Çözüldü WWE kurgu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blodiy

Hectopat
Merhabalar, şu aralar çok sardım. Günümün çoğunu WWE izleyerek geçiriyorum. Kurgu mu diye merak ediyorum. Bir forumda birisi "Bir güreşçi açıkladı, bazen senaryo yapmamızı istiyorlar ama gerçekten vuruyoruz" demiş. Zaten maçlarda bazen çelik sandalye ile vuruyorlar ve sandalye yamuluyor. Bazen masanın üstüne atıyorlar masa kırılıyor. Perro Aguayo JR.'da maç sırasında öldü. Bir yanım kurgu diyor bir yanım gerçek.

Buna dair resmi bir açıklama var mı acaba ?

Çözüm
Diğer profesyonel güreş promosyonlarında olduğu gibi, WWE şovları yasal yarışmalar değil, hikayeye dayalı, senaryolu ve kısmen koreografili maçlar içeren, tamamen eğlenceye dayalı performans tiyatrosudur. Ancak maçlar doğru yapılmazsa genellikle oyuncuları yaralanma, hatta ölüm riskine sokabilecek hareketler içerir.

Bu, ilk olarak 1989'da WWE'nin sahibi Vince McMahon tarafından atletik komisyonlardan gelen vergilerden kaçınmak için kamuoyuna açıklanmıştır. 1980'lerden beri WWE, ürünün rekabetçi spor ve dramatik tiyatrodaki köklerini kabul ederek ürünü spor eğlencesi olarak kamuya açıklar.

Kaynak: WWE
Hocam ama şimdi ben size WWE gerçektir desem bana karşı çıkamazsınız ki? Adam kaynak istemiş, fikir değil. Siz verdiğiniz örneklere göre adam izleyince belki gerçek diye düşünecek, bu fikrin gerçek olmasına yetecek bir dayanak değil ki.

Diğer profesyonel güreş promosyonlarında olduğu gibi, WWE şovları yasal yarışmalar değil, hikayeye dayalı, senaryolu ve kısmen koreografili maçlar içeren, tamamen eğlenceye dayalı performans tiyatrosudur. Ancak maçlar doğru yapılmazsa genellikle oyuncuları yaralanma, hatta ölüm riskine sokabilecek hareketler içerir.

Bu, ilk olarak 1989'da WWE'nin sahibi Vince McMahon tarafından atletik komisyonlardan gelen vergilerden kaçınmak için kamuoyuna açıklanmıştır. 1980'lerden beri WWE, ürünün rekabetçi spor ve dramatik tiyatrodaki köklerini kabul ederek ürünü spor eğlencesi olarak kamuya açıklar.

Kaynak: WWE

Çözüm
Merhabalar, şu aralar çok sardım. Günümün çoğunu WWE izleyerek geçiriyorum. Kurgu mu diye merak ediyorum. Bir forumda birisi "Bir güreşçi açıkladı, bazen senaryo yapmamızı istiyorlar ama gerçekten vuruyoruz" demiş. Zaten maçlarda bazen çelik sandalye ile vuruyorlar ve sandalye yamuluyor. Bazen masanın üstüne atıyorlar masa kırılıyor. Perro Aguayo JR.'da maç sırasında öldü. Bir yanım kurgu diyor bir yanım gerçek.

Buna dair resmi bir açıklama var mı acaba ?
Hocam güreşçiler kendisi bile açıklıyor.

Gerçek olup olması önemli değil bence. Ben gayet düzgün bir şekilde izliyorum ve gayet te güzel keyif veriyor. Sahte diyenleri hiç anlamıyorum. İzleyenlere de mani oluyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Burada Brock Lesnar'ın kafasından kanlar akıyor.

Dediğim gibi Perro Aguayo JR. maç da hayatını kaybetti. Bir insan kurgu için öldürülür mü sizce ?
Kan torbası kullanıyorlar.

Dostum bana sorucak olursan kurgu olayını boşver, izleyebileceğin en iyi programı izlediğini söyleyeyim. Bende WWE fanımıyım çok eskiden beri (hâlâ da.) En azından top peşinde koşan adamları izlemiyorsun.

Geri
Yukarı