World of Warcraft nedir?

derincooo

Hectopat
Yer
39.92511154100087, 32.83730280415794
Daha fazla  
Meslek
Mektepli
38 yaşındaki amcamın izinden giderek WoW hesabı açtım. Adam yıllarını vermiş, bana azıcık bahsetti. 6-7 yaşlarındayken beraber internet kafeye gidip sabaha kadar WoW ve Silkroad oynardık. WoW nasıl bir oyun? Nasıl gelişirim? Bana Bloodelf Rogue çar aç dedi. Bana oyunu detaylı bir şekilde açıklayabilecek var mı? Gerekirse sabaha kadar konuşurum.

38 yaşındaki amcamın izinden giderek WoW hesabı açtım. Adam yıllarını vermiş, bana azıcık bahsetti. 6-7 yaşlarındayken beraber internet kafeye gidip sabaha kadar WoW ve silkroad oynardık. WoW nasıl bir oyun? Nasıl gelişirim? Bana bloodelf Rogue çar aç dedi. Bana oyunu detaylı bir şekilde açıklayabilecek var mı? Gerekirse sabaha kadar konuşurum.

WoW işte işsiz çar kasma oyunu.

38 yaşındaki amcamın izinden giderek WoW hesabı açtım. Adam yıllarını vermiş, bana azıcık bahsetti. 6-7 yaşlarındayken beraber internet kafeye gidip sabaha kadar WoW ve silkroad oynardık. WoW nasıl bir oyun? Nasıl gelişirim? Bana bloodelf Rogue çar aç dedi. Bana oyunu detaylı bir şekilde açıklayabilecek var mı? Gerekirse sabaha kadar konuşurum.

Hocam alakasız olacak ama WoW paralı değil mi? Yanlış mı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Detaylı bir şekilde anlatılmayacak kadar geniş ve detaylı bir oyun. Oynadıkça kendiniz öğreneceksiniz. Yapamadığınız her şeyde amcanız ve internetteki kaynaklar size yardımcı olacaktır. Emek ister biraz.

WoW'un aylık ücreti var hocam.

WoW o kadar büyük bir oyunki sana detay vermemiz çok zor olur. Oynadıkça kendin de öğrenirsin zaten. Şu an yapman gereken şey ilk karakterini Hunter ya da Paladin açman. Warrior'da açabilirdin ancak yeni patch ile beraber Warrior'un damage'i çok düştü.

Detaylı bir şekilde anlatılmayacak kadar geniş ve detaylı bir oyun. Oynadıkça kendiniz öğreneceksiniz. Yapamadığınız her şeyde amcanız ve internetteki kaynaklar size yardımcı olacaktır. Emek ister biraz.

Amcam zamanında bana 300-400 dolar para yatırdım 120 lv bilmem ne çarım var demişti oyun p2Win mi?

13 senedir oynadığım oyundur.
Birinin sana bu oyunu anlatabilecek vakti ve senin tüm her şeyi anlayabilecek durumun olduğunu sanmıyorum. Lütfen bu cümlemi yanlış anlama.

Temel olarak şu an 2 farklı WoW versiyonu mevcut.
Classical olan (Max 60lvl - WoW'un ilk çıktığı versiyon),
Güncel sürüm WoW (Bu ay veya önümüzdeki ay yeni sürümü çıkacaktır)

Ortalama 2 senede bir sürüm güncellemesi oluyor ve oyunu her seferinde yeniden satın alman gerekiyor. Ayrıca aylık 13 euro abonelik ücreti var.

Şu an oyuna başlarsan, her şeyiyle oyunu öğrenmen taminen 2-3 sene sürer :)

Bol şans.

Geri
Yukarı