WS2812b ARGB LED kullanarak yaptığım Philips Ambilight

troyn666

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

kullandığım malzemeler.
Ws 2812b ARGB LED (metrede 60 LED olan model)
Arduino UNO
Maliyet ortalama 100TL

Elinize sağlık çok güzel olmuş. WS2812 ledlerin kullanım alanı gerçekten çok geniş. Ben kasama ekledim, kasadaki ARGB fanları da Arduinoya bağladıktan sonra istediğim gibi kontrol edebilir oldum. Uğraşması çok zevkli.

Güzel olmuş elinize sağlık. Zamanında yapmayı düşünmüştüm ama Ardunio'ya kabloya verdiğim paranın 5 katını vermem gerekince vazgeçmiştim.

Ve ayrıca uzun süre bilgisayar başında oturan biriyseniz gözü çok fazla yoruyor. PC'mde bütün ışıkları kapalı kullanıyorum şu anda.

Güzel olmuş elinize sağlık. Zamanında yapmayı düşünmüştüm ama Ardunio'ya kabloya verdiğim paranın 5 katını vermem gerekince vazgeçmiştim.

Ve ayrıca uzun süre bilgisayar başında oturan biriyseniz gözü çok fazla yoruyor. PC'mde bütün ışıkları kapalı kullanıyorum şu anda.
aslında klon arduioları şuan letgoda 50 liraya bulmak mümkün hatta arduino mikro sıfırı 35tl ye alıyorum teknoloji çarşısından. Fakat sorun arduino değil ws2812 ben aldığımda 5 metresi 200tl'ydi şimdi 560 liraya gördüm inanamadım.

@troyn666 O kadar ucuza bulabileceğimi bilseydim alırdım zamanında.

Şerit LED için de Aliexpress kullanmanızı öneririm. Burada uçuk fiyatlara satıyorlar saçma sapan. Zamanında vergisi ile birlikte 1M WS2812B 30 LED şeriti 15-20 TL'ye almıştım. Elbette şimdi daha pahalıya gelecektir ama yine de Türkiye'den çok daha ucuz. Eksi yanı süresi. 1 aya kadar sürebiliyor gelmesi.

@troyn666 O kadar ucuza bulabileceğimi bilseydim alırdım zamanında.

Şerit LED için de Aliexpress kullanmanızı öneririm. Burada uçuk fiyatlara satıyorlar saçma sapan. Zamanında vergisi ile birlikte 1M WS2812B 30 LED şeriti 15-20 TL'ye almıştım. Elbette şimdi daha pahalıya gelecektir ama yine de Türkiye'den çok daha ucuz. Eksi yanı süresi. 1 aya kadar sürebiliyor gelmesi.
doğru diyorsun aslında ama genel olarak yurt dışından alışveriş yapmaya çekiniyorum. Hem geç gelmesinden hem de dolandırılma ihtimalinden. Genel olarak şansız biriyim sipariş ettiğim ürünün gelmemesini kesin yaşarım ben :D

Dolandırılabilirsiniz ama daha sonrasında para iadesi alırsınız rahat bir şekilde. O konuda mağdur etmiyorlar.

Geç gelmesi ayrı mesele. Aldığınız mağazaya ve şansınıza bağlı.

Hocam bu konuda baya bir araştırma yapmıştım benimde çok hoşuma gidiyor, elinize sağlık keşke yapım aşamalarını ve ürün linklerini ekleseydiniz biraz daha rehber tarzında olsaydı daha faydalı olurdu.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Hocam bu konuda baya bir araştırma yapmıştım benimde çok hoşuma gidiyor, elinize sağlık keşke yapım aşamalarını ve ürün linklerini ekleseydiniz biraz daha rehber tarzında olsaydı daha faydalı olurdu.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle
elbette hafta sonu musait olursam yapmak isterim aslında oldukça basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı