World of Tanks P2W mi?

Tek bir hesabım yok ama şu aralar zilyonerx hesabımda takılıyorum. Bu aralar çok girmiyorum. İstek yollarsınız girdiğim de açık olursanız beraber girebiliriz :)

Ayrıca P2W pay to win yani para yatırıp kazandığın oyunlar ama bu oyun için öyle düşünmüyorum. Para yatırsan bile bilek lazım.
Tamam. Yeni bilgisayar topladım gelince ekleyeceğim seni. P2W biliyorum ne olduğunu ancak altta alıntı yaptığım arkadaş illa P2W dediği için oyuna onun tanımını öğrenmek istedim. :D
Oyun P2w değil.
Ben sürekli Premium hesap oynarım ama 10 maçın 9unu kazandığım hiç olmadı.
15 tane 8 seviye Premium tankım var ama %50den aşağı kazanma oranı olan da var. Hiç bir Premium tankım delinmiyor yada attığımı deliyor diye bir şeyde söz konusu değil. :D

World Of Tanks oynayarak vaktinizi boşa harcamayın.. Oyun P2W çünkü PRE tanklar ve premium hesaplar seni daha avantajlı kılıyor. Bitti gitti.. Sen iyi oyuncusun tamam senin PRE tank ve PRE hesapla yaptığını yine kendini hesabet PRE tanksız ve hesapsız aynı sürede yapamazsın. Açıklamaya yeter bence..
Şimdi WOT oynadığın zamanı 24'e böl ve ne kadar vaktinin boşa geçtiğini öğren.
P2W olayını kazanç anlamında söylüyorsan tamam normal olana göre kazanç fazla. Ama bastım parayı %100 kazanma, isabet ve delme oranıyla oynuyorum dersen sen başka bir oyun oynamışsın bu zamana kadar. Benim oynadığım WoT bu değil. :D

Oyunda oynayarak görev yaparak tank alabilirsiniz. Sadece belirli tankları para ile maç bitimindeki gelen gelirleri arttırmak için para yatırmalısınız. Yatırmadan da oynayabilirsiniz tabii. 10. seviye tank ile maç yaptığınızda gideriniz eksiye düşebilir. Bunun için düşük seviyeler ile fazla maç yaparak 10. seviyenin giderini karşılayabilirsiniz her tankı oynayarak alabilirsiniz. Para yatırarak daha hızlı ve maç bitiminde fazla para verecek premium tanklarda daha fazla gelir getiriyor normal tanklara göre. Para yatırmayacaksanız çok daha iyi oynamalı ve zarar etmemelisiniz. Para yatırırsanız bazı tankları satın alabilirsiniz.

oyun P2W değil çünkü her tankın belirli kendine has bir gücü var aynı league of legends gibi .league of legends de heroların bazıları para ile alınabilseydi onada P2W mi diyecektiniz ?şahsen kendi başıma gelen olay t34-85 ler premium tanklar ve para ile satın alınabiliyor.fakat benim tiger 1 im çok güzel onun zırhını delebiliyor. dediğiniz gibi olsaydı t34 bana çok büyük hasarlar verirdi ve ben ona bir şey yapamazdım. ayrıca apppdata>roaming>wargaming.net>world of tanks >prefences.xml dosyasını bir paylaşırmısınız ?oyun o dosyamda hasar olduğu için açılmıyor lütfen .

oyun P2W değil çünkü her tankın belirli kendine has bir gücü var aynı league of legends gibi .league of legends de heroların bazıları para ile alınabilseydi onada P2W mi diyecektiniz ?şahsen kendi başıma gelen olay t34-85 ler premium tanklar ve para ile satın alınabiliyor.fakat benim tiger 1 im çok güzel onun zırhını delebiliyor. dediğiniz gibi olsaydı t34 bana çok büyük hasarlar verirdi ve ben ona bir şey yapamazdım. ayrıca apppdata>roaming>wargaming.net>world of tanks >prefences.xml dosyasını bir paylaşırmısınız ?oyun o dosyamda hasar olduğu için açılmıyor lütfen .
Game Center'dan oyun ayarlarından Kontrol et ve onar diyince kendisi yükler.

Game Center'dan oyun ayarlarından Kontrol et ve onar diyince kendisi yükler.
demin denedim ve olmuyor zahmet olmazssa atabilirmisiniz dosyayı ?

düzenleme : arkadaşım dosya oyunun kurulu olduğu dosyalarda olmadığı için o dosyanın konrtolünü bile yapmıyor uygulama.ne var yani şu dosyayı dosyayı drive a yükleyip paylaşacak bir kral yokmu ?

demin denedim ve olmuyor zahmet olmazssa atabilirmisiniz dosyayı ?

düzenleme : arkadaşım dosya oyunun kurulu olduğu dosyalarda olmadığı için o dosyanın konrtolünü bile yapmıyor uygulama.ne var yani şu dosyayı dosyayı drive a yükleyip paylaşacak bir kral yokmu ?
İstediğiniz dosya olmadan oyuna giriliyor. Girince kendi oluşturuyor dosyayı.

Oyun bence çok açık olarak p2w ama tabi şimdi p2w deil diyen arkadaşları argümanlarını incelemel lazım bu arkadaşların dayanak noktası şu: para vermek sadece oyunda ilerleme hızını arttırıyor onun dışında sizin kazanmanızı sağlamıyor. Çok kötü bir oyuncu oyuna para verse de başarısız olur. Oyunun yapımcısı da aynı argümanla kendini savunuyor. Yalnız bu argüman tek başına oldukça yetersiz. Oyunda birkaç mermi tipi var. Her tankta bu mermi tiplerinden bir tanesi fazla delicilige sahip oluyor. Bu mermi de oyun kredisiyle PAHALI. Yani bu mermiyi de free hesaplar para verenler gibi kullanamıyor çünkü kullanırlarsa bunun maliyetini karşılayamıyor. Çünkü parayla satılan premium hesap veya premium tankları olmadığı için onlar icin bu pahalı ve deliciligi yüksek mermiyi kullanmak birçok oyuncunun ekonomik anlamda yerinde saymasına veya oyun parasını hızlıca kaybetmesine sebep oluyor. Zaten burada para veren oyuncular bir avantaj elde etmiş oluyor. Bu avantaj şöyle böyle değil. Level yukseldikce tankların genel olarak zirhi da artiyor. Fakat pahali mermiler kullaniyorsaniz bu mermilerin deliciligi sizden 1-2 seviye yüksek tankları bile birçok açıdan delebilmenize olanak sagliyor. normalde birçok noktasından sekecek mermiler yerine ucreti fazla olan mermileri seçtiğinizde bunlar daha iyi deliyor ve boylece daha çok hasar veriyor. Ayrıca Wot oyununa yeni bir tank geldiginde o tank buyuk ihtimalle denge ustunde oluyor. Cunku wot insanların yeni çıkmış tank yollarına ilerleyip o tankları kullanmasını ve para harcamasini istiyor. Siz para verdiginiz icin o tankı daha hizli gidip acabiliyorsunuz kredi biriktirmek icin daha az mac yapiyorsunuz. Boylece bu yeni tankı aldiginizda çok daha iyi istatistikler yakaliyorsunuz. Aynı şey eski tanklarda da gecerli. Oyunda demode olmuş, bircok oyuncunun garajinda bulunurken sattığı tanklara buff geliyor. Bu sefer de yine bu ucret vererek oynayan tayfa bu tanklara cok kolay erisiyor. Zaten bircogu da oyunda deliciligi yuksek pahali mermileri kullaniyor. Hatta bazıları neredeyse o ucuz mermileri yedek mermi olarak bile almıyor. Ayrıca azık dediğimiz mürettebat ve tankın ateş gücünü ve mobilitesini arttiran bir ek donanim var buna da oyun kredisi odeyerek sahip oluyorsunuz. Bu da mürettebatın dolayasıyla da tankın ozelliklerini arttiriyor. Dusmanla aranızdaki 0.5 sn mermi dolum hızı farkı bile oyunda cok onemli, merminizin 0.5 saniye dusmandan erken dolmus olmasi macin kaderini belirliyor. Şimdi gelelim en onemli noktaya RNG. Oyuncuların birçoğu yapilan anketlerde %25 rng oranının düşürülmesini isterken wot yıllardır bunda ısrar ediyor? Peki neden? RNG ile sizin 200 mm delicilige sahip merminiz. 150 mm bir zirhi delemiyor veya 250 mm zırhı olan birini delebiliyor. Sizin 400 hasar vermesi gereken merminiz 300 de hasar verebiliyor 475 de hasar verebiliyor. Yani Wot RNG sayesinde oyuncuların maçlarını manipüle etme sansi yakalıyor ve oyle bir rng ki hem isabete, hem delicilige, hem verilen hasara etki ediyor. Diger oyunlarda bu kadar kapsamı geniş halde olmayan ve sayısal olarak çok yüksek olan RNG israrinın temeli oyucuları maçlarını manipule etmek. Premium olan tanklar bariz olarak oyunda bedava olan muadillerinden genellikle daha güçlü oluyor. Bu da herkesin malumu yani oyunda sizinle aynı seviyede ve aynı sinifta olan ama sizin PARA VERMEDEN erisemediginiz tanklar var. Defender gibi, Borask, Skoda T56 gibi, Somua gibi, Elc Even gibi yani daha boyle onlarca tank sayabilirim fakat inanın yok kardesim o op degil diye muhalefet edecek fanboylarla ugrasmak istemiyorum. Bal gibi de oyundaki premium tanklar, ozellikle de yuksek paralara satılan tanklar muadili olan free tanklardan daha iyi. Örneğin Scorpion G>Ferdinand, Defender>is-3, Progetto 46>Pantera gibi gibi. Tabi daha kotu olan premium tanklar da var. Ama sonucta 1 tane bile benim para vermeden erisemedigim daha ucretsiz muadillerinden daha iyi bir tank varsa bu oyuna p2w demek icin yeterli bir sebeptir. Hukuken de boyledir. Gidin kime danışırsanız danışın. Ayrıca Wargaming Rng'yi düşürmediği gibi arkada çalışan rng'nin RANDOM yani RASTGELE olup olmadığıyla ilgili de bir kanit sunmuyor. Size oyunun açık kaynak kodlarını soylemiyor. Bu konuda ben RNG'nin kesinlikle random olmadığını düşünüyorum. Soyle soyleyeyim ki oyundaki algoritmanın çalışma mantigini on binden fazla mac yaptiktan sonra anladım. Ornegin bazi maclar 15 tane net atışınızda hasar veremediginiz oluyor. Resmen mermi adamın hiç hedeflendiğiniz yerine gidiyor, israrla tum atislarinizda. biri gidiyor delmiyor, bir sonraki dgaa tasa gisiyor, bir sonraki palette kaliyor. 15 atış hep giren yerler ama olmuyor. Ben bu olaylarin yaşanma yuzdesinin para veren hesaplarda ayni olduğunu düşünmüyorum. Tabi sadece para verenlere değil, ornegin bir tankla surekli oynarsaniz pespese yuz tane maca girerseniz o tankta rng ile alakali cok sacma seyler yasiyorsunuz cunku algoritma diyor ki yeter sen bu tankla cok iyi oynadin ve iyi oynuyorsun, bu cok oynadigin yani fulledigin, her seyini çözdüğün, alıştığın bu tankla daha fazla oynayip istatistik yapma, baska tankla oyna. Baska tank yoluna git. Baska tankla girince bir anda o kotu rng tersine dönüyor. Ozellikle yeni bir tank açtığınızda ilk 100 maç negatif sey yaşamıyorsunuz. Tabi bunu oyunu bilenler icin soyluyorum. Ornegin bir maçta kirmizi oyuncu var yani caylak oyuna yeni başlamış, adam Lowe ile otlariyla ve cayirlariyla unlu provhorovka haritasinda bizim yani dusmanin dibine kadar gelmis acik hedef. Ben dahil takimdan en az 4 kisi adama ates ediyoruz. Normalde spotlandigi anda ölür adam ölmüyor. Benim ve takim arkadaslarimin attigi her sey ya topraga dusuyor ya sekiyor ya palette kaliyor. Cunku o adam basta hemen ölmesin oyunu birakmasin diye oyuncu bazli Rng pozitif oluyor. Rng dedigim gibi bence herkese yakın esitlikte random bir sey degil. Bu iddiamında savunma tarafı wargamingtir kodlarını paylasirlarsa anlaşılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı