WP8 hakkında düşünceleriniz neler?

Chıp online forumunda 4-5 ay kadar yılmadan uğraşmıştım :D Özel değil, Apple manyağı üye şirkete paralı olarak reklam yapıyordu...

Merhaba arkadaşlar. Galiba 4 ay önce HTC WP8X Aldım. Telefonun tasarımı olsun her şey gayet güzel tasarım ve kullanımda. Fakat işletim sistemi konusunda kesinlikle bir 4-5 yıl beklenmesi lazım Windows Phone için. Çünkü bir suru bug var. Telefonum en güncel durumda bu sorun uzun yıllar devam edecek gibi duruyor.

Tamam çok güzel, stabil falan ama uygulama bakımından tam bir hezimete uğradım. Market gelişmesi evet hızlı ama aradığım 10 uygulamadan 1-2 bulabiliyorum. Eğer telefon alacaksan sana kesinlikle wp'den kaçmanı öneririm.

Artık lumialar mıcrosoft adı aktında çıkacak uygulamalar kısıtlı evet ama 2015 ın 2. Çeyreğinden sonra zenginleşen bir mağaza bizi bekliyor olacak microsoft un ios ve androidle yarışı sürecek kolay kolay bırakmaz...

• 512 mb ram'le bile hiç takılmadan bir sürü uygulamayı aynı anda çalıştırabilen stabil bir sistem. Marketi iyi sayılmaz ama çok uygulama meraklısı değilseniz yetecektir. Özellikle Lumia adıyla çıkan Microsoft'un kendi uygulamaları çok başarılı.
  • İlk çıkan modeller bile hala güncelleme alıyor ve onlar bile Windows 10'a geçecek diye biliyorum.
  • Arayüzüne herkes alışamayabilir ama bence rahat. Görsel olarak kişiselleştirilebilir bir arayüzü olsa da işlevsel olarak çok iyileştirilemiyor.
  • Genel olarak hiç "aptal" bir yanını görmedim sadece bazı şeylerin geliştirilmesi lazım.
  • Tabi WP telefon tercihinde HTC yerine işletim sisteminin sahibi olan Microsoft'u (Nokia) seçmekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı