Work and Travel ile Amerika'ya gidip kalmak

Çok basit sanıyorlar bu işleri. Öyle basit olsa herkes giderdi zaten. En basit yol evlilik o bile binbir tane denetimden geçiyor. Dedem yunan vatandaşıydı öleli yıllar oldu kökenimiz ora diye vatandaşlığa başvurduk adamlar bağımız yok diye sallamadı bile. Öyle sıfırdan bir ülkeye yerleşmek meşakatli iş. Vasfın olmadı mı almıyor zaten adam mecbur vasıflı olmak zorunda. Konudan bağımsız hocam mavi diploma Amerika gibi ülkelerde oturma izni almak için ne kadar etkili? Turizm rehberliği veyahut tercümanlık okusak yurtdışında iş yapabilir miyiz?
Mavi Diploma gibi seyler benim bildigim Avrupa'da gecerli bir olay. Sen isinde iyiysen ve basariliysan zaten Amerika'da burslu yuksek lisans yapip kalman cok zor olmaz. Eger uluslararasi bir meslegin varsa Muhendislik, Tip gibi daha mezun olmadan bile sponsor olabilecek is buluyor insanlar. Turizm rehberligi ya da tercumanlik maalesef Turkiye'de yapabilecegin isler. Oyle bolumlerden mezun gorduklerim dil bildikleri icin otel resepsiyonu, garsonluk gibi islerle ugrasiyorlar.

Mavi Diploma gibi seyler benim bildigim Avrupa'da gecerli bir olay. Sen isinde iyiysen ve basariliysan zaten Amerika'da burslu yuksek lisans yapip kalman cok zor olmaz. Eger uluslararasi bir meslegin varsa Muhendislik, Tip gibi daha mezun olmadan bile sponsor olabilecek is buluyor insanlar. Turizm rehberligi ya da tercumanlik maalesef Turkiye'de yapabilecegin isler. Oyle bolumlerden mezun gorduklerim dil bildikleri icin otel resepsiyonu, garsonluk gibi islerle ugrasiyorlar.
Bazı turizm vb dallarda eğitim veren okullar da mavi diploma veriyor. O tam olarak nasıl oluyor? Bu rehberlik vb meslekleri AB ülkelerinde yapabileceğim anlamına mı geliyor yoksa öyle çoğu diploma gibi lüzumsuz birşey mi?

Bazı turizm vb dallarda eğitim veren okullar da mavi diploma veriyor. O tam olarak nasıl oluyor? Bu rehberlik vb meslekleri AB ülkelerinde yapabileceğim anlamına mı geliyor yoksa öyle çoğu diploma gibi lüzumsuz birşey mi?
Cok bir bilgim yok Turkiye'deki diplomalarin Avrupa'da gecerliligi hakkinda, arastirmak lazim.

Hocam tıpta ayrı bir meşakkatli ya.
Sınavı falan uğraştırıcı ve 'pahalı'.

Bir de işimizde iyiysek derken mesela kaç yıl tecrübeden bahsediyoruz?

Ben anladım sizi. Siz harbiden gerçekleri duymayı sevmiyorsunuz. Beyler eğer 2 den fazla dil bilmiyorsanız ya da doktor mühendis vb değilseniz öyle kalamazsınız kafanıza göre. Adam Amerika'da yaşıyor diye hüü tamam kanka gelmeyiz en iyi sen biliyon diyorsunuz. Amerika'da yaşıyor ki biliyor. Siz ne biliyorsunuz? Öyle düşündüğünüz kadar basit mi sanıyorsunuz? Çıkın hayal dünyasından artık. Çok başarılı ya da şanslı değilseniz 2 adım öteye gidemezsiniz. Adamlar vize bile vermiyor Türklere öyle basit mi vatandaşlık almak? Adam dil bilin legal gelin diyor gelmeyiz tamam kanka diyorsunuz. Bu kafayla ancak Antalya'dan İzmir'e kadar gidersiniz bilginiz olsun.

Evet, vasifsiz bir baltaya sap olamamislar gelip Türk pasaportunun degerini daha cok cop ederek insan gibi geleceklerin yolunu kapatmasin esenlikler👍

Sana ne la istersem Meksika sınırından atlayarak gelirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diyosun ya ben 2-3 nesildir buradayım söylesene senin dedelerin nasıl gelmişler çok merak ettim.

Sana ne la istersem Meksika sınırından atlayarak gelirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diyosun ya ben 2-3 nesildir buradayım söylesene senin dedelerin nasıl gelmişler çok merak ettim.
Atla sınırdan da Amerikan polisinin dayağı nasılmış bir gör. Sonra yallah ülkene geri postalasınlar. Daha adam gibi konuşmayı bilmiyorsunuz ülkelerin kurallarını bilmiyorsunuz bide Amerika'ya gidecekmiş. Pek sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı