WP mi Android mi?

Bence WP'nin artık sadece Windows olacak güncellik ve daha fazla! rahatlık açısından orta ve üst seviye telefonları. :) Android'e adam akıllı bir güncelleme gelmeden destek çıkmayı düşünmüyorum çıkarsamda Cyanogenmode kurarım ancak öyle. Sonuç bence: WP

Android de sadece daha fazla uygulama var. Onun dışında pek bir fark yok yani. Android de olan bir çok uygulama Windows phone işletim sisteminde var. Ama ben yinede Android almanı tavsiye ediyorum.

Cihaz düzeyinde fikir veremem ama stabillite ve normal kullanım arıyorsan tabiki Windows Phone,
Ama hayır ben her gün yeni uygulama yeni rom kullanırım stabillite mühim değil yeni maceralar ararım diyorsan Android kullan.

Bundan başka Windows Phone ların artısı aynı donanım özelliklerinde Android e oranla daha hızlı olması.

Android lerin artısı ise çok yaygın bir uygulama içeriği sunması.

Bence WP'nin artık sadece Windows olacak güncellik ve daha fazla! rahatlık açısından orta ve üst seviye telefonları. :) Android'e adam akıllı bir güncelleme gelmeden destek çıkmayı düşünmüyorum çıkarsamda Cyanogenmode kurarım ancak öyle. Sonuç bence: WP
Peki teşekkürler.Bir de wp ler çok hızlı da uygulama az işte fakat kullanılabilir uygulamalar da var yani günlük kullandıklarımız bu yüzden kafam karışıyor.

Android de sadece daha fazla uygulama var. Onun dışında pek bir fark yok yani. Android de olan bir çok uygulama Windows phone işletim sisteminde var. Ama ben yinede Android almanı tavsiye ediyorum.
Uygulama çok fakat kullanılan uygulama sayısı az :)

Cihaz düzeyinde fikir veremem ama stabillite ve normal kullanım arıyorsan tabiki Windows Phone,
Ama hayır ben her gün yeni uygulama yeni rom kullanırım stabillite mühim değil yeni maceralar ararım diyorsan Android kullan.

Bundan başka Windows Phone ların artısı aynı donanım özelliklerinde Android e oranla daha hızlı olması.

Android lerin artısı ise çok yaygın bir uygulama içeriği sunması.
Uygulama çok fakat hepsini kullanmıyoruz ki sadece lazım olanları :)

Wp ilerde cok geliscek w10 da mobil uygulamaların calismasiyla arti bir de w10 ucretsiz cikarsa buyuk bi topluluk pesine takilcak ve gelsin uygulamalar :) ama bi telefon 2 sene dayanmadığından android daha mantıklı sonra ki telefon için bence zamanla wp daha mantıklı bi seçenek haline gelcek :)

Edit: imla

Bende Lumia ailesinin en düşük modellerinden biri olan 525 kullanıyorum. 399 liralık bir telefona göre çok üst düzey performansı var şaşırttı beni. Ama en çok hoşuma giden 8.1 güncellemesini alması birde üstüne 10 güncellemesinin bütün WP'lere gelecek olması oldu. Yani en düşük modellerine bile üvey evlat muamelesi yapmıyorlar. Android alırken acaba ne zamana kadar güncelleme alır sorusu soruluyorken WP'lerde bu konuda kafan rahat oluyor. Birde Cortana ile 2000 liralık telefonu olan adama hava atabiliyorum o çok güzel oluyor :)

Benim için WP Android o kadar kasıntı bir işletim sistemi ki ram temizle ram boşalt 1 sene sonra telefon çöplüğe dönüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı