Witcher 3'de yaptıklarımdan pişmanım

Junji Ito

Hectopat
Witcher 2 ve 3Ü sömürdüm DLC'ler dahil her şeyini tükettim. Oyunun ve inanılmaz büyük bir boşluk hissediyorum ayrıca oyunda deli gibi pişman olduğum şeyler var. Biri, seriye 3. oyundan başlamak. 3. oyundan başladığım için karakterleri tanımıyordum.
karakterleri tanmadığımdan Yennefer mi Triss mi sorusunu bilmiyordum oyunun 10. saatinde falan Yennefer'e onu sevdiğimi söyledim ve sonra aslında Triss'ide çok sevdiğimi fark ettim ikisini de seviyordum ama Triss ağır basıyordu. Neyse sonra oyun sonu tango 3 kişiliktir görevinde şok oldum biliyorsunuz o görevi üzerine bir de oyun boyu ciriyi hep kollamak istediğim için bazı yerlerde fikirlerine karşı çıktım ve sonradan hatamı fark ettim ve oyun sonu ciri ak ayazda öldü çünkü ciri geralta çok değer veriyordu ve çok yanlış seçimler yapmıştım. Bir de Blood and Wine dlcsinin sonunda kraliçenin ölümüne sebep olup -evet kraliçe ile de bağ kurdum- içimi deli bir karamsarlık kaplayınca iyice kötü oldum. Ayrıca ne ciri ne yen ne de Triss gelmeyip dandelion gelince içimi deli gibi bir üzüntü kapladı. Evime cirinin küçüklük portresini astım ve boşluk hissediyorum.

Kısaca var mı bu duygudan kurtulmak için önerisi olan?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (105).png
    Ekran Görüntüsü (105).png
    973,2 KB · Görüntüleme: 217
Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşılan hem ana hikaye, hem de ek paket istediğiniz gibi bitmemiş. Şunu ekleyeyim ne Ciri, ne de Geralt ölüyor. Ciri, Dünya'yı kurtarmaya gittiğinde geri dönmüyor fakat ölüp ölmediği de bilinmiyor. Oyunda iyi sona ulaşmak için Ciri'nin suyuna gitmemiz gerekiyor. Yani Geralt, Ciri'ye bir baba gibi değil de kanka gibi davranması gerekiyor. Böylece mutlu sona ulaşılıyor. Triss ve Yen'in sizi terk etmesine üzüldüm. Sap gibi kalmışsınız ortada :) Ayrıca Blood&Wine ek paketini maalesef ben de kötü sonla bitirdim. Fakat o ek pakette iyi son olmadığı için çok da üzülmedim. Dilerseniz oyuna yeniden başlayıp, bu sefer daha doğru seçimler yapıp mutlu sonlara ulaşabilirsiniz.

Kısaca Yen veya Triss'i oyuna yeniden başlayarak veya eski kayıt dosyalarınızı yükleyip, oradan doğru seçimler yaparak elde edebilirsiniz. Ciri ve Geralt'a da üzülmeyin. Ciri şuan hem kitabın hem de oyunun ana karakteri. Daha çok göreceğiz Ciri'yi. Zaten kolay kolay da ölmez. Geralt için aynı şeyi söyleyemem çünkü yeni Witcher oyunlarında sanırım daha fazla göremeyeceğiz. Kitap işi ayrı zaten. Geralt ve Yen'in ölüp ölmediği belirsiz. Blood&Wine ek paketindeki 2 kız kardeşi de sevmiyordum o yüzden onlara üzülmedim açıkçası.

Witcher 2 ve 3Ü sömürdüm DLC'ler dahil her şeyini tükettim. Oyunun ve inanılmaz büyük bir boşluk hissediyorum ayrıca oyunda deli gibi pişman olduğum şeyler var. Biri, seriye 3. oyundan başlamak. 3. oyundan başladığım için karakterleri tanımıyordum.
karakterleri tanmadığımdan Yennefer mi Triss mi sorusunu bilmiyordum oyunun 10. saatinde falan Yennefer'e onu sevdiğimi söyledim ve sonra aslında Triss'ide çok sevdiğimi fark ettim ikisini de seviyordum ama Triss ağır basıyordu. Neyse sonra oyun sonu tango 3 kişiliktir görevinde şok oldum biliyorsunuz o görevi üzerine bir de oyun boyu ciriyi hep kollamak istediğim için bazı yerlerde fikirlerine karşı çıktım ve sonradan hatamı fark ettim ve oyun sonu ciri ak ayazda öldü çünkü ciri geralta çok değer veriyordu ve çok yanlış seçimler yapmıştım. Bir de Blood and Wine dlcsinin sonunda kraliçenin ölümüne sebep olup -evet kraliçe ile de bağ kurdum- içimi deli bir karamsarlık kaplayınca iyice kötü oldum. Ayrıca ne ciri ne yen ne de Triss gelmeyip dandelion gelince içimi deli gibi bir üzüntü kapladı. Evime cirinin küçüklük portresini astım ve boşluk hissediyorum.

Rdr ye başla kral nefis bir oyun.

Ben rdr2 den başladım ama pişman değilim sorun yok.

karakterleri tanmadığımdan Yennefer mi Triss mi sorusunu bilmiyordum oyunun 10. saatinde falan Yennefer'e onu sevdiğimi söyledim ve sonra aslında Triss'IDE çok sevdiğimi fark ettim ikisini de seviyordum ama Triss ağır basıyordu. Neyse sonra oyun sonu tango 3 kişiliktir görevinde şok oldum biliyorsunuz o görevi üzerine bir de oyun boyu ciriyi hep kollamak istediğim için bazı yerlerde fikirlerine karşı çıktım ve sonradan hatamı fark ettim ve oyun sonu ciri ak ayazda öldü çünkü ciri geralta çok değer veriyordu ve çok yanlış seçimler yapmıştım. Bir de Blood and Wine dlcsinin sonunda kraliçenin ölümüne sebep olup -evet kraliçe ile de bağ kurdum- içimi deli bir karamsarlık kaplayınca iyice kötü oldum. Ayrıca ne ciri ne yen ne de Triss gelmeyip dandelion gelince içimi deli gibi bir üzüntü kapladı. Evime cirinin küçüklük portresini astım ve boşluk hissediyorum.

Bende öyle başladım Witcher 3 bitirince ilk oyundan başlayıp bütün seriyi Witcher 3le birlikte bir daha bitirdim. Zaten tekrar oynamaya uygun bir yapısı var sadece o sonları görmek için bile en az 3 defa bitirilir bence.
İlk iki oyunda zaten indirimde resmen sudan daha ucuz alıp baştan bir daha oynamayı deneyebilirsin tabii sevdiysen eğer.

The Witcher 3 ve serinin diğer oyunları bana sorarsanız tekrar oynanabilirliği çok yüksek oyunlar, üst üste girip sıkılmadan bitiriyorum oyunu ara sıra. Tekrar oynayın, seçimlere internetten bakın. İyi sonların hepsini yapın rahat bir şekilde çıkın oyundan 🙂 Oyundaki karakterleri tanımak için kitapları okumanız önemli. Okuyamasanız bile en azından bir yerlerden küçük küçük araştırarak özetlerini öğrenmeniz iyi olur evreni tanımanız açısından. İlk oyunu oynamak yerine de özetini izleyebilirsiniz, video haline getiren kanallar vardı.

Son düzenleme:

Kitaplarını ve ansiklopedisini oku; biraz cep yakar ama bence senin icin(oyunu anlamana yardımcı olması için) daha iyi olabilir hem de kitap okumuş olursun fena mı :)

Geri
Yukarı