. Ne var ne yok sattım 500 çıktı. Kalanını kod yerinden aldım. Yani kron hilesi yaptım. Bu bir sıkıntı oluşturur mu? Başka bir şey yapmadım.

@strigoi, @aademirciogluu, @121228 hocalarım bir de Skellige'ye gitmek için 1000 kron istiyorlardı. Ne var ne yok sattım 500 çıktı. Kalanını kod yerinden aldım. Yani kron hilesi yaptım. Bu bir sıkıntı oluşturur mu? Başka bir şey yapmadım.

Hiçbir sıkıntı olmaz. Ayrıca, Skellige'ye bir defa gittiğin taktirde artık bir daha gitmek için para vermene gerek kalmayacak. Yani hikaye gereği zaten Skellige'den bir süre sonra ayrılacaksın. Tekrar Skellige'ye gideceğin zaman hızlı seyahati kullanabilirsin 👍

Hiçbir sıkıntı olmaz. Ayrıca, Skellige'ye bir defa gittiğin taktirde artık bir daha gitmek için para vermene gerek kalmayacak. Yani hikaye gereği zaten Skellige'den bir süre sonra ayrılacaksın. Tekrar Skellige'ye gideceğin zaman hızlı seyahati kullanabilirsin 👍
Tamam hocam çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı