Wolfteam Hacker'ı Hapis Cezası Yedi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçtiğimiz sene başlarında oyun firması Joygame’in PC Online oyunu Wolfteam içerisinde karakter ve öğe çalan bir yazılımı geliştiren, yayan, satan ve/veya dağıtan bir hacker’a İstanbul Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından, bu eylemlerinden dolayı Türkiye’de ilk kez hapis cezası verilmişti.

6 ay hapis cezasıyla sonuçlanan bu davadan sonra, ikinci ceza da kısa süre evvel geldi. Daha önce S2 Son Silah oyunu içerisinde de, Wolfteam oyunu içerisinde de 3. parti programları geliştiren ve yayan “mawi veya maviware nicklerini kullanan Ç.K. isimli kişi Joygame avukatları tarafından açılan ve takip edilen dava sonucunda 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cumhuriyet Savcılığının talebi ve mahkeme kararı ile hakkındaki şikayete ve kuvvetli suç şüphesine istinaden konuyla ilgili olarak evi aranan, bilgisayarlarında ve diğer veri taşıyıcılarında inceleme başlatılan, polis ve savcılık tarafından ifadesi alınan, bilirkişi raporlarıyla da suçu tespit edilen Ç.K. davası ile Wolfteam, Türkiye’de ikinci kez oyuna haksız müdahale sonucunda hapis kararı çıkartmış oldu. Bu kararlarla, oyun sektöründe yeni bir döneme girildi ve 3. parti program üreten, yayan ve satanlar hakkında hapis cezaları verilmeye başlandı. Joygame tarafından oyun hack veya hile programlarını üreten, yayınlayan veya satanlara karşı başlatılan diğer hukuk ve ceza davalarının da kısa sürede sonuçlanması bekleniyor.

Kaynak: Wolfteam Hacker’ı Hapis Cezası Yedi - Milliyet.com.tr

Hocalarım bizim forum da davalık oldu. Ben de yetkiliyim ve bende Wolfteam'e çok cektirdim bişey olma ihtimalı varmı ? Forum davadan yırttı bişey olur mu ? Mawi de bizim baş düşmanımızdı. Not mobilim.

Baksana herkes gerçek ismini bile biliyormuş, adı Çağlar diyor biri. Wolfteam'de hackten geçilmiyor ama Joy Game anlaşılan hıncını almak istemiş. :D

Sonuç doğru değil. Araştırdım, şartlı tahliye uygulanmış.

lstyuşlsuşçsuyş.png

Bence saçma bir karar hileyi yapan cezayı alıyor fakat yasa dışı yazılım/hack kullanan kullanıcılar ve diğer coderlara hiçbir şey yok olan tek o adama olmuş.

Valla zamanında bu oyunu oynamıştım. Baseden baseye hileyle adam vurulduğunu bilirim. Her ne kadar oyun dandikte olsa, Türkiyede emek hırsızlığına gelen cezayı takdir ettim. Darısı diğer oyunları hackleyenlerin başına.

"Ben yalan söylemem olm (oğlum)" demiş. Gelde kötü niyetli bir adama inan.:D:D

Bu adamın niyetinin kötü olduğunu bilemezsin. Sadece wolfteam hilesi satmakla kötü niyetli olunmuyor. Ayrıca bir hatırlatma hilenin coderi bu adam değil sadece satıcısı diyebilirim. Hilenin adı Cold Hack gibi bir şey olması lazım.

Bu adamın niyetinin kötü olduğunu bilemezsin. Sadece wolfteam hilesi satmakla kötü niyetli olunmuyor. Ayrıca bir hatırlatma hilenin coderi bu adam değil sadece satıcısı diyebilirim. Hilenin adı Cold Hack gibi bir şey olması lazım.
Açıkçası ben işi biraza esbiriye vurdum. Madem siz suça ortak olmuş bir adamı savunuyorsunuz o halde sorarım size: Korsan CD, DVD, vb. yapanla/ üretenle Satan arasında ne gibi bir fark görüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı