Work and Travel ile Amerika'ya gidip kalmak

Kesinlikle dostum kaçak gelmenin zaten bir sürü sıkıntısıda var adamlar bildiğin seni metrekare metrekare takip ediyorlar orası ayrı konu fakat biz arkadaşlara J1 vizesinde F1 vizesine geçmenin tamamen yasal bir durum olduğunu hatta buna Amerika'nın bknz. dediğini bir türlü anlatamadık ya da anlamak istemiyorlar.

Kaçak girenler kaçak çalışıyorlar bu da ülkenin hiçbir hizmetinden faydalanamıyorsun demek. Amerika'da yaşıyorsun ama Amerika'da yaşadığını hissetmiyorsun.

Hocam bişey sormak istiyorum Work And Travel ile Amerika'ya gitmek sizce neden tehlikeli.Öyle bi anlatıyorsunuz ki sanki gerçekten Meksika sınırından atlayacak gibi.WAT yasal olmuyo mu zaten? Tabi Green Card almayı başarırsa gurur duyarım ama yok alamıyor geri döner abi.
Ben Work and Travel ile gitmek tehlikeli demiyorum. Arkadas Work and Travel ile gidip suresi gectiginde de yasa disi calisarak hayatini idam ettirecegini soyluyor. Work and Travel'da size verilen calisma izni sadece WT yaptigin surece gecerli ve oyle her ise girip calisamazsin. Arkadas koylu kurnazi iste bi' sekilde kalirimi deniyor. Work and Travel'in amaci adi uzerinde anlatmama gerek yok, bu dil okullari icin de gecerli.

J1 vizesinde F1 vizesine geçmenin tamamen yasal bir durum olduğunu
Evet, ogrencisin Amerika'da yasal olarak calisma hakkin yok. Kacak cash paraya vergi vermeden calisman yasal degil.

Ben work and travel ile gitmek tehlikeli demiyorum. Arkadas work and travel ile gidip suresi gectiginde de yasa disi calisarak hayatini idam ettirecegini soyluyor. Work and Travel'da size verilen calisma izni sadece wt yaptigin surece gecerli ve oyle her ise girip calisamazsin. Arkadas koylu kurnazi iste bi' sekilde kalirimi deniyor. Work and Travel'in amacı adi uzerinde anlatmama gerek yok, bu dil okullari icin de gecerli.

Evet, ogrencisin Amerika'da yasal olarak calisma hakkin yok. Kacak cash paraya vergi vermeden calisman yasal degil.

Dostum o zaman F1 ile kalıp SSN'i olan insanlar nasıl DoorDash, Uber yapıyor hatta şirket açıyor şimdi sen diyeceksin ki başkasının hesabını kullanıyorlar falan fistan alakası yok W.A.T.'dan kalan SSN ile çalışabiliyorsun verginide ödediğin sürece sıkıntı olmuyor zaten bununda sosyal mecra platformlarında yüzlerce örneği var.

Dostum o zaman F1 ile kalıp SSN'i olan insanlar nasıl DoorDash, Uber yapıyor hatta şirket açıyor şimdi sen diyeceksin ki başkasının hesabını kullanıyorlar falan fistan alakası yok W.A.T.'dan kalan SSN ile çalışabiliyorsun verginide ödediğin sürece sıkıntı olmuyor zaten bununda sosyal mecra platformlarında yüzlerce örneği var.
Evet, bunu yaparak "Violation" yapmis oluyorsun bu legal falan degil. Yakalandigin tekrarda bir daha Amerika'ya adim atamazsin bunun hakkinda internette bir cok kaynak ve tartisma mevcut. F1 vizeni yakiyorlar yani kisaca🙂 Sen saniyor musun Work and Travel SSN'in normal bir SSN? Kartin uzerinde bile gecici ve kisitli oldugu yaziyor. Hatta suraya bununla ilgili bir yazi da birakayim belki o zaman anlarsin "Using your SSN for work through ride-sharing companies like Uber or DoorDash would be considered unauthorized work and could lead to the revocation of your F1 visa.".

Dostum planlarimiz birbirine benziyor bir nevi, ben de seneye gitmeyi planliyorum. Yaziyi açalı 1 sene olmuş gelişme varsa haber verebilir misin.

Dostum planlarimiz birbirine benziyor bir nevi, ben de seneye gitmeyi planliyorum. Yaziyi açalı 1 sene olmuş gelişme varsa haber verebilir misin?

Şu an yaşım elvermiyor gitmeye 1 senem daha var ayrıyeten Açık Lise'de okuyorum o da bir sene uzayacak gibi, programın parasını da biriktiriyorum şu an yarısı birikti diyebilirim eğer gidersen bana haber ver dostum 👍

Şu an yaşım elvermiyor gitmeye 1 senem daha var ayrıyeten Açık Lise'de okuyorum o da bir sene uzayacak gibi, programın parasını da biriktiriyorum şu an yarısı birikti diyebilirim eğer gidersen bana haber ver dostum 👍
Herhangi bir universiteye gidip work and travel ile gitmeyi dusunuyorum yani 1 sene sonra bu zamanlarda valizimi topluyo olurum sanirim haber veririm ben de

Herhangi bir universiteye gidip work and travel ile gitmeyi dusunuyorum yani 1 sene sonra bu zamanlarda valizimi topluyo olurum sanirim haber veririm ben de
Yani bana biraz hayal dünyası gibi geldi. Adam kendi yaşadığı ülkeyi senden benden daha iyi biliyordur diye düşünüyorum. Bunu şu mantıkla da düşünebilirsin. Madem Work and Travel ile kalınabiliyor neden dil okullarını kazanmak bu kadar kolayken insanlar doktor mühendis olmaya çalışıyor? Dil sınavına giren sayısı niye diğer bölümlerden daha düşük vb.

Yani bana biraz hayal dünyası gibi geldi. Adam kendi yaşadığı ülkeyi senden benden daha iyi biliyordur diye düşünüyorum. Bunu şu mantıkla da düşünebilirsin. Madem Work and Travel ile kalınabiliyor neden dil okullarını kazanmak bu kadar kolayken insanlar doktor mühendis olmaya çalışıyor? Dil sınavına giren sayısı niye diğer bölümlerden daha düşük vb.
Vize falan vermiyorlar zaten hayal oldu bu konu acilis tarihinden beri degisen cok oldu.

Geri
Yukarı