Witcher kitap ve oyun arasındaki bağlantı nedir?

Kitaplar ile oyun ne kadar alakalı? 1. Oyunu oynamadan 2 ve 3'ü oynasam hikayede bir şey kaçırır mıyım? 1 ve 2. Kitapları okudum şu anda 3'ün yarısındayım.
Ben direkt 3. oyunu oynamıştım. Oyunun başlarında "ne oluyor ya" demiştim. Ardından Neflix'de dizisi var Witcher'ın diziden sonra oynayınca hikayede çok kopukluk yaşamadım karakterleri falan tanıdığım için. Tabi herkes 3. oyunun başlangıcı 2. nin sonundan falan diyor henüz bir bilgim yok. 3. oyun tüm dlc ler ile birlikte bitirmeye yakınım 2. oyunu da satın almıştım ona başladığımda olayları daha iyi anlarım diye düşünüyorum 🙂

Kitabı bitirin, sonra indirimde 1.oyunu alıp(2 TL) oynamayı deneyin, oynanmaz kadar eski kalırsa izleyip geçin. Sonradan 2.ve 3.oyunu oynayın.2. oyunda olanları bilmek zorundasınız, ziya çok da eski bir oyun değil.
Diziyi en son izle.

Kitaplar ile oyunların evrende geçmesi dışında olay örgüsü bakımından çok alakası yok. Sadece en son kitap olan Nefret Çağını Witcher 3'ten önce okuyun yoksa kitabın sonunu bileceksiniz.

Kitaplar oyunun öncesinde geçiyor. Film tam 1. oyunun öncesinde.

Kitap -> Dizi -> Seri.
Kitabı bitirin, sonra indirimde 1.oyunu alıp(2 TL) oynamayı deneyin, oynanmaz kadar eski kalırsa izleyip geçin. Sonradan 2.ve 3.oyunu oynayın.2. oyunda olanları bilmek zorundasınız, ziya çok da eski bir oyun değil.
Diziyi en son izle.
Dizi 1. oyunun öncesinde geçiyor.

Kitaplar ile oyunların evrende geçmesi dışında olay örgüsü bakımından çok alakası yok. Sadece en son kitap olan Nefret Çağını Witcher 3'ten önce okuyun yoksa kitabın sonunu bileceksiniz.
Son kitap Lady of the Lake değil miydi hocam?

@yaagzrmkc, tam olarak öyle değil. Dizi, kitapları bir tık değiştirerek izleyiciye sunuyor, ilk sezon Last Wish ve Sword of Destiny kitaplarının bazı kısa hikayelerini barındırıyor.

Son kitap Lady of the Lake değil miydi hocam?

@yaagzrmkc, tam olarak öyle değil. Dizi, kitapları bir tık değiştirerek izleyiciye sunuyor, ilk sezon Last Wish ve Sword of Destiny kitaplarının bazı kısa hikayelerini barındırıyor.
Sonradan çıktığı için dedim hocam yoksa o Lady of the Lake son kitap. Ama o kitap 2014'de yazıldı biraz da fan service kitabı gibi geliyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı