WP mi Android mi?

WP tabiiki. Windows ve windows phone 10 ile epey bir gelisecek. Ayrica kullanilan yazilim dilinin bile iyilestirme, hizlandirma amacli olmasi wpnin gelecekte az ramlilere bile cogu seyi vaad edeceginin gostergesidir.

WP bence. Çünkü herşeyiyle stabil bir sistem. Marketi zayıf diyenleri anlamış değilim. Android'in marketinde o kadar uygulama var, yarısından fazlası nerdeyse çöp uygulama. https://play.google.com/store/search?q=parmak izi&hl=tr. Linkte görüldüğü gibi sadece parmak izi bile yazınca ne kadar saçma uygulamalar çıkıyor. O nedenle bence WP tercih etmelisin.

Wp ilerde cok geliscek w10 da mobil uygulamaların calismasiyla arti bir de w10 ucretsiz cikarsa buyuk bi topluluk pesine takilcak ve gelsin uygulamalar :) ama bi telefon 2 sene dayanmadığından android daha mantıklı sonra ki telefon için bence zamanla wp daha mantıklı bi seçenek haline gelcek :)

Edit: imla
Bencede herşeyi zaman gösterecek w10 gelince çok gelişecek ve büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olunacak. Belki bende bu kitlede olabilirim zaman gösterecek :)

Bende Lumia ailesinin en düşük modellerinden biri olan 525 kullanıyorum. 399 liralık bir telefona göre çok üst düzey performansı var şaşırttı beni. Ama en çok hoşuma giden 8.1 güncellemesini alması birde üstüne 10 güncellemesinin bütün WP'lere gelecek olması oldu. Yani en düşük modellerine bile üvey evlat muamelesi yapmıyorlar. Android alırken acaba ne zamana kadar güncelleme alır sorusu soruluyorken WP'lerde bu konuda kafan rahat oluyor. Birde Cortana ile 2000 liralık telefonu olan adama hava atabiliyorum o çok güzel oluyor :)
8.1 güncellemesi nasıl oldu resim atabilir misiniz? birde 399 Tl lik bir telefon dediğiniz üzere o fiyata android alsak telefon kasmaktan mefta olurdu herhalde :D Telefondan memnun musunuz bu arada?

Benim için WP Android o kadar kasıntı bir işletim sistemi ki ram temizle ram boşalt 1 sene sonra telefon çöplüğe dönüyor.
Evet android hemen kasıntılığa başlayan bir sistem.

Gerçekten çok iyi olmuş bu şekil kişiselleştirmeler bi haylı hoş olmuş.

WP bence. Çünkü herşeyiyle stabil bir sistem. Marketi zayıf diyenleri anlamış değilim. Android'in marketinde o kadar uygulama var, yarısından fazlası nerdeyse çöp uygulama. https://play.google.com/store/search?q=parmak izi&hl=tr. Linkte görüldüğü gibi sadece parmak izi bile yazınca ne kadar saçma uygulamalar çıkıyor. O nedenle bence WP tercih etmelisin.
Bu uygulamaların sadece 3 ünü 5 ini kullanıyoruz çoğu gereksiz wp uygulamaları bence yeterli.

WP tabiiki. Windows ve windows phone 10 ile epey bir gelisecek. Ayrica kullanilan yazilim dilinin bile iyilestirme, hizlandirma amacli olmasi wpnin gelecekte az ramlilere bile cogu seyi vaad edeceginin gostergesidir.
W10 güncellemesi gelince daha çok gelişecek bence android ten bile iyi olacak gibi ama tabiki de zaman gösterecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı