Witcher Serisini Nasıl Oynamalıyım?

Bence seriye ilk oyundan başlamakta büyük fayda var, serinin tüm oyunlarını bir kaç defa bitirmiş birisi olarak ben ilk iki oyunu, özellikle ikincisini, son oyundan senaryo anlamında daha başarılı buluyorum. Bir defa Witcher serisinde gördüğümüz ve benimsediğimiz "choise & consequence/kararlar ve sonuçlar" anlamında çok daha derin ve kaliteli içeriğe sahipler. Hikayenin gizemi, oyun boyunca yaşadığınız ani dönüşler (twist) göndermeler kesinlikle son oyuna göre daha iyi, hatta bu manada son oyunda pek bir içerik olduğunu da düşünmüyorum.

İlk oyun oynanış mekanikleri manasında biraz değişik ve ters gelse de, kısa sürede alışacağınızı düşünüyorum. Hazır indirimlerde 2-3 liralara satılırken artık klasik mertebesine ulaşmış oyunları da ihmal etmeyin oynayın.

1 ve 2 ile zaman kaybetme diyenler olmuş ama bu bir seri. Sen hiç Karayip Korsanları serisini izlememiş bir adama final sahnesini gösterirsen o kişi için hiç bir anlam ifade etmez. Neden bir şeyin finali ile başlayasın ki? Birinci oyun pek herkese göre değil kabul ediyorum. O oyunun hikayesini öğrenip devam edebilirsin ama ikinci oyunu kesin oynayın! Youtube da sadece ana hikayenin basitçe anlatımı var ama ikinci oyun 70 saatlik bir oyun. 15 dakikada ne kadar detaylı anlatılabilir?

Tavsiyem ilk oyunla başlamanız ama mekanikleri yüzünden sevmediyseniz hikayesini öğrenip ikinci oyun ile başlayabilirsiniz...

1 ve 2 ile zaman kaybetme diyenler olmuş ama bu bir seri. Sen hiç Karayip Korsanları serisini izlememiş bir adama final sahnesini gösterirsen o kişi için hiç bir anlam ifade etmez. Neden bir şeyin finali ile başlayasın ki? Birinci oyun pek herkese göre değil kabul ediyorum. O oyunun hikayesini öğrenip devam edebilirsin ama ikinci oyunu kesin oynayın! Youtube da sadece ana hikayenin basitçe anlatımı var ama ikinci oyun 70 saatlik bir oyun. 15 dakikada ne kadar detaylı anlatılabilir?

Tavsiyem ilk oyunla başlamanız ama mekanikleri yüzünden sevmediyseniz hikayesini öğrenip ikinci oyun ile başlayabilirsiniz...
Ayrıca özellikle ilk oyunun sonu ile ilgili bir çok teori var internette, keza ikinci oyunun seçimleri oyuncuyu şok edecek derecede sonuçlara sebebiyet veriyor. Spoiler olmasın diye isim vermeyeceğim ama son oyunda bir çok oyuncunun hoşuna giden bir karaktere ikinci oyundaki bir hareketinden dolayı acayip gıcık oluyordum.

Kısaca hepsini de oynayın arkadaşlar...

Ayrıca özellikle ilk oyunun sonu ile ilgili bir çok teori var internette, keza ikinci oyunun seçimleri oyuncuyu şok edecek derecede sonuçlara sebebiyet veriyor. Spoiler olmasın diye isim vermeyeceğim ama son oyunda bir çok oyuncunun hoşuna giden bir karaktere ikinci oyundaki bir hareketinden dolayı acayip gıcık oluyordum.

Kısaca hepsini de oynayın arkadaşlar...

Kesinlikle çok doğru. Küçük de olsa sonraki oynlarda görülen detaylar inanılmaz değiştiriyor kafanızdaki yeri.

Üstüne üstlük kitapları da okumak oyunlardan öncesini görmek, daha iyi anlamak için inanılmaz etkili.

Zaten oyuna başlamadan önce baya bir makale okudum. Genel olarak az çok neler geçtiğini biliyordum o yüzden pek eksikliğini görmedim. Beni en çok üzen Ciri oldu. Oyunda çok atarlı lan bu diyordum fakat hak verdim yani :)
Kız baya bir güçlü olduğundan herkes kullanmaya çalışmış hatta bu elf kralı mıdır nedir onla bile çocuk yapmaya zorlanmış fakat denedikleri halde çocuk olmayınca (Ciri nasıl kabul etmiş orasını anlamadım) deney yapmaya çalışmış birisi galiba filan filan. Hatta babası bile zamanında geralt'a ondan çocuk istiyorum mu ne demiş.Beni en çok merak ettiren şeylerden bir tanesi Eredin masum mu? (Kralı o öldürdü diyor havallah)

Hocam tüm oyunları oynayın. Geralt reise bağlanıp, oyun bitince o dünya da çılgınlar gibi at koşturup, yeni aşklara yelken açmak için sabırsızlanacaksınız bundan emin olun. İlk oyunda aşk kartları (+18 kartlar) vardı, hepsini toplamak için neler yapmıştım.

Geri
Yukarı