Canan Kaftancıoğlu'na hapis cezası!

Al birini vur ötekine. Siyasilerin hiçbiri masum değil. Birbiriyle atışmalarını ve yedikleri haltları gördükçe hepsinden midem bulanıyor. Adaletin taraf farketmeksizin herkese eşit dağıtılması şart. Herkes işlediği suçun cezasını çekmeli. Bu olduğu zaman ülke olarak geliştiğimiz anlamına gelir. Umarım o günleri görürüz.

Canan Kaftancıoğlu'na gelecek olursam, diğer suçlamalar beni ilgilendirmez. Verecek başka örnek mi kalmamışta gidip teröristlerin sözlerini paylaşıyor. Hapis cezası alsa ağır olurdu fakat bir gram üzülmezdim. Bu ülkede kimse askerlerimizin canına kıyan karaktersizlerin sözlerini örnek gösteremez. Her ne kadar doğru laflar olsa bile. Gözümde kendisinin de teröristten bir farkı kalmıyor şu an.

Sırf CHP tarafında diye desteklemeye gerek yok. Doğru adımlar atılarak diğer partilere örnek olunur ve destek kazanılır. Yoksa böyle bir kadını savunarak AKP seçmenin CHPKK demesine sebebiyet vermiş olursunuz haliyle. CHP bu zamanda oy toplaması gerekirken, oy bile kaybeder bu kafayla. Yanlışa, yanlış demeyi bilmeliler. Seçmenler de demeli. Bu zamana kadar CHP'ye oy vermiş birisi olarak attıkları adımlar beni başka parti arayışlarına yönlendiriyor. Başkaları da böyle düşünüyordur illaki.

Siyasi adımlar çok yanlış atılıyor partiler ve seçmenler tarafından. Seçmenlerin ortaya tavır koyması gerekiyor. Siyasiler bize hizmet etmek için var. Ama maşallah toplum siyasilere hizmet ediyor. Bu düzenin acilen yok edilmesi lazım. Particilik bitmeli.

TCK yasalar nezdinde kaçıncı sıradadır? Ondan önce gelen Anayasal hakları engelleyen TCK maddeleri hukuksuzdur. Bağımsız mahkemelerin öncelikli gözeteceği unsur anayasal haklardır.
Düşünce özgürlüğü, siyaset yapma, basın ve haber alma özgürlüğü anayasada güvence altına alınmıştır.
Buna ek olarak da AİHM'in ''Cumhurbaşkanına Hakaret'' adı altında özel suç düzenlemesini kabul etmediğini ve hatta Bizim Anayasa Mahkememizin de içtihatlarla aynı görüşte olduğunu yazmak isterdim ama bu kula kulluk yapan şahıs bu sefer de anayasa mahkemesini suçlar. O yüzden yok say, kendi kendine 1 Ocak 2023'te Lozan'ın biteceğini, bor çıkaracağımızı dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olacağımız hayaliyle bu gece de mutlu mesut uyusun.

Sokakta bir duvara yazılmış olan bir yazıyı tüm kamuoyu gördü. Devletin kolluğu da gördü zaten. Birisi bunu sosyal medyada paylaştı diye küfür mü etmiş oluyor?

Tamam hocam ben anlayacağımı anladım. Tipik özellik hiç değişmiyor. Kıvırmanın bu kadarı yani :( kesin öylesine paylaşmıştır kesinlikle küfür hakaret etmez Cumhurbaşkanı'na devletine milletine saygılıdırlar. Bende duvarlara yazıp yazıp istediğime sabah akşam küfür edeyim baksana ne de olsa sorumluluk yok muş ceza değilmiş sizin mantığınıza göre.

Canan Kaftancıoğlu halk kahramanıdır aynen devam. CHP'nin ona çok ihtiyacı var...
Muhalefet bu yüzden işte gram oy oranlarını arttıramıyor bu kadar olumsuzluğa rağmen bu kadar kötü gidişata rağmen halen savundukları şeylere gel. Sabah kalk Selahattin Demirtaş öğlen gel Osman Kavala akşam yat Canan Kaftancıoğlu.

Not: Canan Kaftancıoğlu çıksa bu söylemler için özür dilese veya CHP yönetimi çıksa bu söylemler bizim partimize yakışmıyor deyip onun adına özür dilese veya görevden alsa ne kaybeder? Neden toplumu germe ve kutuplaşma üstüne gidiyor sürekli muhalefet neden kanırtıyor bu konuları. Allah aşkına hanginiz Canan Kaftancıoğlunun söylemlerini ve hareketleri tasrif ediyor. Aynısı sizin için yapılsa helal olsun ifade özgürlüğü var benim anneme küfür edebilir diyebilecek misiniz? Şurada yatarı olmayan bir cezada bile savunma şeklinizi hayretler içinde takip ediyorum.

Tamam hocam ben anlayacağımı anladım. Tipik özellik hiç değişmiyor. Kıvırmanın bu kadarı yani :( kesin öylesine paylaşmıştır kesinlikle küfür hakaret etmez Cumhurbaşkanı'na devletine milletine saygılıdırlar. Bende duvarlara yazıp yazıp istediğime sabah akşam küfür edeyim baksana ne de olsa sorumluluk yok muş ceza değilmiş sizin mantığınıza göre.

Canan Kaftancıoğlu halk kahramanıdır aynen devam. CHP'nin ona çok ihtiyacı var...
Muhalefet bu yüzden işte gram oy oranlarını arttıramıyor bu kadar olumsuzluğa rağmen bu kadar kötü gidişata rağmen halen savundukları şeylere gel. Sabah kalk Selahattin Demirtaş öğlen gel Osman Kavala akşam yat Canan Kaftancıoğlu.

Not: Canan Kaftancıoğlu çıksa bu söylemler için özür dilese veya CHP yönetimi çıksa bu söylemler bizim partimize yakışmıyor deyip onun adına özür dilese veya görevden alsa ne kaybeder? Neden toplumu germe ve kutuplaşma üstüne gidiyor sürekli muhalefet neden kanırtıyor bu konuları. Allah aşkına hanginiz Canan Kaftancıoğlunun söylemlerini ve hareketleri tasrif ediyor. Aynısı sizin için yapılsa helal olsun ifade özgürlüğü var benim anneme küfür edebilir diyebilecek misiniz? Şurada yatarı olmayan bir cezada bile savunma şeklinizi hayretler içinde takip ediyorum.
Canan Kaftancıoğlu, sadece o paylaştığı duvar yazısı için özür diledi zamanında.
Araştırmadan yazıyorsunuz.

Canan Kaftancıoğlu için ne yapacağı CHP örgütünü ilgilendirir. Ayrıca HDP ve/veya başka partilerle ne yaptığı/yapacağı da CHP'yi ilgilendirir. Ve bu konuyla da hiç mi hiç ilgisi yok.

Hâlâ kişilerle devleti, kurumları ayır(a)mamakta ısrar ediyorsunuz. Bunu da 4. kez belirtiyorum sanırım: Konunun kişilerin hakarete maruz kalmasıyla da bir ilgisi yok.

Canan Kaftancıoğlu, sadece o paylaştığı duvar yazısı için özür diledi zamanında.

Açık açık sadece annesine küfür ettiği için özür dilerim diğer bütün söylediklerim aynen devam arkasındayım mı dedi ? Ben o söylem için özür dilediğini bilmiyordum. Bir mahkeme sonrası tüm söylemlerimin arkasındayım lafını hatırlıyorum. ( Bilmediğime soruyorum TCK'da bir suçu işleyip sonra özür dilemek cezayı sildiriyor mu ? Ben yapıp yapıp sonra özür dilesem geçiyor mu yani ? ) Bu özürü kabul edildi mi Cumhurbaşkanı tarafından.

Madem bunu biliyon neden yukarıda bunu paylaştı diye küfür mü etmiş oluyor diye kıvırmaya çalışıyon ? Madem küfür etmedi neden özür diledi ? Adın gibi biliyon Cumhurbaşkanına hakaret ettiğini ama genede savunmaya çalışıyon. Yazık gerçekten yazık bu kadar da olmayın.

Açık açık sadece annesine küfür ettiği için özür dilerim diğer bütün söylediklerim aynen devam arkasındayım mı dedi ? Ben o söylem için özür dilediğini bilmiyordum. Bir mahkeme sonrası tüm söylemlerimin arkasındayım lafını hatırlıyorum. ( Bilmediğime soruyorum TCK'da bir suçu işleyip sonra özür dilemek cezayı sildiriyor mu ? Ben yapıp yapıp sonra özür dilesem geçiyor mu yani ? ) Bu özürü kabul edildi mi Cumhurbaşkanı tarafından.

Madem bunu biliyon neden yukarıda bunu paylaştı diye küfür mü etmiş oluyor diye kıvırmaya çalışıyon ? Madem küfür etmedi neden özür diledi ? Adın gibi biliyon Cumhurbaşkanına hakaret ettiğini ama genede savunmaya çalışıyon. Yazık gerçekten yazık bu kadar da olmayın.
Canan Kaftancıoğlu küfür etmedi.
İstanbul İl Başkanlığı'na gelir gelmez, o paylaşım için kamuoyu önünde gayet güzel bir şekilde özür diledi:

'SAYIN ERDOĞAN'DAN ÖZÜR DİLERİM' Gezi eylemlerine katıldığı için yapılan eleştirilere de yanıt veren Kaftancıoğlu, şunları söyledi: "Gezi ile ilgili olarak söylediğim her şeyin arkasındayım. Bir tanesi hariç. Gezi direnişi sayesinde hepiniz gibi ben de bir sürü sosyal medya paylaşımı yaptım. Orada gözümden kaçmış bir şey var. Hepimiz insanız, hepimiz hata yaparız. Orada yaptığım hatayı özür dileyerek paylaşmak istiyorum. Ben sayın Erdoğan'ın annesine küfür olan bir duvar yazısını da paylaşmışım. Bizim için anne olmak ve annelik kutsaldır. Ben hiç kimsenin annesine bir şey dedirtmeyeceğim gibi Erdoğan'ın annesine de bir şey dedirtmem. Sayın Erdoğan'dan özür dilerim. Ama anneleri de meydanlarda yuhalatmayalım, 'Ananı da al git' demeyelim.

Canan Kaftancıoğlu küfür etmedi.

Ne yaptı o zaman ? Bir küfürü bile isteye sosyal medyanda paylaşmak nedir ! Sen Erdoğan nefreti ile olumlamaya çalışıyon sürekli ama aynı şey mesela Atatürk için yapılsada savunacak mıydın böyle. Yok abi ne küfürü duvara yazılmış bir yazıyı paylaşmış sadece mi diyecektin ?

Gezi 2013 yılında flandı. 2018 yılında da olsa makam mevki sahibi olunca özür dilemesi gene de erdemli bir hareket o yönden kutluyorum. Keşke aynı hassasiyeti 1915 paylaşımları veya Sakine Cansız paylaşımı içinde yapsaydı. Bu milletin vicdanında CHP'ye büyük artı yazardı. Ama etmeyip arkasındayım deyip o görevde durdukça üzülerek söylüyorum ki Dolar 50 TL de olsa mazot 100 TL de olsa enflasyon yüzde 500 de olsa CHP'nin alacağı oy oranı yüzde 20-25 bandında kalacaktır ne yazık ki. :(

Not: Bir hakaret davasında karşı taraf özrü kabul etmedikçe ceza veya dava düşüyor mu?

Canan Kaftancıoğlu kesinlikle bu cezayı sonuna kadar haketti. CHP'nin kendisinin arkasında durması da gününüz CHP'sinin aslında terör örgütlerinin elinde oyuncak olduğunu kanıtlamış oldu.

Subayını şehit ettiler diye Menemen'i yakan Atatürk'ün partisinden hakim infaz eden, polise ve askere saldıran, terörü öven insanlara kahraman gözüyle bakanların partisine...
CHP ne günlere kalmış.

Son düzenleme:
Ne yaptı o zaman ? Bir küfürü bile isteye sosyal medyanda paylaşmak nedir ! Sen Erdoğan nefreti ile olumlamaya çalışıyon sürekli ama aynı şey mesela Atatürk için yapılsada savunacak mıydın böyle. Yok abi ne küfürü duvara yazılmış bir yazıyı paylaşmış sadece mi diyecektin ?

Gezi 2013 yılında flandı. 2018 yılında da olsa makam mevki sahibi olunca özür dilemesi gene de erdemli bir hareket o yönden kutluyorum. Keşke aynı hassasiyeti 1915 paylaşımları veya Sakine Cansız paylaşımı içinde yapsaydı. Bu milletin vicdanında CHP'ye büyük artı yazardı. Ama etmeyip arkasındayım deyip o görevde durdukça üzülerek söylüyorum ki Dolar 50 TL de olsa mazot 100 TL de olsa enflasyon yüzde 500 de olsa CHP'nin alacağı oy oranı yüzde 20-25 bandında kalacaktır ne yazık ki. :(

Not: Bir hakaret davasında karşı taraf özrü kabul etmedikçe ceza veya dava düşüyor mu?
Siz kendinizi ne yerine koyarsanız koyun, ben kendimi papağan yerine koymam.
Konuyla ilgisi olmayan şeyler yazıyorsunuz, işi sulandırıyorsunuz.
İyi sosyaller.

Ne kadar berbat bir duruma düşmüşüz anlayamıyorum ya. Açık açık terörist olduğunu gösteren vatan haini bir kadın içeri atıldı diye konuyu çarpıtıp yine Akp CHP HDP kavgasına giriyoruz...

Yeni konular

Geri
Yukarı