World of Tanks Oynanır Mı?

Kavin

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. World of Tanks güzel bir oyuna benziyor videolardan gördüğüm kadar. Tanklar da ilgimi çekiyor. Sizce oynanır mı? Pay to Win mi? Kitle iyi mi?

Biraz Pay to Win olabilir ama az.Youtubeden kodları bulup oyuna başlaman en mantıklısı olur.Beleş tank veya altın kazanabilirsin.Yinede zevkine bağlı olsada ben CS:GO Apex veya LoL gibi oyunları oynamanı tavsiye etsemde zevk sonuçta dediğim gibi.

Bir ara indirip denemiştim ama pekte zevk aldığımı söyleyemem. Ancak ben oynayalı baya bir zaman oluyor. Oyun motru felan değişmiş. Bir dene istersen.

Bence oynanmaz. Eğer tarihe ve tanklara meraklıysan önerim War Thunder olacaktır. War Thunder bir Simülasyondur. Oynanış olarak bir kaç farklı moda ayrılıyor, Arcade (Basitleştirilmiş) Realistic (Gerçekçi) Arcade oynarsan tankının taret dönüş hızı, paletlerin takılma vs. süresi en iyi seviyelere de olur. En önemli etken mesafe başına aynı WoT'da ki gibi özel bir imleç ekliyor olması, tankın ince ve kalın noktalarını gösteren bir imleç ekliyor ve mesafe ölçmeden vurabiliyorsun. Realisitic ise adından da anlaşılabileceği gibi daha gerçekçi bir oynanış modu. Realisitc'de o özel imleç yok, mühimmatın mesafe başına yaptığı düşmeyi hesaplayarak vurman lazım ayrıca zayıf noktalarını da göremezsin, bunlar deneyim ile öğrenilecek şeyler. Mekanikler olarak en üstün Tank oyunudur, WoT yada AW bunu yanında hiç kalır. WoT'da kapulan'a isabet alırsan çok yüksek hasar alırsın. 1000 HP Bir tank düşün, sırf kapulana vurduğu için -500 falan yiyorsun. War Thunder'da HP sistemi yoktur, nereyi delersen ve deldiğin yerin arkasında ne varsa onu öldürürsün, yakarsın vs. War Thunder'da ilk seviyelerde basit hafif tanklar yer alır. Daha sonra neredeyse Orta tanklara geçiş yaparsın. Oyunun değerini hissedeceğin seviye IV'ü seviedir 4. Seviyede 5.7-7.3 BR arası çok eğlencelidir. En iyi yanı da tarihe dayalı bir oyun olduğu için son seviyelerde tarihsel olarak modern tanklar yer almaktadır.
Oyunda ki zırh modellemeleri vs. neredeyse hatasız'dır. Zırh kalınlıkları neredeyse hatta tamamen gerçekteki ile aynıdır. Aynı şekilde mühimmatların deliş güçleri de gerçektekine çok yakındır. P2W Vardır ama oyun her türlü oynanır bir durumdadır. Çok güzel güncellemeler alıyor ve her güncellemede yeni Tanklar geliyor. Realistic savaşlarda tankın yanında uçak ve helikopterler de kullanabilirsin. Oyunda sadece tank değil, savaş uçakları, savaş jetleri, bombardıman, jet bombardıman, YHD, Zırhlılar,Muhripler, Torpido botları; Helikopterler vs. aşırı derecede araç çeşitliliği var. Önerim zamanını WoT oynamaya harcamak yerine War Thunder'a başlamandır. YouTube'da WT (War Thunder) videoları izleyip oyuna bir bakmanı tavsiye ederim. Oyun yapımcıları Rus olduğundan dolayı Ruslara bazen buff geliyor. Eğer oynarsan da Ruslar ile oynamanı tavsiye ederim.

Yeni nesil ''battle royale'' oyunlarına göre çok daha ağır tempoda geçen, stratejinin ve takım oyununun ön planda olduğu, sabrın ve tecrübenin çok değerli olduğu bir oyun.

Hayatım boyunca en çok oynadığım online oyundur kendileri. 2 yıldır zamanım olmadığı için oynamıyorum ama bu süreçte de çok gelişti oyun. Kitlesi de büyük ihtimalle 3-4 yıl önceki gibi değildir ama yine de iyi durumda.

Çok uzun ve okuması biraz yorucu yazmışsınız ama WoT'ta hasar sistemi dediğiniz gibi işlemiyor. Her tankın ve topunun belirli bir hasar katsayısı var. Atılan merminin türü de önemli. O kadar sizin dediğiniz gibi kestirip atılacak bir sistem değil. İki oyunu da denemiş biri olarak bana göre ikisi farklı kulvarlarda olan oyunlar. Bana da War Thunder çok yavan geliyor mesela. @StronkComrade

Yeni nesil ''battle royale'' oyunlarına göre çok daha ağır tempoda geçen, stratejinin ve takım oyununun ön planda olduğu, sabrın ve tecrübenin çok değerli olduğu bir oyun.

Hayatım boyunca en çok oynadığım online oyundur kendileri. Ama 2 yıldır zamanım olmadığı için oynamıyorum ama bu süreçte de çok gelişti oyun. Kitlesi de büyük ihtimalle 3-4 yıl önceki gibi değildir ama yine de iyi durumda.
Ne yazık ki WoT'da artık takım oyunu kalmadı. Streteji dediğin WT'de ama insanlar oyunu oynarken beceremedikleri için sövüyorlar.

Benim 2011'in sonlarında bu oyuna başlama nedenim takım oyunuydu aslında. O zamanlar ve benim yoğun şekilde oynadığım sıralar mükemmel bir takım oyunu vardı. Son zamanlarda dediğiniz gibi biraz azalmıştı bu. O da yeni gelen kitlenin biraz aceleci ve bireysel oynama isteği yüzünden sanırım. @StronkComrade

Benim 2011'in sonlarında bu oyuna başlama nedenim takım oyunuydu aslında. O zamanlar ve benim yoğun şekilde oynadığım sıralar mükemmel bir takım oyunu vardı. Son zamanlarda dediğiniz gibi biraz azalmıştı bu. O da yeni gelen kitlenin biraz aceleci ve bireysel oynama isteği yüzünden sanırım. @StronkComrade
Evet, bende tam olarak onu söylemeye çalışıyorum. Eğer WoT'de, AW'de yada WT'da sırf XP için bölge almaya rushlarsanız ve tek başınıza o bölgede takılırsanız sırf sizin yüzünüzden oyun gidebiliyor. Takım oyunu çok önemli.

Hayatım boyunca en çok oynadığım online oyundur kendileri. 2 yıldır zamanım olmadığı için oynamıyorum ama bu süreçte de çok gelişti oyun. Kitlesi de büyük ihtimalle 3-4 yıl önceki gibi değildir ama yine de iyi durumda.

Çok uzun ve okuması biraz yorucu yazmışsınız ama WoT'ta hasar sistemi dediğiniz gibi işlemiyor. Her tankın ve topunun belirli bir hasar katsayısı var. Atılan merminin türü de önemli. O kadar sizin dediğiniz gibi kestirip atılacak bir sistem değil. İki oyunu da denemiş biri olarak bana göre ikisi farklı kulvarlarda olan oyunlar. Bana da War Thunder çok yavan geliyor mesela. @StronkComrade
Ama neyi eksik geliyor War Thunder'ın ?

Yeni konular

Geri
Yukarı