Witcher hikayesini nasıl doğru tamamlarım?

Emir İlhan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Son günlerde Witcher 3: Wild Hunt almayı düşünüyordum. Ama sonra 3. oyundan başlamanın hikayeye ters olacağını düşündüm. Hikayeyi büsbütün sıralı olarak deneyimlemek istiyorum ama çok fazla kaynak bulunuyor. Oyun, kitap serisi ve anlık olarak 2 sezonluk bir dizi bulunuyor. (3. sezonun da geleceğini duydum). Dizinin 2 sezonunu da bitirdim ama kitap ve oyun hakkında hiçbir deneyimim yok. Hangi kaynak hikayenin ne kadarını veya hangi kısmını içeriyor bilmiyorum. Sıralı bir şekilde hikayeyi tamamlamak istiyorum ama nereden başlamalıyım, hikaye için hangi sırayla kaynakları edinmeliyim bilmiyorum. Bu karmaşık Witcher hikayesini nasıl tamamlamalıyım yardım edebilecek olan var mı?

Merhabalar. Son günlerde Witcher 3: Wild Hunt almayı düşünüyordum. Ama sonra 3. oyundan başlamanın hikayeye ters olacağını düşündüm. Hikayeyi büsbütün sıralı olarak deneyimlemek istiyorum ama çok fazla kaynak bulunuyor. Oyun, kitap serisi ve anlık olarak 2 sezonluk bir dizi bulunuyor. (3. sezonun da geleceğini duydum). Dizinin 2 sezonunu da bitirdim ama kitap ve oyun hakkında hiçbir deneyimim yok. Hangi kaynak hikayenin ne kadarını veya hangi kısmını içeriyor bilmiyorum. Sıralı bir şekilde hikayeyi tamamlamak istiyorum ama nereden başlamalıyım, hikaye için hangi sırayla kaynakları edinmeliyim bilmiyorum. Bu karmaşık Witcher hikayesini nasıl tamamlamalıyım yardım edebilecek olan var mı?
Dizi çöp, kitaplar efsane. 1 oyun kitaplar hakkında aşırı detaylı göndermeler yapıyor ama kombat mekaniği çok kötü. İlk oyunda ki evren kitaplarda ki evrene daha yakın o yüzden en çok sevdiğim witcher oyunu 1. oyundur. 2. oyun ise hikayeye giriş tadında oynanışı falan gayet güzel akıp gidiyor. 3 oyun için söylenecek bir şey yok tek kelimeyle harika.

Witcher evrenini, Netflix üzerinde ki dizi ile tam öğrenemezsin ki zaten dizide birçok şey eksik. Amacın Witcher evrenini başlı başına öğrenmek mi? Witcher 3 oyununa yabancı kalmamak için önceki serilerin hikayeleri öğrenmek mi?

Eğer Witcher evrenini tamamen öğrenmek istiyorsan, en mantıklı yol kitaplarını okuyup bitirmek.

Oyunun hikayesi ile kitaplar arasında ufak farklar var diziyi lore olarak saymayın bile saçmalıyor dizi ikinci sezonda özellikle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu iki özet yeterli olur gibi fakat kitapları okuman güzel olur.

Dizi çöp, kitaplar efsane. 1 oyun kitaplar hakkında aşırı detaylı göndermeler yapıyor ama kombat mekaniği çok kötü. İlk oyunda ki evren kitaplarda ki evrene daha yakın o yüzden en çok sevdiğim witcher oyunu 1. oyundur. 2. oyun ise hikayeye giriş tadında oynanışı falan gayet güzel akıp gidiyor. 3 oyun için söylenecek bir şey yok tek kelimeyle harika.
1. Oyunda sunulan hikayeyi başka bir yerden öğrenebilme şansım var mı. Çünkü sırf hikaye için yüklü bir oyun parası da vermek istiyorum
Witcher evrenini, Netflix üzerinde ki dizi ile tam öğrenemezsin ki zaten dizide birçok şey eksik. Amacın Witcher evrenini başlı başına öğrenmek mi? Witcher 3 oyununa yabancı kalmamak için önceki serilerin hikayeleri öğrenmek mi?

Eğer Witcher evrenini tamamen öğrenmek istiyorsan, en mantıklı yol kitaplarını okuyup bitirmek.
Kitaplar da doğru ve detaylı bir şekilde aktarılıyor mu hikaye ?

1. Oyunda sunulan hikayeyi başka bir yerden öğrenebilme şansım var mı. Çünkü sırf hikaye için yüklü bir oyun parası da vermek istiyorum

Kitaplar da doğru ve detaylı bir şekilde aktarılıyor mu hikaye ?
Basit bir hikaye değil dostum koskoca evren var. Ayrıca tüm oyun serisi steam indirimiyle 30 liraya geliyor ve sık sık indirim yapıyorlar. Oyunu oynamak istemezsen 1. oyunun hikaye anlatımını youtube üzerinden bulabilirsin ama 2 oyunu mutlaka oyna.

Kitaplar da doğru ve detaylı bir şekilde aktarılıyor mu hikaye
En sağlıklı ve doğru olan hikâyeyi kitaplardan öğrenebilirsin. Evet aktarılıyor, kitap okumayı seven biriysen zevkle tüm serisini okuyacağını düşünüyorum. Eğer ben o kadar sayfa kitap okuyamam diyorsan, önceki oyunların başlıca hikayelerini izle ve öyle Witcher 3 oyununu oyna.

Oyun kitaplardan sonraki zamanda geçiyor. Kitapları okumak karakterlere daha da bağlanmanızı, karar verirken ona göre vermenizi sağlar.1.oyun oynanış olarak çoğu kişiyi kanser ediyor lakin hikaye olarak en sağlam Witcher oyunu olabilir.2.oyunda güzeldir. Hele ki 1'den 2'ye geçince yeni bir çağ açılmış gibi oluyor.3.oyunu zaten anlatmaya gerek yok. Gerek kendisi gerek DLC'leri oyunu harika kılıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı