WS2812b ARGB LED kullanarak yaptığım Philips Ambilight

@troyn666 Hocam bende yapmak istiyorum tam olarak neler kullandığını yazar iseniz bende yapmak isterim. Yani yazılımı, kodlar, işte hangi arduino kullandınız, daha ucuz modelleri ile yapılabilir mi? Aldığımız arduinoyu başka projelerde de kullanabilir miyiz? Bana yardımcı olabilir misiniz? İyi forumlar, saygılar.

@troyn666 hocam bende yapmak istiyorum tam olarak neler kullandığını yazar iseniz bende yapmak isterim. Yani yazılımı, kodlar, işte hangi Arduino kullandınız, daha ucuz modelleri ile yapılabilir mi? Aldığımız Arduino'yu başka projelerde de kullanabilir miyiz? Bana yardımcı olabilir misiniz? İyi Sosyal'ler, saygılar.

Hocam ben Arduino UNO klon ile yaptım. Fakat Arduino Micro ile de yapılabilir. Micro daha ucuz ama daha sonra başka amaçla değerlendireceksen UNO olmanı öneririm. Letgo'dan 2. el bakabilirsin daha da uyguna gelir ama bunlar çok kolay bozulabilen şeyler. Hatta içine yalnız yazılım atıp düzeltemeyen insan çok. Keza ben sıfır aldığım Arduino da bile yazılım sorunu yaşayıp iade etmiştim. Sistemin geneli oldukça ucuz pahalı olan tek şey ARGB LED'ler.

+ ARGB LED modeli: WS2812b
+ Arduino modeli: Arduino UNO klon veya Arduino Micro klon
+ Eğer 2 metreden az kullanacaksan bilgisayarın USB çıkışını kullanabilirsin.
+ Arduino Aldığın yerden 20 tane dişi 20 tane erkek jumper kablo alırsan daha sonra fazlasıyla işine yarar. ( Ben dükkandan 40 tanesini 10 tl ye alıyorum)

Hocam ben Arduino UNO klon ile yaptım. Fakat Arduino Micro ile de yapılabilir. Micro daha ucuz ama daha sonra başka amaçla değerlendireceksen UNO olmanı öneririm. Letgo'dan 2. el bakabilirsin daha da uyguna gelir ama bunlar çok kolay bozulabilen şeyler. Hatta içine yalnız yazılım atıp düzeltemeyen insan çok. Keza ben sıfır aldığım Arduino da bile yazılım sorunu yaşayıp iade etmiştim. Sistemin geneli oldukça ucuz pahalı olan tek şey ARGB LED'ler.

+ Arduino Aldığın yerden 20 tane dişi 20 tane erkek jumper kablo alırsan daha sonra fazlasıyla işine yarar. ( Ben dükkandan 40 tanesini 10 tl ye alıyorum)
Hocam Arduino işi kolay bana 60 TL'ye gelecek de asıl mevzu bu RGB şerit. Bu RGB şeritin bir sürü versiyonu var, hangisini almalı? Link bıraktım en baştaki WS2812B diyor ama diğerlerine 5050 diyor sadece. Ona göre alacağım bana yardımcı olursanız sevinirim, link: 102.79TRY |LED şerit ışık 1M 30M rüya renk WS2812B 5050 RGB Bluetooth 5V esnek lamba Tapa şerit TV masaüstü ekran arka işık diyot bant|LED Strips| - AliExpress .

Bu konuyu canlandırabilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı