Witcher 8: Fırtına Mevsimi Türkçeye çevrilecek mi?

Ciri Riannon

Decapat
Merhabalar, seriyi yutmuş biri olarak yaklaşık 2-3 senedir beklediğim, orijinal hali Polonya'dan çıkma ve yine Andrzej Kapkowski abimizin yazmış olduğu, kronolojik olarak olarak 2. kitap olan Türkçeye çevirilmeyen bir roman var. Witcher serisinin 2013'de yayınlanan sayı olarak 8. kitabı, Season Of Storm (Fırtına Mevsimi) hala Türkçeye çevrilmiş değil. Bu kitabı atlayarak, 7 kitabı 2 kere bitirdim ve bir boşluk hissetmedim açıkçası hikayede. SOF'u okumadan devam edersek büyük bir boşluk oluyor mu hikayede? Ayrıyeten Bu kitap Türkçe olarak çıkacak mı bilgisi olan var mı? Eğer çıkacaksa, sizce tahminen ne zaman çıkar? Umudumu kestim ben artık sanırım, bu zamana kadar çıkacak olsaydı çıkardı herhalde. Çıktıysa link atabilirseniz sevinirim çünkü hiçbir yerde bulamadım.

1 yıl önce yayın hazırlıkları yapılıyor demişti Pegasus. Fakat çeviriye bile başlanmadı sanırım. Çıkar ama kaç seneye 😐

1 yıl önce yayın hazırlıkları yapılıyor demişti Pegasus. Fakat çeviriye bile başlanmadı sanırım. Çıkar ama kaç seneye 😐
Kitap çevirmek belkide onbinlerce kelimeyi çevirmek demek, dediğiniz gibi hazırlıkları yapılıyor yazısını bende görmüştüm. Neticede kolay bir iş değil tabii, umarım en hızlı şekilde çıkar.

Dizinin ikinci sezonundan sonra çıkar büyük ihtimalle. Hazır konuşuluyorken çıkarır set olarak satarlar.

Merhabalar, seriyi yutmuş biri olarak yaklaşık 2-3 senedir beklediğim, orijinal hali Polonya'dan çıkma ve yine Andrzej Kapkowski abimizin yazmış olduğu, kronolojik olarak olarak 2. kitap olan Türkçeye çevirilmeyen bir roman var. Witcher serisinin 2013'de yayınlanan sayı olarak 8. kitabı, Season Of Storm (Fırtına Mevsimi) hala Türkçeye çevrilmiş değil. Bu kitabı atlayarak, 7 kitabı 2 kere bitirdim ve bir boşluk hissetmedim açıkçası hikayede. SOF'u okumadan devam edersek büyük bir boşluk oluyor mu hikayede? Ayrıyeten Bu kitap Türkçe olarak çıkacak mı bilgisi olan var mı? Eğer çıkacaksa, sizce tahminen ne zaman çıkar? Umudumu kestim ben artık sanırım, bu zamana kadar çıkacak olsaydı çıkardı herhalde. Çıktıysa link atabilirseniz sevinirim çünkü hiçbir yerde bulamadım.
Açıkçası herkes Sapkowski'nin sırf para için o kitabı çıkarttığının farkında. Özellikle 2. oyun çok popüler olunca ve 3. oyun duyurulunca birden kitap çıkarası geldi abimizin. Zaten 2. kitaptaki 2 ayrı hikayenin arasında geçenleri anlatmasından belli. Eğer oyunları oynama niyetin varsa o kitabı okumana gerek yok. Ara hikaye sadece.

Arkadaşlar bu kitabın Türkçe çevirisi yapıldı fakat henüz yayımlanmadı. İlk 7 kitabın çevirisini yapan Regaip Minareci ile bu konuyu konuşmuştum. Aldığım bilgiye göre:

Kitabın çevirisini kendisi çok yoğun olduğu için başka bir çevirmen yapmış.
Çeviri tamamlanmış fakat kitabın kapağıyla alakalı bir sıkıntı yaşadıkları için yayımlanamıyor henüz.
Ne zaman yayımlanacağıyla alakalı net bir tarih yok henüz maalesef.

Bu kitap çıkış tarihi olarak serinin 8. kitabı fakat kronolojik olarak 1. ve 2. kitapların arasında geçen bir olayı anlatıyor. Bende dört gözle bekliyorum umarım en kısa sürede yayımlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı