Witcher III'ün çok sıkıcı olması

Kesinlikle öyle buna saygı duyuyorum aslında. Ardından oynadığım oyun Detroit'Ti interaktif bir sinema oyunuydu 12 saat anlattığı hikayeyi çok keyifle bitirdim. Oyun türleri ve zevkleri değişkenlik gösteriyor bu noktada muhtemelen bu tarz aksiyon RPG'den hoşlananlara da Detroit anlamsız ve sıkıcı gelecektir.

Aynen öyle. Ben oyunu alamadım fakat videoları izledim. Dediğiniz gibi harika bir interaktif bir sinema oyunuymuş. Açıkçası ben aşırı beğendim. Ama o kadar parayı gözden çıkaramadım. Ben anladığım kadarıyla rol yapma oyunların, aksiyon, macera, ufak gerilimli ve farklı sonlarla biten oyunları seviyorum. Detroit'de harika bir oyunmuş oynamamış olsam bile yine de çok etkilendim.

Oynanış süresini yanlış hatırlıyor olabilirim fakat 200'de azımsanacak gibi değil. Tek bir oyuna 200 saat ayırmak ne kadar mantıklı bilemedim. Üstelik bu 200 Saat'in her bir saatinde farklı olaylar olmuyor, çoğu aynı şeyler. Git hayalet kes, köylülere yardım et, heyula öldür, garkolen kes, iz sür. Cidden bayıyor bayağı. Evren zaten sahte gibi hissettiriyor, skiller de dediğim gibi yavan. Bir sürü skill var az bir etkisi olsun, nedir o öyle? Dishonored'de öyle değildi mesela. Skill kullandığında "vuuu" diyorsun. Witcher III olamamış bir oyun, konuşmalar desen git dizi izle daha iyi. Bu kadar aşırı konuşma olmamalı. Oyun oynamaktan çok konuşma dinliyorsunuz. Life is strange oynayın daha iyi, en azından etkileyici bir tarafı var.

RPG oyununda çok fazla konuşma var demek bana saçma geldi. Ben konuşmalardaki bütün seçenekleri okuyarak bitirdim. Sinematikleri izlemeden ve konuşmaları okumadan geçerseniz aynı şeyleri yapıyormuşsunuz gibi gelir ben 260 saat oynadım 2 kere bitirdim. Yeniden yüklemiştim 3 gün önce yeniden yükledim ama oynayamıyorum çünkü bütün konuşmaları biliyorum. Yan görevlerin neredeyse hepsini yaptım novigradın sağ tarafındaki ormandaki 10-15 soru işareti hariç.
90 Level oldum NG+ ile Hearts Of Stone da kalmışım en son.
IMG_20191231_144703.jpg
IMG_20191231_144727.jpg

46 Puan boşta ;)
Kilitleri açmak için canavarlardan çıkan mutasyonlardan istiyordu.

Son düzenleme:
her yere bakayım iyi loot yapayım diye ugraştım :) keşke yapmasaydım benide baydı. Oyunun son 50 saatini bitirmek için çok ugraştım bi ara god mod açtıgım bile oldu bitsinde gidek diye aynı şekilde dlc yan görevlerini bile yapmadım sadece ana hikayeyi oynadım bitirdim oyun bir süre sonra bayıyor.

her yere bakayım iyi loot yapayım diye ugraştım :) keşke yapmasaydım benide baydı. Oyunun son 50 saatini bitirmek için çok ugraştım bi ara god mod açtıgım bile oldu bitsinde gidek diye aynı şekilde dlc yan görevlerini bile yapmadım sadece ana hikayeyi oynadım bitirdim oyun bir süre sonra bayıyor.
Kesinlikle bayıyor. Kendimi eleştiriyorum, yok kardeşim oyun cidden bayıyor. Akıcı bir oyun değil hiç. Evren çok sahte, kısır döngü içerisinde.

2 defa korsan indirip sildim "Bunun neresini överler ki?" diye sorarak. İndirim sürecinde istemsizce satın aldım kendime gülmüştüm hatta. Hayatımda ilk kez gerçek dışı varlıkların olduğu oyun oynuyorum. Fakat bu oyun değilmiş aslında bu bir başyapıt bir oyun ancak bu kadar bol keseden içerik sunar oyuncuya. Yine ilk kez oynadığım bir oyunun müziklerini dinliyorum uyumadan önce. Witcher oyun değil tüm oyun platformlarından kaldırılmalı diye düşünüyorum.

2 defa korsan indirip sildim "Bunun neresini överler ki?" diye sorarak. İndirim sürecinde istemsizce satın aldım kendime gülmüştüm hatta. Hayatımda ilk kez gerçek dışı varlıkların olduğu oyun oynuyorum. Fakat bu oyun değilmiş aslında bu bir başyapıt bir oyun ancak bu kadar bol keseden içerik sunar oyuncuya. Yine ilk kez oynadığım bir oyunun müziklerini dinliyorum uyumadan önce. Witcher oyun değil tüm oyun platformlarından kaldırılmalı diye düşünüyorum.
Afedersiniz ama yorumunuzu pek anlayamadım :D Beğendiniz mi beğenmediniz mi? Oyunun müziklerini dinliyorsunuz ama her yerden kaldırılmalı diyorsunuz, "bunun neresini överler ki?" diyorsunuz ama bol keseden içerik sunuyor? 🤔 Aklınıza her geleni yazmışsınız galiba 🤣

Sanırım o kadar beğenmişsiniz ki oyun yerine bile koymuyorsunuz. Virgül kullanımının önemini yazısını alıntıladığım arkadaşta görün arkadaşlar. Yoksa böyle karman çorman oluyor anlamı :)

Son düzenleme:
Afedersiniz ama yorumunuzu pek anlayamadım :D Beğendiniz mi beğenmediniz mi? Oyunun müziklerini dinliyorsunuz ama her yerden kaldırılmalı diyorsunuz, "bunun neresini överler ki?" diyorsunuz ama bol keseden içerik sunuyor? 🤔 Aklınıza her geleni yazmışsınız galiba 🤣

Sanırım o kadar beğenmişsiniz ki oyun yerine bile koymuyorsunuz. Virgül kullanımının önemini yazısını alıntıladığım arkadaşta görün arkadaşlar. Yoksa böyle karman çorman oluyor anlamı :)
Asıl siz kusura bakmayın :) Şöyle açıklayayım: İki defa korsan indirip şans verdim oyuna fakat tatmin olamayıp sildim. Nedense indirimdeyken tüm Witcher serisini satın aldım buna rağmen. Oyunun müziklerine bayıldım. Hele ki Priscilla'nın söylediği şarkı yüreğime dokunmuştu etkisinden çıkamıyorum hâlâ. Kaldırılmasını söylerken kinaye yaptım aslında asıl söylemek istediğim bu yapıta oyun demek emeğe saygısızlık demektir :)

Asıl siz kusura bakmayın :) Şöyle açıklayayım: İki defa korsan indirip şans verdim oyuna fakat tatmin olamayıp sildim. Nedense indirimdeyken tüm Witcher serisini satın aldım buna rağmen. Oyunun müziklerine bayıldım. Hele ki Priscilla'nın söylediği şarkı yüreğime dokunmuştu etkisinden çıkamıyorum hâlâ. Kaldırılmasını söylerken kinaye yaptım aslında asıl söylemek istediğim bu yapıta oyun demek emeğe saygısızlık demektir :)
Siz en azından sonradan beğenmişsiniz, ben hâlâ oynamaktan zevk alamıyorum. Sizce dişimi sıkıp devam etmeli miyim oyuna?

Yeni konular

Geri
Yukarı