World of Tanks Oynanır Mı?

Genel olarak biraz havada gibi geliyor bana. Oyuna giriş yaptığımızda açılan menüden tutun da, oyuna başladığımız yere kadar bir boşluk hissi var sanki. Bir şey yapacağız ama ne yapacağız veya ne kadar önemli. Bunun gibi. Wot'ta oyuna başlarken ilk gaza basınca nereye gideceğin veya ne yapacağın, takımın dağılımı, rakip tanklar hemen bir strateji oluşturmanı sağlıyor. Bu tarz hisleri ve oynanışı WT'de bulamadım, göremedim. O yüzden de benzer gibi görünseler de bence farklı kitlelere hitap ediyorlar.

WT'yi ara ara indirip oynamayı deniyorum. Değişikliklere bakıyorum veya bu sefer beni sarabilecek mi diye bakıyorum ama nedense bir türlü olmuyor. 😕

Genel olarak biraz havada gibi geliyor bana. Oyuna giriş yaptığımızda açılan menüden tutun da, oyuna başladığımız yere kadar bir boşluk hissi var sanki. Bir şey yapacağız ama ne yapacağız veya ne kadar önemli. Bunun gibi. Wot'ta oyuna başlarken ilk gaza basınca nereye gideceğin veya ne yapacağın, takımın dağılımı, rakip tanklar hemen bir strateji oluşturmanı sağlıyor. Bu tarz hisleri ve oynanışı WT'de bulamadım, göremedim. O yüzden de benzer gibi görünseler de bence farklı kitlelere hitap ediyorlar.

WT'yi ara ara indirip oynamayı deniyorum. Değişikliklere bakıyorum veya bu sefer beni sarabilecek mi diye bakıyorum ama nedense bir türlü olmuyor. 😕

Aslında sen biraz az oynamışsın. WoT'da yapacağın her şey belirli, map belli her türlü yerden spot yiyorsun ama önünde iki ağaç olunca spot yemiyorsun. WT'de takımınızdaki tanklara göre bir seçim yapmanız lazım, eğer map geniş ve ağaçlıklarla dolu bir alansa genellik ile takımdaki çoğu kişi haritanın arkasından dolanırlar, bu uzun bir iştir. Sen kafana göre ben gidip ağaçlardan keseceğim yada bölge almaya rushlayacağım diyemezsin. Ruslar ile oynuyorsan topun eğilmez. WoT'dan da biliyorsundur, dar bir taret ve top asla eğilmez. Bu durumda hafif eğimli tepelere gidip karşıyı kesersin yada takım ile hop diye değil de, düşünerek A,B,C vs. bölgesine ilerlersin. Eğer Leopard 1 tarzında 15x gelişmiş bir optiğe sahip ve sabo mühimmat kullanabilen bir tankın varsa haritanın en uzak kısmına da geçersin. Ama o tarz bir tank ile düşmanın içine kadar giremezsin, çünkü ön zırhın 70 mm 60 derce açı ile 120 mm efektif vermektedir. Leopard'ın seviyesinde ki her tank Leo'yu önden delebilir, aynı şekilde Leo'da seviyesindeki bütün tankları delebilecek muazzam bir topa sahip (105'lik L7A3) eğer WoT'da önden delinirsen hasar alırsın, WT'de önden delinirsen mühimmatın çeşidine göre sonun belli olur. Eğer APCBC yada APC tarzı bir mühimmat ise seni deldikten sonra içeride büyük bir patlama yaratır ve 360 derece şarapnel yayar, bütün mürettebat ölür. Eğer ki modern tanklar ile oynuyorsan APFSDS tarzı bir mühimmat ile delinirsen zıhın açısına göre bir şarapnel yayar, (mühimmatın zırha girişinde, burnunu ezilme seviyesine göre de değişir) şarapnel neredeyse yok denece kadar azdır ve arkasında ne varsa deler. WoT asla bu kadar detaylı bir oyun değildir. Dediğiniz konular hakkında detaylıca anlatmak isterdim ama nereden başlayayım ne yazayım çok uzun konular :D WT'de 700 saatim var, WT gibi bir oyun için gayet idare eder. Boşluk konusu da çok değişik cidden, oyunda aşırı derecede araç çeşitliliği varken neyin boşluğu bu. 🤣 HP sistemine bir lafım yok Armored Warfare'de oynuyorum.

Eğer 3-4 yıl önce olsa idi evet, oynanabilirdi. Şuan P2W den başka bir şey değil.

Zamanında bağımlısı olduğum oyundur kendisi. Neredeyse 3-4 aydır oynamıyorum. Oynarsam Cromwell ve Hummel ile iki maç atıp çıkarım.

Aslında WT'yi az oynadım dediğiniz gibi. Tecrübeli bir tankçı ile beraber oynayarak, öğrenmek daha iyi olur bu tarz oyunlarda. WOT'ta da bu böyleydi aslında. Tek başına başlayan biri takımdan biraz kopuk oluyor genelde. Ama tecrübeli bir arkadaşı ile başlarsa ilk oynamaya, her şey biraz daha oturaklı oluyor. WT'de işi ban gösterecek bir arkadaşım yoktu.

WOT'a zaten ilk çıktığında başladığım için buna ihtiyacım yoktu mesela ama sonradan başlayanlarda bu dediğim olayı gözlemledim hep.

Aslında WT'yi az oynadım dediğiniz gibi. Tecrübeli bir tankçı ile beraber oynayarak, öğrenmek daha iyi olur bu tarz oyunlarda. WOT'ta da bu böyleydi aslında. Tek başına başlayan biri takımdan biraz kopuk oluyor genelde. Ama tecrübeli bir arkadaşı ile başlarsa ilk oynamaya, her şey biraz daha oturaklı oluyor. WT'de işi ban gösterecek bir arkadaşım yoktu.

WOT'a zaten ilk çıktığında başladığım için buna ihtiyacım yoktu mesela ama sonradan başlayanlarda bu dediğim olayı gözlemledim hep.
Yardımcı olmak isterdim ama o kadar şeyin üzerine en iyi önerim şu olacak; eğer başlayacaksan başlama, gelişmek için 2000 saat falan lazım. 🤣 Ama ben sabırlı bir insanım, para yatırmam ama uğraşırım da, dersen sen bilirsin dediğim seviyelere gelene kadar zulüm çekersin.

Artık benden geçti zaten bu tarz oyunlar. Ne zamanım var ne de oynama isteğim. Ama güzel zaman geçirdim vakti zamanında. Hatta hakkını verebilecek bir çaylak tankçı bulursam, hesabımı vermeyi düşünüyorum. Ama o ışığı kimsede göremedim henüz. 😀 @StronkComrade

Yeni konular

Geri
Yukarı